دولت, دماوند, روحانی, وقف, Newsletter, کلانتری, محیط زیست, دماوند, زمین‌خواری, جنگل آق‌مشهد

دولت, دماوند

تداوم پنهانکاری و تناقض گویی دولت روحانی در مورد وقف کوه دماوند و جنگل‌های ساری

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

04/08/2020 10:58:00 ب.ظ

🔺تداوم پنهانکاری و تناقض گویی دولت روحانی در مورد وقف کوه دماوند و جنگل‌های ساری ⚡️یک هفته بعد از اینکه حسن روحانی وقف بخشی از کوه دماوند را «شایعه» نامید، یک مقام دولت او ضمنی این وقف را تائید و در عین حال آن را «کم اهمیت» دانست.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

Print this pageیک هفته بعد از اینکه حسن روحانی وقف بخشی از کوه دماوند را «شایعه» نامید، یک مقام دولت او ضمنی این وقف را تائید و در عین حال آن را «کم اهمیت» دانست. عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست دوشنبه ۱۳ مرداد در یک کنفرانس آنلاین با بیان اینکه وقف «دامنه کوه دماوند» مربوط به ۴۰۰ سال پیش است و «به ۱۰۰ هکتار هم نمی‌رسد»، گفت که در مورد جنگل آق مشهد ساری هم ۴۰۰ هکتار از مراتع آن وقف شده است.

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim دختر هندی به خاطر پوشیدن شلوار جین کشته شد - BBC News فارسی آمریکا به چین درباره ساخت سیلوهای موشکی جدید هشدار داد

پنهانکاری دولت روحانی!رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست اگر چه تلاش کرد وقف این دو منطقه از منابع طبیعی را کمتر از واقعیت نشان دهد، اما گفته او دست کم نشان داد که وقف هر دو منطقه دماوند و جنگل‌های شمال صحت داشته است.هفته پیش خبر وقف یکی از یال‌های دماوند با واکنش کاربران در فضای مجازی همراه شد، مقام های جمهوری اسلامی به منظور پنهانکاری، موضوع وقف این دو منطقه را رد می کردند حتی حسن روحانی طرح موضوع وقف دماوند و جنگل‌های ساری را شایعه سازی دشمن خوانده بود.

تناقض گفتههای مقام‌های جمهوری اسلامی در حالیست که اسناد، حکایت از وقف چند پلاک و یک یال کوه دماوند، از دامنه تا قله دارد؛ کوهی که به عنوان یکی از نمادهای ایران، ۱۸ سال پیش به عنوان نخستین اثر ملی طبیعی در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.چراغ سبز به زمین‌خوارها headtopics.com

فعالان محیط زیست، از جمله محمد درویش گفته اند که مرتع مِلار که از آن صحبت می‌شود، تا ارتفاع ۵۱۰۰ متری و نزدیک قله ادامه پیدا می‌کند.محمد درویش گفت: «کوه دماوند قابل خرید و فروش نیست و هرگز کسی مالکیت آن را نداشته است و امکان ندارد کسی بتواند جایی را که مالک خصوصی ندارد، وقف کند، بنابراین کل این ماجرا عجیب است. اگر سازمان اوقاف بتواند بخشی از دماوند را وقفی اعلام کند، این چراغ سبزی است به زمین‌خوارها، کوه‌خوارها و جنگل‌خوارها.»

زمین‌خواری با ظاهری کاملا قانونی؛ صدور رای قضایی مبنی بر وقف هزاران هکتار از جنگل‌های شمال ایراندیوان عالی جمهوری اسلامی با تایید سند وقف ۵ هزار و ۶۰۰ هکتار از رویشگاه‌های جنگلی مازندران، رای به در اختیار گذاشتن این اراضی به شخص دارنده موقوفه داد.در هفته های گذشته، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران نیز از تایید وقف ۵ هزار و ۶۰۰ هکتار از جنگل های آق‌مشهد ساری توسط دیوان عالی کشور خبر داده و گفته بود که اوقاف تقاضای قطع درختان را دارد.

مدیرکل دفتر حقوقی سازمان امور جنگل‌ها نیز این اقدام را «زمین‌خواری با ظاهری کاملا قانونی» دانست و گفت که چنین آرایی وقتی صادر می‌شود که یک شخص یا دستگاهی برای تصرف اراضی دولتی و ملی پشتوانه قانونی دارد و یا با سوء‌استفاده از نقص و تعارض قوانین اراضی ملی را تصرف می‌کند.

واگذاری هزاران هکتار از جنگل های شمال ایران و که دماوند به افراد به بهانه وقف در حالیست که بحران زیست‌‌محیطی در ایران مدت‌‌ها است که توجه جامعه جهانی را به خود جلب کرده است. مقامات ایالات متحده نیز بارها نسبت به سوء مدیریت منابع طبیعی ایران، جنگل‌‌خواری‌‌های گسترده، و سدسازی‌های غیرضروری و بی‌برنامه، با هدف پر کردن جیب مقامات فاسد رژیم جمهوری اسلامی، هشدار داده و آن را از عوامل اصلی بروز بحران‌های زیست محیطی گوناگون، از جمله سیل‌های ویرانگر و خشکسالی‌های بی‌سابقه، برشمرده‌اند headtopics.com

رستگاری در هفته پایانی؛ پرسپولیس برای پنجمین سال متوالی قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران شد گزارش پزشکی لو رفته در ایالات متحده؛ جنگ با کرونا تغییر کرده است اولین بار در تاریخ المپیک؛ تیم‌های شنای نیمه زنانه و نیمه مردانه رقابت می‌کنند ادامه مطلب: VOA Farsi »

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

مایک پمپئو: دولت چین مرتکب بزرگترین نقض حقوق بشر در قرن حاضر شده استمایک پمپئو: دولت چین مرتکب بزرگترین نقض حقوق_بشر در قرن حاضر شده است وزیر خارجه ایالات متحده با اشاره به موارد نقض حقوق بشر توسط دولت چین و زیر پا گذاشتن حقوق اقلیت‌های قومی و مذهبی ساکن در ژین‌ژیانگ گفت، خطر بزرگی مردم آن منطقه را تهدید کرده و می‌کند.

آمریکا در حال ورود به مرحله 'متفاوتی' از شیوع کرونا است - BBC News فارسییکی از مشاوران ارشد دولت آمریکا اخطار داده است که این کشور اکنون درحال ورود به مرحله تازه ای از نبرد با همه گیری ویروس کروناست. دبورا برکس به شبکه سی‌ان‌ان گفت که این بیماری اکنون به طرز 'فوق العاده‌ای گسترش پیدا کرده' و خطر آن جدی تر از زمانی است که شیوع آن شروع می شد.

دریادارسیاری: وحدت بین ارتش و سپاه ناگسستنی استوحدت ناگسستنی ارتش و سپاه | دریادار سیاری:هر جایی که وحدت وجود داشته موفق بوده‌ایم، چه در دفاع مقدس و چه در زمینه مقابله و مقاومت در برابر استکبار جهانی و چه در عرصه‌های مختلف سیاسی و اقتصادی، با اتحاد و انسجام توفیقات لازم حاصل شده است.

رضا اسلامی؛ حقوقدانی که جرمش تدریس حاکمیت قانون در دانشکده حقوق است

'ناصیف حتی' پس از استعفا: لبنان در حال تبدیل به کشوری 'شکست خورده' است'ناصیف حتی' پس از استعفا: لبنان در حال تبدیل به کشوری 'شکست خورده' است وزیر خارجه لبنان امروز دوشنبه پس از استعفایش از این سمت در بیانیه ای گفت که لبنان در حال تبدیل شدن به کشوری شکست خورده است.

آمریکا گرفتار بی عدالتی و نقض شدید حقوق بشر استرئیس قوه قضائیه: *سراغ برج ساز و واردکننده‌ای بروید که درآمد هنگفت دارد و مالیات نمی‌‌دهد *با صاحبان کسب و کارهای متضرر از کرونا و وضعیت اقتصادی کشور باید مدارا کرد