تداوم پنهانکاری و تناقض گویی دولت روحانی در مورد وقف کوه دماوند و جنگل‌های ساری

04/08/2020 10:58:00 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

دولت, دماوند

🔺تداوم پنهانکاری و تناقض گویی دولت روحانی در مورد وقف کوه دماوند و جنگل‌های ساری ⚡️یک هفته بعد از اینکه حسن روحانی وقف بخشی از کوه دماوند را «شایعه» نامید، یک مقام دولت او ضمنی این وقف را تائید و در عین حال آن را «کم اهمیت» دانست.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

Print this pageیک هفته بعد از اینکه حسن روحانی وقف بخشی از کوه دماوند را «شایعه» نامید، یک مقام دولت او ضمنی این وقف را تائید و در عین حال آن را «کم اهمیت» دانست. عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست دوشنبه ۱۳ مرداد در یک کنفرانس آنلاین با بیان اینکه وقف «دامنه کوه دماوند» مربوط به ۴۰۰ سال پیش است و «به ۱۰۰ هکتار هم نمی‌رسد»، گفت که در مورد جنگل آق مشهد ساری هم ۴۰۰ هکتار از مراتع آن وقف شده است.

پنهانکاری دولت روحانی!رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست اگر چه تلاش کرد وقف این دو منطقه از منابع طبیعی را کمتر از واقعیت نشان دهد، اما گفته او دست کم نشان داد که وقف هر دو منطقه دماوند و جنگل‌های شمال صحت داشته است.هفته پیش خبر وقف یکی از یال‌های دماوند با واکنش کاربران در فضای مجازی همراه شد، مقام های جمهوری اسلامی به منظور پنهانکاری، موضوع وقف این دو منطقه را رد می کردند حتی حسن روحانی طرح موضوع وقف دماوند و جنگل‌های ساری را شایعه سازی دشمن خوانده بود.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

هفته سوم اعتراضات در ایران و خارج؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستید

ایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند. ادامه مطلب >>

مایک پمپئو: دولت چین مرتکب بزرگترین نقض حقوق بشر در قرن حاضر شده استمایک پمپئو: دولت چین مرتکب بزرگترین نقض حقوق_بشر در قرن حاضر شده است وزیر خارجه ایالات متحده با اشاره به موارد نقض حقوق بشر توسط دولت چین و زیر پا گذاشتن حقوق اقلیت‌های قومی و مذهبی ساکن در ژین‌ژیانگ گفت، خطر بزرگی مردم آن منطقه را تهدید کرده و می‌کند.

آمریکا در حال ورود به مرحله 'متفاوتی' از شیوع کرونا است - BBC News فارسییکی از مشاوران ارشد دولت آمریکا اخطار داده است که این کشور اکنون درحال ورود به مرحله تازه ای از نبرد با همه گیری ویروس کروناست. دبورا برکس به شبکه سی‌ان‌ان گفت که این بیماری اکنون به طرز 'فوق العاده‌ای گسترش پیدا کرده' و خطر آن جدی تر از زمانی است که شیوع آن شروع می شد.

دریادارسیاری: وحدت بین ارتش و سپاه ناگسستنی استوحدت ناگسستنی ارتش و سپاه | دریادار سیاری:هر جایی که وحدت وجود داشته موفق بوده‌ایم، چه در دفاع مقدس و چه در زمینه مقابله و مقاومت در برابر استکبار جهانی و چه در عرصه‌های مختلف سیاسی و اقتصادی، با اتحاد و انسجام توفیقات لازم حاصل شده است.

رضا اسلامی؛ حقوقدانی که جرمش تدریس حاکمیت قانون در دانشکده حقوق است

'ناصیف حتی' پس از استعفا: لبنان در حال تبدیل به کشوری 'شکست خورده' است'ناصیف حتی' پس از استعفا: لبنان در حال تبدیل به کشوری 'شکست خورده' است وزیر خارجه لبنان امروز دوشنبه پس از استعفایش از این سمت در بیانیه ای گفت که لبنان در حال تبدیل شدن به کشوری شکست خورده است.

آمریکا گرفتار بی عدالتی و نقض شدید حقوق بشر استرئیس قوه قضائیه: *سراغ برج ساز و واردکننده‌ای بروید که درآمد هنگفت دارد و مالیات نمی‌‌دهد *با صاحبان کسب و کارهای متضرر از کرونا و وضعیت اقتصادی کشور باید مدارا کرد

Share via Email Print this page یک هفته بعد از اینکه حسن روحانی وقف بخشی از کوه دماوند را «شایعه» نامید، یک مقام دولت او ضمنی این وقف را تائید و در عین حال آن را « کم اهمیت» دانست.مایک پمپئو،‌ وزیر خارجه ایالات متحده وزیر خارجه ایالات متحده روز یکشنبه ۱۲ مرداد با اشاره به موارد نقض حقوق بشر توسط دولت چین و زیر پا گذاشتن حقوق اقلیت‌های قومی و مذهبی ساکن در ژین‌ژیانگ گفت، خطر بزرگی مردم آن منطقه را تهدید کرده و می‌کند.توضیح تصویر، دکتر برکس از مردم خواست از سفر به نقاط شلوغ پرهیز کند دکتر برکس که از اعضای ارشد کارگروه مبارزه با همه گیری کووید-۱۹ کاخ سفید است گفت: "باید به همه کسانی که در نواحی روستایی زندگی می کنند بگویم که شما در مقابل این ویروس مصون نیستید.به گزارش ایرنا از روابط عمومی ارتش، نشست صمیمی فرماندهان ارتش و سپاه برای هماهنگی برنامه‌های چهلمین سالگرد دفاع مقدس در ستاد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حضور امیر دریادار سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش برگزار شد.

عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست دوشنبه ۱۳ مرداد در یک کنفرانس آنلاین با بیان اینکه وقف «دامنه کوه دماوند» مربوط به ۴۰۰ سال پیش است و «به ۱۰۰ هکتار هم نمی‌رسد»، گفت که در مورد جنگل آق مشهد ساری هم ۴۰۰ هکتار از مراتع آن وقف شده است. پنهانکاری دولت روحانی! رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست اگر چه تلاش کرد وقف این دو منطقه از منابع طبیعی را کمتر از واقعیت نشان دهد، اما گفته او دست کم نشان داد که وقف هر دو منطقه دماوند و جنگل‌های شمال صحت داشته است. وی افزود: «کاری که ما سعی کردیم انجام دهیم این است که برای چین روشن کنیم اگر می‌خواهد در سطح جهانی حضور داشته باشد، نمی‌تواند چنین رفتاری داشته باشد. هفته پیش خبر وقف یکی از یال‌های دماوند با واکنش کاربران در فضای مجازی همراه شد، مقام های جمهوری اسلامی به منظور پنهانکاری، موضوع وقف این دو منطقه را رد می کردند حتی حسن روحانی طرح موضوع وقف دماوند و جنگل‌های ساری را شایعه سازی دشمن خوانده بود. او گفت: "با سفر به اطراف کشور دیدم که مردم دایم درحال جابجایی هستند. تناقض گفتههای مقام‌های جمهوری اسلامی در حالیست که اسناد، حکایت از وقف چند پلاک و یک یال کوه دماوند، از دامنه تا قله دارد؛ کوهی که به عنوان یکی از نمادهای ایران، ۱۸ سال پیش به عنوان نخستین اثر ملی طبیعی در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.» وزیر خارجه آمریکا با اشاره به تحریم اخیر شرکت دولتی تولید و عمران ژین‌ژیانگ توسط دولت آمریکا گفت: «ما به شرکت‌های آمریکایی گفته‌ایم به شدت مراقب باشند و فکر نمی‌کنم هیچکدام آنها بخواهند با آن چه در جریان است مرتبط باشند. چراغ سبز به زمین‌خوارها فعالان محیط زیست، از جمله محمد درویش گفته اند که مرتع مِلار که از آن صحبت می‌شود، تا ارتفاع ۵۱۰۰ متری و نزدیک قله ادامه پیدا می‌کند. دریادار سیاری با تاکید بر ضرورت تشکیل جلسات مشترک بین ارتش و سپاه برای نحوه برگزاری چهلمین سالگرد دفاع مقدس تصریح کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران، آمادگی دارد تا در یک اقدام مشترک و هم‌افزا برنامه‌ریزی‌های لازم با همکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر آیین چهلمین سالگرد دفاع مقدس را انجام دهد و لازم است یکی از هدفگذاری‌ها در اجرای برنامه‌ها، تبیین مقدس بودن دفاع ما در جنگ تحمیلی و برکات اتحاد، انسجام و همدلی برای نسل جوان باشد.

محمد درویش گفت: «کوه دماوند قابل خرید و فروش نیست و هرگز کسی مالکیت آن را نداشته است و امکان ندارد کسی بتواند جایی را که مالک خصوصی ندارد، وقف کند، بنابراین کل این ماجرا عجیب است.. در تحولی دیگر نانسی پلوسی رئیس دمکرات مجلس نمایندگان در حمله ای به دکتر برکس او را به "اطلاعات نادرستی" که رئیس جمهور ترامپ منتشر می کند گره زد. اگر سازمان اوقاف بتواند بخشی از دماوند را وقفی اعلام کند، این چراغ سبزی است به زمین‌خوارها، کوه‌خوارها و جنگل‌خوارها.» زمین‌خواری با ظاهری کاملا قانونی؛ صدور رای قضایی مبنی بر وقف هزاران هکتار از جنگل‌های شمال ایران دیوان عالی جمهوری اسلامی با تایید سند وقف ۵ هزار و ۶۰۰ هکتار از رویشگاه‌های جنگلی مازندران، رای به در اختیار گذاشتن این اراضی به شخص دارنده موقوفه داد.. در هفته های گذشته، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران نیز از تایید وقف ۵ هزار و ۶۰۰ هکتار از جنگل های آق‌مشهد ساری توسط دیوان عالی کشور خبر داده و گفته بود که اوقاف تقاضای قطع درختان را دارد. مدیرکل دفتر حقوقی سازمان امور جنگل‌ها نیز این اقدام را «زمین‌خواری با ظاهری کاملا قانونی» دانست و گفت که چنین آرایی وقتی صادر می‌شود که یک شخص یا دستگاهی برای تصرف اراضی دولتی و ملی پشتوانه قانونی دارد و یا با سوء‌استفاده از نقص و تعارض قوانین اراضی ملی را تصرف می‌کند. در ابتدای این نشست گزارشی از برنامه‌ریزی و نحوه برگزاری چهلمین سالگرد دفاع مقدس توسط فرماندهان و مسئولان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ارائه شد.

واگذاری هزاران هکتار از جنگل های شمال ایران و که دماوند به افراد به بهانه وقف در حالیست که بحران زیست‌‌محیطی در ایران مدت‌‌ها است که توجه جامعه جهانی را به خود جلب کرده است. مقامات ایالات متحده نیز بارها نسبت به سوء مدیریت منابع طبیعی ایران، جنگل‌‌خواری‌‌های گسترده، و سدسازی‌های غیرضروری و بی‌برنامه، با هدف پر کردن جیب مقامات فاسد رژیم جمهوری اسلامی، هشدار داده و آن را از عوامل اصلی بروز بحران‌های زیست محیطی گوناگون، از جمله سیل‌های ویرانگر و خشکسالی‌های بی‌سابقه، برشمرده‌اند . .