تداوم سیل فرار مردان روس؛ احضاریه ارتش در خیابان به نیروهای ذخیره داده می‌شود

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ولادیمیر پوتین روز چهارشنبه، ششم مهر، را به عنوان روز آغاز ورود نظامیان ذخیره به ارتش تعیین کرده، اما پیشاپیش آن، احضاریه‌ها به صورت اجباری به دست نیروهای ذخیره داده می‌شود.

کمتر از یک هفته پس از فرمان ولادیمیر پوتین برای «بسیج محدود» نیروهای ذخیره به امید تغییر وضعیت نظامی به دنبال ناکامی‌های پیاپی یک ماه اخیر ارتش روسیه در جبهه‌های جنگ در اوکراین، روند سربازگیری در سراسر روسیه آغاز شده و در مرحله نخست احضاریه به خدمت در خیابان‌ها، ایستگاه‌های قطار و دانشگاه‌ها به دست نیروهای ذخیره داده می‌شود.

به گفته سرگئی شویگو، جوانانی که تا پیش از این خدمت نظام وظیفه اجباری را انجام نداده‌اند، شامل این سربازگیری نخواهند شد. خبرگزاری‌ها در هفت ماه گذشته از جریان کمابیش معمولی زندگی در روسیه خبر می‌دادند و در بسیاری از گزارش‌های ماه‌های اخیر گفته می‌شد که اکثریت مردم روسیه حامی اقدامات ولادیمیر پوتین در قبال اوکراین هستند و حتی بسیاری از ملی‌گرایان روس آقای پوتین را به تلاش برای الحاق تمامی اوکراین به فدراسیون روسیه تشویق می‌کنند.

تظاهرات مخالفت با سربازگیری از نیروهای ذخیره در در ده‌ها شهر روسیه در روزهای اخیر در جریان بوده و در برخی از شهرها، نیروهای پلیس با حضور در خروجی‌ها، مانع از بیرون رفتن مردان شده‌اند. وضعیت مشابه در مرزهای زمینی روسیه – گرجستان برقرار است و مردان تنها یا خانواده‌ها با خودروهای شخصی در حال عبور از مرز هستند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 13. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مهسا امینی؛ سپاه در بیانیه‌اش معترضان را 'داعشی' خواند – DW – ۱۴۰۱/۶/۳۱در حالی که فیلم‌های پرشماری از برخورد خشونت‌آمیز نیروهای امنیتی با معترضان در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود، سپاه پاسداران در این باره بیانیه داده و معترضان را 'داعشی' خوانده است. وقیح تراز اینا نداریم داعشی خودشونن دیوثهای خائن جنایتکار مهسا_امینی OpIran شما از زاکربرگ بپرسید چرا شماره های ایرانی خارج ایران واتس اپشون کار نمیکنه؟ ضد داعش عمل میکنن اونام؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

«افزایش پرواز مستقیم» از روسیه به اسرائیل در پی صدور حکم بسیج توسط پوتیندر پی فرمان ولادیمیر پوتین برای «بسیج» نیروهای ذخیره روس جهت اعزام به جنگ در اوکراین، شرکت اسرائیلی «اِل‌عال» اعلام کرد شمار پروازهای مستقیم میان روسیه و اسرائیل افزایش می‌یابد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

ششمین شب تظاهرات ضد‌حکومتی مردم ایران؛ ادامه خشونت و قطع اینترنتتظاهرات ضد‌حکومتی مردم ایران که در اعتراض به خشونت‌ علیه زنان و در واکنش به قتل مهسا امینی در بازداشت و شکنجه ماموران گشت ارشاد شعله‌ور شد، به‌رغم تداوم
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

تهدید رئیسی پس از بازگشت از آمریکا: اجازه نمی‌دهیم امنیت به مخاطره بیفتدابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران پس از بازگشت از آمریکا روز جمعه در واکنش به اعتراضات در نقاط مختلف ایران گفته است اجازه «اغتشاش» در کشور داده نمی شود. ابراهیم رئیسی گه خورد. تخم جن زر نزن از فردا باید بری مدرسه سر کلاس هفتم بشینی، بلکه سواد یاد بگیری آدم بشی مهسا_امینی MahsaAmini OpIran
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

ایلان ماسک اینترنت استارلینک را برای ایران «فعال» می‌کندایلان ماسک، مدیرعامل شرکت اسپیس‌ایکس روز جمعه در واکنش به لغو تحریم‌های برای گردش اطلاعات در ایران، در توییتی کوتاه نوشته است که ماهواره‌ استارلینک فعال می‌شود. خوبه گفته فعال میشود،تمامی صفحات فازسی زدن فعال شد،داره کار میکنه،ملت وصلن یکی نمیاد درست بگه به این راحتی نیست و دستگاه گیرنده میخواد،پولشو چه جوری باید داد مهسا_موگویی بدون شرح ....
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

نرگس حسینی، از دختران انقلاب در کاشان بازداشت شدبنا بر اخباری که به دست ایران‌وایر رسیده، « نرگس_حسینی»، از دختران خیابان انقلاب، دو روز پیش در کاشان بازداشت شده و امروز در تماس با خانواده خود اعلام کرده در زندان کاشان است. مهسا_امینی اعتراضات_سراسری
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »