تدابیر شدید امنیتی در پایتخت مصر؛ پلیس مسیرهای منتهی به میدان تحریر را مسدود کرد

05/07/1398 10:18 ب.ظ

تدابیر شدید امنیتی در پایتخت مصر؛ پلیس مسیرهای منتهی به میدان تحریر را مسدود کرد تظاهرات خیابانی در پایتخت مصر علیه عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری این کشور شمال آفریقا، از یک هفته پیش در اعتراض به فساد و سوءاستفاده مالی السیسی و ارتش مصر، آغاز شد.

پلیس مصر روز جمعه ۵ مهر برای ممانعت از حرکت تظاهرکنندگان ضددولتی به سمت میدان التحریر، خیابان‌های منتهی به این میدان واقع در مرکز قاهره را مسدود کردند. تظاهرات خیابانی در پایتخت مصر علیه عبدالفتاح ا مهر ۰۴, ۱۳۹۸ توضیحات تکمیلی مایک پمپئو و برایان هوک درباره ممنوعیت ورود مقامات رژیم ایران و بستگان آنها به آمریکا وزیر خارجه آمریکا و نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران در دو کنفرانس خبری جداگانه درباره فرمان اجرایی پرزیدنت ترامپ سخنرانی کردند.

مهر ۰۴, ۱۳۹۸ توضیحات تکمیلی مایک پمپئو و برایان هوک درباره ممنوعیت ورود مقامات رژیم ایران و بستگان آنها به آمریکا وزیر خارجه آمریکا و نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران در دو کنفرانس خبری جداگانه درباره فرمان اجرایی پرزیدنت ترامپ سخنرانی کردند.

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، و برایان هوک، نماینده وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، روز پنجشنبه در دو نشست خبری جداگانه، به ارائه توضیحات تکمیلی درباره فرمان اجرایی پرزیدنت ترامپ برای محدود کردن ویزای مقام‌های ارشد ایران و خانواده‌های آنها به ایالات متحده پرداختند.

آقای پمپئو روز پنجشنبه ۴ مهر در یک نشست خبری در نیویورک گفت که مقام‌های سرشناس رژیم ایران چهل سال است شعار «مرگ بر آمریکا» سر می‌دهند، اما برای زندگی به آمریکا می‌روند؛ دیگر این اتفاق نخواهد افتاد. وی افزود که بسیاری از ایرانیان با این نفاق و دورویی مخالف بودند و پرزیدنت ترامپ دیروز برای پایان دادن به این شرایط اقدام کرد. headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

رژه مارک «گوچی» در هفته مد میلان به صحنه اعتراض به تابوی اختلال روان تبدیل شدرژه مارک «گوچی» در هفته مد میلان به صحنه اعتراض به تابوی اختلال روان تبدیل شد مارک ایتالیایی گوچی در هفته مد میلان، پیش از ارائه مجموعه بهاره - تابستانه خود، مانکن ها را با روپوش های سفید روی صحنه فرستاد.

راهپیمایی دانش‌آموزان در لوزان سوئیس در اعتراض به تغییرات آب و هواییآنها با در دست داشتن پلاکاردهایی با مفاهیم انتقادی از جمله اینکه «سیاره ما در معرض خطر است، باید آن را نجات دهیم» نسبت به وضعیت بحرانی کره زمین و کم‌توجهی سیاستمداران به آن اعتراض کردند. این همه کشور رم امروز ۲۲۰ هزار نفر بودند لوزان رو باید تو تابستان گزارش می دادید که نشست جنبش FridaysForFuture بود

اردوغان: 8 نفر به طور خفیف در زلزله استانبول مصدوم شدنداردوغان: 8 نفر به طور خفیف در زلزله استانبول مصدوم شدند اردوغان: به رغم زمین_لرزه نسبتا شدیدی که اتفاق افتاد، اطلاعی غیر از خسارات کوچک که باعث ناراحتی شود، دریافت نکردیم.

سه نفردر حمله به بنیاد معارف ترکیه در موگادیشو زخمی شدندسه نفر در پی حمله به خودروی متعلق به بنیاد معارف ترکیه در موگادیشو، پایتخت سومالی زخمی شدند

عبدالمهدی در پایان سفر به ریاض: شرایط منطقه دشوار و پیچیده استعبدالمهدی در پایان سفر به ریاض: شرایط منطقه دشوار و پیچیده است نخست وزیر عراق امروز (پنج‌شنبه) در پایان سفرش به عربستان ضمن تاکید بر اینکه شرایط منطقه دشوار و پیچیده است، نسبت به بهبود اوضاع منطقه ابراز امیدواری کرد. یعنی آماده سیلی سخت و سرنگونی بدست ایرانیان وطندوست باشید.

واکنش مورگان اورتگاس به سخنرانی روحانی در سازمان مللواکنش سخنگوی وزرات امور خارجه آمریکا به سخنرانی روحانی در سازمان ملل: *رئیس جمهور روحانی می‌خواهد که دنیا به ایران احترام بگذارد *حکومت ایران باید[ خود] این احترام را کسب کند *آن‌ها می‌توانند از آزاد کردن آمریکایی‌ها و دیگر گروگان‌ها شروع کنند کارهایی دیگه که میتونن بکنن اینه که از تروریسم داخلی و خارجی دست بردارن. بعد به زباله دان تاریخ سلام کنن. 😀 الهی درد و بلای مورگن اورتگاز بخوره تو سر خامنه ای و بیتش. 🤣 عجب جیگریه لعنتی

نظرات بیشتر

مهر ۰۴, ۱۳۹۸

توضیحات تکمیلی مایک پمپئو و برایان هوک درباره ممنوعیت ورود مقامات رژیم ایران و بستگان آنها به آمریکا

وزیر خارجه آمریکا و نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران در دو کنفرانس خبری جداگانه درباره فرمان اجرایی پرزیدنت ترامپ سخنرانی کردند.

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، و برایان هوک، نماینده وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، روز پنجشنبه در دو نشست خبری جداگانه، به ارائه توضیحات تکمیلی درباره فرمان اجرایی پرزیدنت ترامپ برای محدود کردن ویزای مقام‌های ارشد ایران و خانواده‌های آنها به ایالات متحده پرداختند.

آقای پمپئو روز پنجشنبه ۴ مهر در یک

نشست خبری

در نیویورک گفت که مقام‌های سرشناس رژیم ایران چهل سال است شعار «مرگ بر آمریکا» سر می‌دهند، اما برای زندگی به آمریکا می‌روند؛ دیگر این اتفاق نخواهد افتاد. وی افزود که بسیاری از ایرانیان با این نفاق و دورویی مخالف بودند و پرزیدنت ترامپ دیروز برای پایان دادن به این شرایط اقدام کرد.

وزیر خارجه آمریکا همچنین در یک بیانیه با اشاره به فرمان روز گذشته پرزیدنت ترامپ برای محدود کردن ویزای مقام‌های ارشد ایران و خانواده‌های آنها به ایالات متحده گفت که با اجرای این فرمان، مقام‌های جمهوری اسلامی دیگر نمی‌توانند در حالی که مردم ایران از فساد و سوءمدیریت آنها در رنج هستند از مزایای یک جامعه آزاد بهره‌مند شوند.

مایک پمپئو در این بیانیه می‌گوید که مقام‌های ایرانی و خانواده آنها سال‌ها در سکوت از آزادی و رفاه موجود در ایالات متحده، از جمله فرصت‌های فوق‌العاده آموزشی، شغلی، سرگرمی، و فرهنگی، استفاده کرده‌اند؛ اما مقام‌های ارشد تحت شمول فرمان اجرایی پرزیدنت ترامپ و اعضای درجه یک خانواده‌های آنها دیگر اجازه ورود به آمریکا را نخواهند داشت.

وی در ادامه، با بیان این که حکومت ایران درصدر حامیان دولتی تروریسم در جهان بوده و دست به اقدامات بی‌ثبات کننده در خلیج فارس و حمله به تاسیسات نفتی و کشتیرانی در منطقه کرده است، تاکید کرد که حمایت جمهوری اسلامی از حوثی‌ها در یمن و شبه‌نظامیان شیعه در عراق و سوریه، به بی‌ثباتی در منطقه و بحران انسانی در این کشورها دامن می‌زند.

فرمان پرزیدنت ترامپ برای محدودیت ورود مقامات جمهوری اسلامی و بستگان آنها به آمریکا

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده روز چهارشنبه سوم مهر ماه با صدور یک فرمان اجرایی مجوز ورود مقام‌های ارشد حکومت جمهوری اسلامی ایران و اعضای درجه اول خانواده آنها را به ایالات متحده محدود یا تعلیق کرد.

پرزیدنت ترامپ گفت طبق اختیاراتی که قانون اساسی و دیگر قوانین ایالات متحده به من تفویض کرده، و با توجه به این که دریافته‌ام مجوز ورود بدون محدودیت مهاجرتی یا غیرمهاجرتی مقام‌های جمهوری اسلامی و اعضای درجه یک خانواده‌های آنها برای ایالات متحده زیان‌بار است، از این رو، بدینوسیله فرمان تعلیق یا محدودیت مجوز ورود این افراد را صادر می‌کنم.

مجوز ورود ایرانی‌هایی که طبق این فرمان محدود یا تعلیق می‌شود عبارتند از: مقام‌های ارشد حکومت ایران، اعضای درجه یک خانواده‌های آنها، اعضای هیئت‌های نمایندگی ایران، که وزیر خارجه ایالات متحده مسئول شناسایی آنها بوده و می‌تواند طبق این فرمان با مشورت وزارت امنیت داخلی اقدام کند.

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه خاطر نشان کرده است آنهایی که اقامت قانونی دائم ایالات متحده، یا از قبل پناهندگی دریافت کرده‌اند، مشمول این فرمان نخواهند شد.

اقدامی به نمایندگی از مردم ایران علیه مقامات رژیم

برایان هوک نماینده ایالات متحده در امور ایران نیز روز پنجشنبه در مرکز رسانه های خارجی در شهر نیویورک با خبرنگاران درباره تصمیم پرزیدنت ترامپ برای ممانعت از ورود مقامات ارشد رژیم ایران و بستگان آنها سخن گفت. او گفت که این اقدام دولت پرزیدنت ترامپ در جهت حمایت از مردم ایران است و به نمایندگی از مردم ایران انجام شده است.