تخمین اولیه از نتایج انتخابات فرانسه؛ مکرون و لوپن راهی دور دوم می‌شوند

21/01/1401 10:49 ب.ظ

ژان لوک ملانشون، سیاستمدار چپ افراطی، نیز با کسب ۲۰ درصد آرا و فاصله سه درصدی از مارین لوپن از راهیابی به دور دوم انتخابات بازماند.

ژان لوک ملانشون، سیاستمدار چپ افراطی، نیز با کسب ۲۰ درصد آرا و فاصله سه درصدی از مارین لوپن از راهیابی به دور دوم انتخابات بازماند. مارین لوپن هم در جمع هواداران خود گفت که فرانسه با «دو دیدگاه متضاد درباره آینده» روبه‌رو است و مردم فرانسه با رای خود او را به راهیابی به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری متفخر کردند.

در پی روشن تخمین‌های اولیه از انتخابات فرانسه، بزرگ‌ترین اتحادیه کارگری این کشور موسوم به «س‌.اف.‌د.ت» از اعضای خود خواست که در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری به امانوئل مکرون رای بدهند تا باخت مارین لوپن، نامزد حزب راست افراطی، تضمین شود

تخمین‌های اولیه در شرایطی اعلام می‌شود که اختلاف آرای رئیس‌جمهوری فعلی با رقیب اصلی خود بیشتر از آن چیزی است که اغلب تحلیلگران پیش‌بینی کرده بودند. رای‌گیری انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه شامگاه یکشنبه ۲۱ فروردین، ساعت ۲۰ به وقت محلی پایان یافت. آمارهای موسسات آمارسنجی از جمله ایپسوس نشان می‌دهد که بین حدود ۲۶ درصد از واجدان شرکت در رای‌گیری پای صندوق‌ها حاضر نشده‌اند.

به‌رغم موفقیت قابل توجه مارین لوپن، رهبر ۵۳ ساله حزب راست افراطی فرانسه موسوم به «تجمع ملی»، اکنون امیدها به پیروزی مکرون برای ماندن در کاخ الیزه در پنج سال آینده افزایش یافته است.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

این درحالیست که در ایران زنان به علت قوانین فقهی همچنان پشت درهای بسته سیاست و ساده ترین آن حضوردر ورزشگاه دست و پا میزنند چپ افراطی؟! ملانشون نمایندۀ‌ نگرشی است که همزمان تهدیدی است برای راست افراطی و حزب کمونیست فرانسه. به همین دلیل حزب کمونیست با شرکت در این انتخابات، راه را برای ورود نمایندۀ‌ فاشیست‌ها به دور دوم هموار کرده!

ماری لوپن رییس جمهور بشه موزه لوور رو زنانه مردانه می کنه ...اونم راست افراطیه

از اروپای کارگران تا اروپای ملت‌ها؛ برنامه اروپایی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه چیست؟در حالی‌ که ۹ نامزد از ۱۲ کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه با شکل و سازوکار کنونی اتحادیه اروپا مشکل دارند، برنامه احزاب سیاسی این کشور برای دگرگونی ساختار اروپا تفاوت چشمگیری با یکدیگر دارد. در این مطلب نگاهی می‌اندازیم به برنامه‌های اروپایی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه.

از التون جان تا پینک فلوید؛ پشتیبانی ستارگان پاپ از اوکراین | DW | 09.04.2022ستارگان فیلم و موسیقی با کمپین 'به حمایت از اوکراین برخیز' جهانیان را به کمک به این کشور و مردم آن فراخوانده‌اند، از التون جان گرفته تا گروه اسطوره‌ای پینک فلوید که پس از ۳۰ سال ترانه‌ای تازه منتشر کرده است. خدا این بد بخت هارا بشرمانه بر انها صرف اوکراینِ ها انسان نعلوم میشود بس دیگر ها هیچ

پارلمان پاکستان پس از هفته‌ها کشمکش عمران خان را از نخست وزیری برکنار کردپارلمان پاکستان پس از هفته‌ها تنش سیاسی در این کشور بامداد یکشنبه ۲۱ فروردین با رای عدم اعتماد به عمران خان، نخست وزیر پاکستان، او را برکنار کرد. امريكا باز بازي جديدي رو ميخواد شروع كنه لطفا عضو کانال تلگرامی لبخند شیک و پیک شوید ❤ labkhande_shikopik خرج کردن واسه چهارزن دیگه فاتحه حالاباید به زوریکیشون نگه داره

افزایش دمای تهران از فردا/ خیزش گرد و خاک از سه‌شنبهخیزش گرد و خاک از سه‌شنبه در تهران وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده آسمانی کمی ابری تا نیمه ابری گاهی همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود که در بعضی ساعات و از بعدازظهر سه شنبه تا چهارشنبه همراه با وزش باد شدید و گردوخاک است.

یحیی تارساز؛ یکی از برجسته‌ترین سازندگان تار و از ارامنه ایران«هوهانِس آبکاریان»، معروف به «یحیی تارساز»، سازنده تار و از ایرانیان ارمنی‌تبار بود که در سال ۱۲۵۴ در اصفهان به دنیا آمد. بزرگان عرصه موسیقی سنتی او را تاثیرگذارترین سازنده تار می‌دانند. اقلیت‌های_مذهبی شهروند‌خبرنگار

مریم کریم‌بیگی، خواهر یکی از جان‌باختگان ۸۸، با «تماس تلفنی» از دانشگاه اخراج شدگزارش‌ها از ایران حاکی است که مریم کریم‌بیگی، خواهر مصطفی کریم‌بیگی از کشته‌شدگان اعتراضات دی‌ماه ۸۸، طی «یک تماس تلفنی» از دانشگاه محل تحصیل خود در مقطع کارشناسی ارشد رشته... برای دبیرستان رفتن فریدالدین عادل برادر زن ولیعهد(مجتبی)دبیرستان ساختن، خواهر شهید اجازه تحصیل ندارد! اینم یه نوع اسلام طالبانیه!

آقای ملانشون پس از اعلام نتایج اولیه، از هوادارانش خواست تا در دور دوم، به مارین لوپن «رای ندهند».

مارین لوپن هم در جمع هواداران خود گفت که فرانسه با «دو دیدگاه متضاد درباره آینده» روبه‌رو است و مردم فرانسه با رای خود او را به راهیابی به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری متفخر کردند.

در پی روشن تخمین‌های اولیه از انتخابات فرانسه، بزرگ‌ترین اتحادیه کارگری این کشور موسوم به «س‌.اف.‌د.ت» از اعضای خود خواست که در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری به امانوئل مکرون رای بدهند تا باخت مارین لوپن، نامزد حزب راست افراطی، تضمین شود

تخمین‌های اولیه در شرایطی اعلام می‌شود که اختلاف آرای رئیس‌جمهوری فعلی با رقیب اصلی خود بیشتر از آن چیزی است که اغلب تحلیلگران پیش‌بینی کرده بودند.

رای‌گیری انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه شامگاه یکشنبه ۲۱ فروردین، ساعت ۲۰ به وقت محلی پایان یافت. آمارهای موسسات آمارسنجی از جمله ایپسوس نشان می‌دهد که بین حدود ۲۶ درصد از واجدان شرکت در رای‌گیری پای صندوق‌ها حاضر نشده‌اند.

به‌رغم موفقیت قابل توجه مارین لوپن، رهبر ۵۳ ساله حزب راست افراطی فرانسه موسوم به «تجمع ملی»، اکنون امیدها به پیروزی مکرون برای ماندن در کاخ الیزه در پنج سال آینده افزایش یافته است.

خانم لوپن با شعارهای ضدمهاجرتی و ملی‌گرایانه وارد رقابت‌های انتخاباتی شده است.

آقای مکرون در سال ۲۰۱۷ در حالی که فقط ۳۹ سال داشت، در انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه به پیروزی رسید و عنوان جوان‌ترین رئیس‌جمهوری این کشور را از آن خود کرد.

در دو دهه گذشته، هیچ رئیس‌جمهوری در فرانسه است نتوانسته برای دور دوم ریاست‌جمهوری کشور را در دست بگیرد.رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.