تخلیه دیپلمات‌های غربی همزمان با جدی شدن خطر تهاجم روسیه به اوکراین

03/11/1400 12:39:00 ق.ظ

تخلیه دیپلمات‌های غربی همزمان با جدی شدن خطر تهاجم روسیه به اوکراین العربيه_فارسى

همزمان با اوج‌گیری بحران در شرق اروپا و تشدید تنش‌ها در مرزهای اوکراین و روسیه و همچنین در پی اعلام وزارت دفاع روسیه مبنی بر انتقال جنگنده‌های این کشور به در همین راستا شبکه «فاکس نیوز» شنبه 22 ژانویه گزارش داد وزارت خارجه آمریکا به خانواده کارمندان و دیپلمات‌های خود در کییف دستور داده حداکثر تا دوشنبه آینده این کشور را ترک کنند.

Advertisement از سویی بلژیک نیز با توصیه به شهروندان خود در خصوص عدم سفر به اوکراین، از اتباع خود در اوکراین خواست تا برای خروج از این کشور در سفارت بلژیک در کییف، نام‌نویسی کنند.

در همین رابطه آلمان اعلام کرد طرحی‌ را برای تخلیه دیپلمات‌های خود از اوکراین در صورت وخیم‌تر شدن اوضاع در این کشور تدارک دیده است. احضار سفیر آلمان از سویی اوکراین، شنبه 22 ژانویه، سفیر آلمان در کییف را در اعتراض به خودداری برلین از ارسال سلاح به این کشور برای مقابله با روسیه و همچنین در پی اظهارات فرمانده نیروی دریایی آلمان که اظهارات جنجال برانگیزی را علیه اوکراین مطرح کرده است، احضار کرد.

همچنین تازه‌ترین گزارش‌ها حاکی از آن است که وزارت خارجه آلمان، این مسئول نظامی را به علت سخنان بحث‌برانگیز او در مورد اوکراین، هدف بازجویی قرار داد. در همین رابطه وزیر خارجه اوکراین گفته که سخنان این مقام نظامی آلمان، پوتین را به تهاجم نظامی به اوکراین تشویق می‌کند. headtopics.com

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

لاوروف در دیدار با بلینکن: روسیه قصدی برای حمله به اوکراین نداردوزیر امور خارجه روسیه می‌گوید کشورش برنامه ندارد به اوکراین حمله کند و مسئولیت تنش‌های شدت گرفته در مرز خود با اوکراین را متوجه کشورهای غربی دانست. بر جمال پوتین و آل پوتین صلوات

تظاهرات علیه گواهی واکسیناسیون در شهرهای مختلف اروپا همزمان با افزایش شدید آمار مبتلایان اومیکروندر حالی‌که شمار مبتلایان به گونه اومیکرون ویروس کرونا در کشورهای مختلف اروپایی و از جمله فرانسه به شدت افزایش یافته، هزاران نفر روز شنبه علیه گواهی (پاسپورت) واکسیناسیون که جایگزین گواهی سلامت می‌شود، تظاهرات کردند.

روسیه با مشارکت کلیه ناوگان دریایی خود رزمایشی بزرگ برپا می‌کندکرملین در حالی از برپایی یک رزمایش بزرگ طی روزهای آینده خبر داده که نیروی دریایی این کشور از روز جمعه بیست و یکم ژانویه در مانووری مشترک با دو کشور ایران و چین شرکت کرده‌ است. روسها قطب مهمی از این رزمایش هستند.

تاکید وزیر دفاع ترکیه بر لزوم احترام روسیه به تمامیت ارضی اوکراین

دومای روسیه به رسمیت شناختن جدایی‌طلبان شرق اوکراین را بررسی می‌کندنمایندگان حزب کمونیست در مجلس سفلی روسیه چند روز پیش طرحی ارائه کردند که در آن از ولادیمیر پوتین خواسته شده است تا جدایی‌طلبان هوادار روسیه در دونتسک و لوهانسک، دو استان شرقی اوکراین را به رسمیت بشناسد.

بلینکن: به هرگونه تهاجم روسیه حتی اگر نظامی نباشد پاسخ خواهیم دادآنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا پس از دیدار با سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، با تاکید بر تعهد کشورش به حمایت از استقلال اوکراین و حق مردم این اگر شما هم روی این احمق ها حساب کردید چند ماه اینده را نگاه کنید و درس بگیرید . اقای بلینکن شکر زیادی خورده پایان آمریکا آغاز قدرت بلوک شرق