تخفیف ۲۰ درصدی شهریه دانشجویان/آغاز آموزش نو دانشجویان از ۱۵ آبان

22/06/1399 06:43 ق.ظ

تخفیف ۲۰ درصدی شهریه دانشجویان رئیس دانشگاه علامه طباطبایی: شهریه‌های موجود هنوز برای ترم جاری افزایش پیدا نکرده است اما هر اندازه که هیأت امنای دانشگاه این شهریه‌ها را تصویب کند ۲۰ درصد آن برای دانشجویان در ترم جاری تخفیف خواهیم داد.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی با تأکید بر اینکه آموزش دانشجویان جدیدالورود این دانشگاه از ۱۵ آبان‌ماه آغاز می‌شود،گفت:‌ این دانشجویان در صورت اجازه ستاده ملی مقابله با کرونا، به مدت ۶ و باقی دانشجویان ۷ هفته آموزش حضوری خواهند داشت. وی در ادامه تصریح کرد: در سال جاری ما مدل متفاوتی از آموزش را آغاز خواهیم کرد.

در واقع دانشجویان قدیمی ما از ۱۵ شهریورماه فعالیت آموزشی خود را به شکل مجازی آغاز کردند و ما به تمامی دانشجویان اعلام کردیم اگر اعلام کنند برگزاری یک کلاسی باید حضوری باشد برای دانشجویان کلاس حضوری به مدت شش تا هفت هفته برگزار کنند اما باقی کلاس‌ها باید مجازی برگزار شود.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی خاطر نشان کرد:‌ برگزاری حضوری کلاس‌های آموزشی بنا به درخواست اساتید و تأیید دانشکده برگزار خواهد شد و تعداد دانشجویان حاضر در کلاس‌ها نیز در شرایط فعلی از ۱۰ تا ۱۵ درصد یک کلاس بیشتر نخواهد شد.

دکتر سلیمی در خصوص نحوه برگزاری کلاس‌های دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علامه نیز گفت: این دانشجویان هم از ۱۵ آبان‌ماه آموزش خود را شروع خواهند کرد. اگر ستاد مقابله با کرونا دانشگاه را منع نکند و با اوج بحران کرونا مواجه نباشیم دانشجویان جدیدالورود به طور شش هفته به صورت حضوری در دانشگاه حاضر خواهند شد و در این صورت دانشجویان قدیمی‌تر آموزش حضوری ندارند. headtopics.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

وزارت آموزش و پرورش، دختران را از روی جلد کتاب ریاضی سوم دبستان حذف کرددرحالی که در طرح روی جلد کتاب ریاضی سوم دبستان سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۳۹۸ چند دختر و پسر روی جلد نقاشی شده بودند، وزارت آموزش و پرورش با تغییر طرح جلد کتاب ریاضی سوم دبستان، دختران را از روی جلد این کتاب حذف کرد.

اطلاعیه آموزش و پرورش در پاسخ به نقد کتاب فارسی اول و ریاضی سوم ابتداییتوضیحات آموزش و پرورش به تغییرات کتاب فارسی اول و ریاضی سوم ابتدایی: *تصویر قبلی بسیار شلوغ بود *تعداد مفاهیم ریاضی مطرح شده درآن تصویر بسیار زیاد بود *پیشنهاد بر این بوده است که تصویر خلوت‌تر گردد

واکنش آموزش و پرورش ایران به حذف دختران از جلد کتاب ریاضی سوم دبستان: تصویر شلوغ بود، 'خلوت‌تر' شد - BBC News فارسیوزارت آموزش و پرورش ایران در واکنش به انتقادهای گسترده‌ای که در فضای مجازی نسبت به حذف تصویر دختران از روی جلد کتاب سوم دبستان رخ داده،‌ گفته است 'تصویر قبلی بسیار شلوغ بود' و در روی جلد جدید ' تصویر خلوت تر' شده است.

اسامی چند برابر ظرفیت دکتری اعلام شد/پذیرش بیش از ۱۳ هزار دانشجو در سال ۹۹اسامی چند برابر ظرفیت دکتری اعلام شد سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج بیش از ۴۱ هزار داوطلب دکتری سال ۹۹ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی امشب خبر داد و گفت: بیش از ۱۳ هزار داوطلب در آزمون دکتری امسال در دانشگاه‌ها پذیرش خواهند شد.

کدخدایی: نظارت 24 گروه بازرس ویژه‌ی شورای نگهبان بر روند انتخابات- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم - Tasnimسخنگوی شورای نگهبان: از طریق سامانه نظارت آنلاین گزارش تخلفات را از طریق ناظران از سراسر استان‌ها دریافت می‌کنیم ۲۴ گروه بازرس ویژه نیز توسط شورای نگهبان به ۸ استان محل برگزاری انتخابات اعزام شده اند تا روند نظارت به خوبی انجام شود

وزارت آموزش و پرورش، دختران را از روی جلد کتاب ریاضی سوم دبستان حذف کرددرحالی که در طرح روی جلد کتاب ریاضی سوم دبستان سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۳۹۸ چند دختر و پسر روی جلد نقاشی شده بودند، وزارت آموزش و پرورش با تغییر طرح جلد کتاب ریاضی سوم دبستان، دختران را از روی جلد این کتاب حذف کرد.

دکتر حسین سلیمی در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب به تشریح برنامه‌های آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی برای ترم تحصیلی جاری پرداخت و گفت: در سال جاری خوشبختانه ما توانستیم سِرورهای قوی‌تری برای آموزش مجازی خریداری کنیم در نتیجه امکان قطع و وصلی کمتری در آموزش دانشجویان خواهیم داشت و کیفیت آموزش نیز به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد.

وی در ادامه تصریح کرد: در سال جاری ما مدل متفاوتی از آموزش را آغاز خواهیم کرد. در واقع دانشجویان قدیمی ما از ۱۵ شهریورماه فعالیت آموزشی خود را به شکل مجازی آغاز کردند و ما به تمامی دانشجویان اعلام کردیم اگر اعلام کنند برگزاری یک کلاسی باید حضوری باشد برای دانشجویان کلاس حضوری به مدت شش تا هفت هفته برگزار کنند اما باقی کلاس‌ها باید مجازی برگزار شود.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی خاطر نشان کرد:‌ برگزاری حضوری کلاس‌های آموزشی بنا به درخواست اساتید و تأیید دانشکده برگزار خواهد شد و تعداد دانشجویان حاضر در کلاس‌ها نیز در شرایط فعلی از ۱۰ تا ۱۵ درصد یک کلاس بیشتر نخواهد شد.

دکتر سلیمی در خصوص نحوه برگزاری کلاس‌های دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علامه نیز گفت: این دانشجویان هم از ۱۵ آبان‌ماه آموزش خود را شروع خواهند کرد. اگر ستاد مقابله با کرونا دانشگاه را منع نکند و با اوج بحران کرونا مواجه نباشیم دانشجویان جدیدالورود به طور شش هفته به صورت حضوری در دانشگاه حاضر خواهند شد و در این صورت دانشجویان قدیمی‌تر آموزش حضوری ندارند.

وی همچنین خاطر نشان کرد:‌ ما در دانشگاه علامه طباطبایی خوابگاه‌ها را به گونه‌ای تنظیم کرده‌ایم که دانشجویان حتی‌المقدور در اتاق‌های تک نفره حاضر باشند و ممکن است در موارد خاص نیاز باشد دو نفر در یک اتاق اسکان داده شوند.

دکتر سلیمی تأکید کرد: ما حدود ۹۱۰۰ اتاق خوابگاهی در دانشگاه علامه طباطبایی و پیش‌بینی ما این است که ۱۱۰۰ تا ۱۲۰۰ دانشجو بتوانند در اتاق‌های تک نفره باشند. البته سیستمی نیز برای دانشجویانی که صرفا پایان‌نامه دارند در نظر گرفتیم که آن‌ها بتوانند به مدت دو هفته تا یک ماه خوابگاه رزرو کنند و کارهای پایان‌نامه خود را انجام بدهند. بنابراین امکان حضور یک ترم برای کار پایان‌نامه در خوابگاه وجود ندارد اما با نظر استاد راهنما می‌توانند در یک زمان معین به دانشگاه بیایند.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی از پذیرش ۳۶۰۰ تا ۳۸۰۰ دانشجو جدیدالورود در تمامی مقاطع تحصیلی در دانشگاه علامه طباطبایی خبر داد و گفت: سالیانه حدود ۴۰۰۰ دانشجوی جدیدالورود وارد دانشگاه ما می‌شوند که ۴۰ درصد این افراد شهرستانی هستند و نیاز به خوابگاه دارند.

دکتر سلیمی همچنین از تخفیف ۲۰ درصدی شهریه دانشجویان در ترم جاری خبر داد و گفت: شهریه‌های موجود هنوز برای ترم جاری افزایش پیدا نکرده است اما هر اندازه که هیأت امنای دانشگاه این شهریه‌ها را تصویب کند ۲۰ درصد آن برای دانشجویان در ترم جاری تخفیف خواهیم داد.