تخصیص ۱.۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ارزی برای توسعه پایدار روستاها

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری از اختصاص ۱.۵ میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ارزی با موافقت رهبر معظم انقلاب برای توسعه پایدار و اشتغال در روستاهای کشور خبر داد

23/05/2019 11:47:00 ق.ظ

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری از اختصاص ۱.۵ میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ارزی با موافقت رهبر معظم انقلاب برای توسعه پایدار و اشتغال در روستاهای کشور خبر داد

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری از اختصاص ۱.۵ میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ارزی با موافقت رهبر معظم انقلاب برای توسعه پایدار و اشتغال در روستاهای کشور خبر داد.

وی به تجربه موفق استان اردبیل در خصوص حضور سرمایه‌گذاران و صاحبان واحدهای تولیدی در جلسه کارگروه اشتغال اشاره و خاطرنشان کرد: این اقدام استان اردبیل می‌تواند الگوئی برای سایر استان‌های کشور باشد که سرمایه‌گذاران به‌صورت حضوری و رودررو مشکلات و موانع موجود در واحدهای تولیدی خود را با مسئولان در میان بگذارند.

شهادت سرباز دهه هشتادی با ضربات چاقوی یک شرور + عکس- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnim سرکوب تجمعات اعتراضی در تهران؛ شعار «مرگ بر دیکتاتور» در حمایت از خوزستان جلال ستاری، نویسنده و اسطوره‌شناس ایرانی درگذشت | DW | 31.07.2021

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری، اردبیل را دارای ظرفیت‌ها و قابلیت‌های ممتاز برای توسعه دانست و اظهارکرد: در بازدیدی که از شهرستان پارس‌آباد داشتیم این منطقه را دارای پتانسیل ویژه از حیث آب و خاک و مسئولان دلسوز دیدیم که این همدلی و مساعدت سبب خواهد شد تا در آینده چهره‌ای متفاوت و شکوفا از اردبیل را در کشور شاهد باشیم.

امید مأموریت اصلی دولتمردان را در روستاها کمک به رونق تولید و اشتغال پایدار اعلام کرد و گفت: در سال‌های گذشته ما در روستاها فرصت‌های بسیاری را ایجاد کردیم اما آنچه که در روستاها مغفول مانده و همین امر سبب گسترش مهاجرت به شهرها شده نبود اشتغال و توسعه پایدار است که در وضعیت کنونی به دغدغه اصلی مسئولان تبدیل شده است. headtopics.com

وی دلیل اصلی کاهش جمعیت روستایی را نبود سرمایه‌گذاری عمده در این مناطق به رغم داشتن استعداد و ظرفیت اعلام و تصریح کرد: در حال حاضر در کشور ۱۱۸ مدرسه تک دانش‌آموزی و ۴۰۰۰ مدرسه بلااستفاده داریم که این نشان می‌دهد آنگونه که باید به توسعه روستاها پرداخته نشده است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری ادامه داد: در راستای توسعه پایدار و ایجاد اشتغال مؤثر در روستاها با موافقت مقام معظم رهبری ۱.۵ میلیارد دلار از حل صندوق ذخیره ارزی برای روستاها اختصاص یافته که با همکاری و مساعدت مسئولان و چهار بانک عامل ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از این اعتبار تخصیص یافته است.

امید ابراز امیدواری کرد که استان اردبیل با جذب حداقل ۵۰۰ میلیارد تومان از این اعتبار بتواند در توسعه روستاها و ایجاد اشتغال پایدار در آنها گام‌های مؤثری بردارد.وی استان اردبیل را در بخش توسعه گلخانه‌ها و پرورش دام‌های سبک و سنگین یکی از استان‌های موفق کشور اعلام و خاطرنشان کرد: بزرگترین شهرک گلخانه‌ای در کشور با وسعت یک هزار و ۵۰۰ هکتار در شهرستان پارس‌آباد راه‌اندازی می‌شود که هدف از راه‌اندازی این شهرک گلخانه‌ای صادرات محصولات آن به کشورهای همسایه از جمله آذربایجان است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت: با اتمام این پروژه تحول بسیار بزرگی در منطقه اتفاق می‌افتد و برای بیش از ۲۰ هزار نفر نیز اشتغال غیرمستقیم ایجاد خواهد شد. ادامه مطلب: خبرگزاری ایسنا »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

بعد این بودجه ها کجا میره که یک ده آباد، یک شهر آباد نداریم.

منفرد از محل ذخیره سازی محصولات نفتی 70 میلیون دلار کسب کردتهران- ایرنا- نماینده حقوقی شرکت ملی نفت در سومین جلسه محاکمه علیرضا زیباحالت منفرد از متهمان پرونده بابک زنجانی در شعبه 15 دادگاه انقلاب گفت: علیرضا زیبا حالت منفرد نقش اساسی در تعیین محل و میزان ذخیره‌سازی محصولات نفتی داشته و در این راستا توانسته است حدود 60 تا 70 میلیون دلار پول کسب کند. زیباحالت منفرد: - اعتراف می‌کنم در کشوری غیر از وطنم و به نفع وطنم ممنوعیت‌های ناشی از تحریم‌ها را نقض کردم - در واقع توانمند بودم که در راستای خدمت به وطن در مسیری قرار گرفتم که آن را امروز دکترین تحریم می‌نامیم. هر بی هنری با بی حیایی ثروت مملکت را صاحب شد.

محمد هادی رضوی بیش از ۲۰۰ میلیارد وام گرفته استدومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محمدهادی رضوی، داماد محمد شریعتمداری، وزیر کار ایران، به همراه ۳۰ متهم دیگر پرونده فساد مالی بانک سرمایه روز دو ایران هرروز بدتر از دیروز قبل از او باید پدرزنش را دادگاهی کنند

رئیسی: بازرسی از سازمان توسعه تجارت در دستور کار قوه‌قضاییه است- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnim«رئیس قوه_قضاییه در نشست هم اندیشی جمعی از فعالان اقتصادی: بازرسی از سازمان توسعه و تجارت در دستور کار قوه‌قضاییه است؛ در قضیه فساد هیچ خط قرمزی نداریم» تکمیلی/ حجت الاسلام رئیسی: آنچه مصمم هستیم این است که با استفاده از اختیارات و ظرفیت‌های قوه قضاییه به دنبال رونق اقتصادی، رونق تولید، مبارزه با فساد، مبارزه با استنکاف از انجام وظیفه باشیم و مصمم هستیم این موارد را پیگیری کنیم؛ هیچ گونه وقفه در امر تولید نباید ایجاد شود حتی مجتبی و خامنه ای هم خط قرمز ندارن ؟؟؟ به عمل کار بر آید ...

مالیات بر معاملات ارزی شکست خواهد خورد/ مالیات بر ارزش افزوده صنعت طلاسازی را از کار انداخت/ دولت یک پول درشت با نام تالانت هخامنشی ایجاد کنداستاد اقتصاد دانشگاه اصفهان اظهار داشت: دولت می‌تواند یک واحد پولی درشت به نام تالانت که واحد پول دوران هخامنشی بود را ایجاد کند که ارزش‌گذاری آن براساس مقدار مشخصی از طلا یا سبد ارزی باشد. این واحد پولی مثلا معادل ۵ مثقال طلا یا ۱۰۰ دلار باشد که قدرت آن همیشه ثابت خواهد ماند. این پول درشت می‌تواند به‌ عنوان قلک ملی عمل کند و مردم برای حفظ ارزش دارایی‌های خود بجای استفاده از دلار به آن پناه ببرند آن موقع عمده تقاضا از روی دلار نیز برداشته می‌شود.

دانش‌آموزان درودزن؛ ۱۳ سال بعد از آتش‌سوزی، محروم از درمان

روایتی از صنعت چرم پس از جنجال‌آفرینی بهنوش طباطباییگرچه منتقدان استفاده از پوست حیوانات برای تولید پوشاک با انتشار کلیپ‌هایی از کشتار فجیع و ناراحت‌کننده‌ی حیوانات وحشی این شائبه را به وجود آوردند که در ایران نیز برای تولید کیف، کفش و پوشاک چرم، چنین فجایعی اتفاق می‌افتد، اما وضعیت صنعت چرم در ایران تفاوت‌هایی دارد.

بخشی از ثبات بازار ناشی از بازگشت ارزهای صادراتی استوزیر اقتصاد با بیان اینکه آمار بازگشت ارزهای صادراتی به صورت روزانه متغیر است، بخشی از ثبات بازار را به خاطر بازگشت ارزهای حاصل از صادرات ارزیابی کرد.

سفیر ایران در لندن: بعد از پایان مهلت ۶۰ روزه از برجام خارج نمی‌شویمحمید بعیدی‌نژاد، سفیر ایران در لندن در مصاحبه‌ای با بی‌بی‌سی گفت که بعد از پایان مهلت ۶۰ روزه به قدرت‌های اروپایی، گام بعدی ایران همچنان در چارچوب توافق برجام خواهد بود. آقای بعیدی‌نژاد گفت به رغم اینکه 'خروج از برجام' به عنوان یک گزینه برای ایران مطرح است، اما در حال حاضر ایران چنین تصمیمی ندارد و به دنبال خروج از این توافق نیست.

'نیمی از جمعیت افغانستان' از ناسلامتی روانی رنج می‌برندوزارت صحت عامه/بهداشت افغانستان اعلام کرد که ۴۷ درصد از جمعیت ۳۲ میلیونی این کشور از ناسلامتی روانی از جمله افسردگی، رنج می‌برند. میزان ناسلامتی روانی در ۲۶ درصد افراد در افغانتسان به اندازه‌ای است که فعالیت روزانه مبتلایان را مختل می‌کند. درست نیست... بیش از ۹۰ درصد به شمول دولتمردان چرا همش آمار آسیا رو میدین؟ چرا نمیگی ۶۳ درصد نوجوانان و جوانان انگلیسی اختلال روان دارن و ۷۰ درصد این جمعیت خودکشی میکنن؟ دست غرب و بمبهاشون درد نکنه... شایدم از عوارض ویتامینb52 باشه! ویتامین

مالکان مسکن مهر پردیس واحدهای خود را کمتر از 400 میلیون تومان نفروشند/ قیمت میلیاردی مسکن مهر به پای معامله نمی‌رسدمدیرعامل شرکت عمران پردیس با بیان اینکه قیمت‌های یک میلیارد تومانی هم برای فروش برخی از واحدهای مسکن مهر پردیس از سوی عده‌ای مطرح شد اما به معامله نرسید، گفت: در حال حاضر قیمت تمام شده مسکن مهر کمتر از 300 میلیون تومان نیست و طبیعی است که کمتر از این قیمت هم به فروش نرسد. معتقدم هر مالکی که مسکن مهر پردیس خود را کمتر از 400 میلیون تومان بفروشد، ضرر کرده‌ است.

تایمز: نخست وزیر انگلیس فردا استعفا می‌کند- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim«تایمز: نخست وزیر انگلیس فردا استعفا می‌کند» ترزا_می همچنان نخست وزیر انگلیس باقی خواهد ماند تا جانشین وی در یک روند دو مرحله‌ای انتخاب شود