تخریب ۲۰۰ خانه در بافت تاریخی شیراز برای 'توسعه حرم شاهچراغ' | DW | 16.02.2022

27/11/1400 10:21:00 ب.ظ

'طرح توسعه حرم شاهچراغ' مجددا با روی کار آمدن دولت ابراهیم رئیسی بر سر زبان‌ها افتاده است. بر اساس این طرح، قسمت زیادی از بافت تاریخی شیراز که در آن ۲۰۰ خانه تاریخی قرار دارد، تخریب می‌شود تا حرم شاهچراغ گسترش یابد.

'طرح توسعه حرم شاهچراغ' مجددا با روی کار آمدن دولت ابراهیم رئیسی بر سر زبان‌ها افتاده است. بر اساس این طرح، قسمت زیادی از بافت تاریخی شیراز که در آن ۲۰۰ خانه تاریخی قرار دارد، تخریب می‌شود تا حرم شاهچراغ گسترش یابد. تخریب ۲۰۰ خانه در بافت تاریخی شیراز برای"توسعه حرم شاهچراغ" "طرح توسعه حرم شاهچراغ" مجددا با روی...

تخریب ۲۰۰ خانه در بافت تاریخی شیراز برای"توسعه حرم شاهچراغ" "طرح توسعه حرم شاهچراغ" مجددا با روی کار آمدن دولت ابراهیم رئیسی بر سر زبان‌ها افتاده است. بر اساس این طرح، قسمت زیادی از بافت تاریخی شیراز که در آن ۲۰۰ خانه تاریخی قرار دارد، تخریب می‌شود تا حرم شاهچراغ گسترش یابد.

"طرح توسعه حرم شاهچراغ" که در دولت قبلی کنار گذاشته شده بود مجددا با روی کار آمدن دولت ابراهیم رئیسی بر سر زبان‌ها افتاده است. بر اساس این طرح، قسمت زیادی از بافت تاریخی شیراز که در آن ۲۰۰ خانه تاریخی قرار دارد، تخریب می‌شود تا حرم شاهچراغ گسترش یابد.

در دوران دولت محمود احمدی‌نژاد"طرح توسعه حرم شاهچراغ" که به طرح"۵۷ هکتاری" معروف است در شورای عالی شهرسازی و معماری تصویب شد و به سرعت به مرحله اجرا رسید.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

تحولات ایران؛ سازمان ملل: سرکوب معترضان ایرانی می‌تواند مصداق جنایت علیه بشریت باشد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران در روز دوشنبه ۲۰مارس (۲۹ اسفند) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

شما نگران كدوم بخش اين طرح هستيد، برداشتن ٢٠٠ خانه قديمى يا گسترش شاه چراغ ؟! آى شيطون ! بازم زدى به فاز خَريّت با اداى حُريّت ؟!

تصمیم تاریخی ترودو: در کانادا وضعیت فوق‌العاده اعلام شد | DW | 15.02.2022در پی ادامه اعتراضات مخالفان محدودیت‌های کرونایی و بستن راه‌های ارتباطی مهم کانادا توسط این گروه، جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا در این کشور وضعیت فوق‌العاده اعلام کرد.

واکنش‌ها به عکس سفیر روسیه در تهران: تازه کردن 'داغ تاریخی' یا سوز داغی تازه؟ | DW | 15.02.2022واکنش‌ها به رسانه‌ای کردن عکس حضور سفیر روسیه در تهران در برابر بنای یادبود گریبایدوف، وزیر مختار مقتول روسیه تزاری در تهران، ادامه دارد. انتشار عکس و واکنش‌ها به آن به موضوع نقش روسیه در مذاکرات وین هم پیوند خورده است. گریبایدوف به جهنم واصل شد ، روس‌ها در طول تاریخ به مردم ایران ظلم کردند حالا دولت ایران چرا داره از برادر پوتین پیروی می‌کنه کسی نمیدپنه گستاخی لوگاریان بی پاسخ نخواهد ماند

تصمیم تاریخی ترودو: در کانادا وضعیت فوق‌العاده اعلام شد | DW | 15.02.2022در پی ادامه اعتراضات مخالفان محدودیت‌های کرونایی و بستن راه‌های ارتباطی مهم کانادا توسط این گروه، جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا در این کشور وضعیت فوق‌العاده اعلام کرد.

بحران روسیه و اوکراین؛ آغاز نشست وزرای دفاع ناتو در بروکسل | DW | 16.02.2022بر اساس اطلاعات ناتو هنوز هیچ نشانه مشخصی مبنی بر عقب‌نشینی نیروهای روس از مرزهای اوکراین در دست نیست. ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو در آستانه نشست ناتو گفت: تاکنون در محل شاهد هیچ‌گونه تنش‌زدایی از سوی طرف روس نبوده‌ایم.

'رژیم غذایی سالم، یک دهه به طول عمر اضافه می‌کند' | DW | 16.02.2022تحقیقات جدید نشان می‌دهد که با یک رژیم غذایی سالم، می‌توانید یک دهه بیشتر زندگی کنید. بررسی محققان نروژی از دانشگاه برگن مشخص کرده که با شروع تغذیه سالم در ۲۰ سالگی می‌توان حتی تا ۱۳ سال به طول عمر افزود و در دهه ۶۰ زندگی به طور متوسط ۸ سال.

سه بازیکن بایرن‌مونیخ تهدید به مرگ شدند | DW | 16.02.2022مرحله پایانی تمرین و آماده‌سازی تیم فوتبال بایرن‌مونیخ در آستانه دیدار دور یک‌هشتم‌ نهایی لیگ قهرمانان اروپا مقابل تیم زالتس‌بورگ اتریش با اختلال جدی مواجه شده است. طبق گزارش روزنامه آلمانی 'بیلد' سه بازیکن بایرن‌مونیخ تهدید به مرگ شدند. 😕یا خدا