تخت‌روانچی: هر ائتلاف خارجی در تنگه هرمز با شکست روبرو خواهد شد | DW | 21.08.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سفیر ایران در سازمان ملل در واکنش به تلاش آمریکا برای ایجاد ائتلاف خلیج فارس، 'دخالت نیروهای خارجی' در تنگه هرمز را 'غیرقابل قبول' خواند. تخت‌روانچی گفت، ایران 'با قوت تمام از حق ذاتی دفاع از خود' استفاده خواهد کرد.

سفیر ایران در سازمان ملل در واکنش به تلاش آمریکا برای ایجاد ائتلاف خلیج فارس،"دخالت نیروهای خارجی" در تنگه هرمز را"غیرقابل قبول" خواند. تخت‌روانچی گفت، ایران"با قوت تمام از حق ذاتی دفاع از خود" استفاده خواهد کرد.

مجید تخت‌روانچی هم‌زمان گفت: «به عنوان کشور دارای طولانی‌ترین سواحل در خلیج فارس و دریای عمان، ایران مصمم است تا ایمنی و امنیت ناوبری دریایی در این منطقه، به ویژه در تنگه هرمز را تضمین کند.» نماینده دائم جمهوری اسلامی در سازمان ملل متحد همچنین خاطرنشان کرد: «ما معتقدیم کشورهای ساحلی مسئولیت امنیت خلیج فارس را برعهده دارند. این پایه ابتکار ما برای ایجاد مجمع گفتگوهای منطقه‌ای است که در راستای بند ۸ قطعنامه ۵۹۸ می باشد. برای تحقق چنین هدف بزرگی، ما به رایزنی با برادران‌مان در منطقه ادامه خواهیم داد.»پس از حمله به چند نفتکش در خلیج فارس و به خصوص بعد از توقیف نفتکش بریتانیایی توسط سپاه پاسداران تنش در منطقه اوجی تازه گرفت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

فرمانده سنتکام از پیوستن بحرین به ائتلاف امنیت کشتیرانی در خلیج فارس استقبال کردفرمانده ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام از پیوستن بحرین به ساز و کار حفاظت از کشتیرانی آزاد و امنیت دریانوردی در خلیج فارس استقبال کرد. ژنرال کنت مکنزی در بیانیه ای که دوشنبه ۲۸ مرداد منت
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

یمن..ائتلاف عربی مواضع شبه نظامیان حوثی‌ در صنعا را بمباران کردائتلاف عربی شامگاه دوشنبه 19 اوت مواضع شبه‌نظامیان حوثی در صنعا را هدف قرار داده و در این راستا از
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

هوک: ۳۰ کشور آماده پیوستن به ائتلاف نظامی در خلیج فارس هستند | DW | 20.08.2019هوک: ۳۰ کشور آماده پیوستن به ائتلاف نظامی در خلیج فارس هستند برایان هوک از ابراز آمادگی ۳۰ کشور برای پیوستن به ائتلاف نظامی آمریکا به منظور حفاظت از کشتی‌ها در خلیج فارس خبر داد. او گفت صادرات روزانه نفت ایران از دو میلیون به ۱۰۰ هزار بشکه نفت رسیده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

برایان هوک:۳۰ کشور برای پیوستن به ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج‌فارس اعلام آمادگی کردندبرایان_هوک، رییس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا در یک نشست خبری از همراهی ۳۰ کشور با ایالات متحده در عملیات برای حفاظت از آزادی کشتی‌رانی در خلیج‌_فارس خبر داد. بیشتر بخوانید:
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

آسترالیا برای حفاظت از کشتی‌ها و نفتکش‌ها در خلیج به ائتلاف دریایی می‌پیونددآسترالیا برای حفاظت از کشتی‌ها و نفتکش‌ها در خلیج به ائتلاف دریایی می‌پیوندد نخست وزیر آسترالیا: تهران به رفتارهای بی‌ثبات کننده می‌پردازد‌
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

تخت روانچی: دخالت نیروهای خارجی در تنگه هرمز بی ثبات کننده استنماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد حفظ امنیت خلیج فارس را وظیفه کشورهای ساحلی آن دانست و گفت: دخالت نیروهای خارجی در این آبراه راهبردی، بی‌ثبات کننده و ناپذیرفتنی است.
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »