تخت روانچی: عاملان جنایات رژیم صهیونیستی باید به دست عدالت سپرده شوند

29/10/1400 10:46:00 ب.ظ

نماینده ایران در سازمان ملل با اشاره به جنایات سران رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین، از جمله ارتکاب جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت علیه مردم بی‌دفاع فلسطین گفت: عاملان این جنایات باید به دست عدالت سپرده شوند.

نماینده ایران در سازمان ملل با اشاره به جنایات سران رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین، از جمله ارتکاب جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت علیه مردم بی‌دفاع فلسطین گفت: عاملان این جنایات باید به دست عدالت سپرده شوند. وی افزود: رژیم اسراییل در سال ۲۰۲۱ با کشتار مردم بیگناه از جمله زنان و کودکان، مصادره اموال مردم فلسطین، تصرف و تخریب منازل و تخلیه اجباری آنها، به سیاست‌های ظالمانه و توسعه‌طلبانه و اقدامات جنایتکارانه غیرقانونی خود از جمله نقض شدید و سیستماتیک...

وی افزود: رژیم اسراییل در سال ۲۰۲۱ با کشتار مردم بیگناه از جمله زنان و کودکان، مصادره اموال مردم فلسطین، تصرف و تخریب منازل و تخلیه اجباری آنها، به سیاست‌های ظالمانه و توسعه‌طلبانه و اقدامات جنایتکارانه غیرقانونی خود از جمله نقض شدید و سیستماتیک حقوق انسانی در اراضی اشغالی فلسطین ادامه داده است.

تخت روانچی ادامه داد: بر اساس گزارشات سازمان ملل، در سال گذشته میلادی ۳۴۱ فلسطینی کشته و ۱۷۸۹۳ نفر دیگر زخمی شدند. رژیم اسرائیل به طور سیستماتیک کودکان فلسطینی را می‌کشد. در سال گذشته میلادی ۸۶ کودک فلسطینی در اراضی اشغالی فلسطین کشته شدند که بالاترین رقم از سال ۲۰۱۴ است.

نماینده ایران در سازمان ملل متحد گفت: تنها یک نمونه از وحشی‌گری‌های رژیم اسرائیل، جنگ همه‌جانبه ۱۱ روزه آن در غزه در ماه مه ۲۰۲۱ بود که نیروهای اسرائیلی ۲۵۶ فلسطینی از جمله ۶۶ کودک و ۴۰ زن را کشتند. این شامل ۱۳ عضو یک خانواده بزرگ از جمله کودکان، یکی از آنها شش ماهه است که کشته و در زیر آوار خانه خود مدفون شدند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویری از جشن پیروزی اردوغان و حامیانش در کاخ ریاست جمهوری در آنکارا

ویدیوها : رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه روز یکشنبه ۲۸ مه در دور دوم انتخاباتی تاریخی و در یکی از بزرگترین چالش‌های دوران رهبری‌اش توانست بار دیگر پیروز شود و بر کرسی ریاست جمهوری تکیه زند. ادامه مطلب >>

واکنش‌ها به «حمله حوثی‌ها» به امارات؛ اتحادیه اروپا، آمریکا و سازمان ملل محکوم کردندسازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا، آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و بیشتر کشورهای جهان عرب «حمله پهپادی حوثی‌ها» به امارات عربی متحده را محکوم کردند. کودک کشی، به خاک و خون کشیدن زن و بچه، نابود کردن زیرساخت ها، و ...، چی؟ تناقض بحران_فلسفی! به کدوم گناه آخه بی وجودا؟؟ یمن بس چرا کودک کشی در یمن و محکوم نکردن؟ انتقام_سخت قدرتنمائی بساط شئونیزم فارسی شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران با حوثیها، برای صلیبچیهای سودجو و بیخرد است البته این ترقه بازی ذهنی مشترک معرکه گیری کارگردانی خود استعمار جهانی صلیبچیهاست.

واکنش‌های بین‌المللی به حمله حوثی‌ها به امارات متحده عربی | DW | 18.01.2022آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد حمله حوثی‌ها به خاک امارات را محکوم کرد و از طرفین خواستار خویشتنداری شد. آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا نیز در تماسی تلفنی با همتای اماراتی خود این حملات را محکوم کرده است. سازمان دول تحت کنترل امریکا و آبادی آش ، چراحملات اتحادعربی غربی رابرعلیه ملت مظلوم یمن ،محکوم نکرده است !؟این مردم ازشرف و سرزمین خود دفاع می‌کنند .کشتارهاوویرانی های امریکا و غربی هادرعراق و لیبی و سوریه و افغانستان فراموش نمی‌شود .یمن هم باتلاقی است برای اتحادشماها…. مسلمانان میدانند آنتونیو گوترش که هست و مأموریت او چیست. antonioguterres unicefchief mbachelet KarimKhanQC UN IntlCrimCourt Sverigesriksdag SR_Farsi_Dari Etilaatroz یعنی من هلاک این قدرت واکنش بلینکن هستم. از آمریکا جسدی متعفن بیش نمانده است

رسانه‌های چین دربارۀ ورود بسته‌های پستی آلوده به کرونا به خاک این کشور هشدار دادندپکن که پیش از این اعلام کرده بود برای بازی‌های المپیک زمستانی هیچ هواداری را از خارج از کشور نخواهد پذیرفت، روز دوشنبه اعلام کرد از میان ساکنان چین نیز تنها تماشاگرانی «منتخب» اجازه حضور در مراسم افتتاحیه و رویدادهای المپیک را دارند. کلوخ انداز پاداش سنگ است چین و ویروس صادراتی کرونا، کافر همه را به کیش خویش پندارد.

سفر آنتونی بلینکن به اوکراین و آلمان با هدف تشویق روسیه به دیپلماسی و تنش‌زدایی🔺سفر آنتونی بلینکن به اوکراین و آلمان با هدف تشویق روسیه به دیپلماسی و تنش‌زدایی دیدار با اعضای کواد متشکل از هند، ژاپن، و استرالیا از دیگر برنامه‌های آقای بلینکن در آلمان است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

محاکمه ۴ مخالف اردوغان در سوئيس به اتهام تهدید به قتل رئيس جمهوری ترکیهاین چهار نفر چهار سال پیش در تظاهراتی مقابل پارلمان سوئیس که علیه رجب طیب اردوغان سازماندهی شده بود شرکت داشتند.

حملات هوایی ائتلاف عربستان به حوثی‌ها پس از حمله به امارات؛ دست‌کم ۲۰ نفر کشته شدندخبرگزاری رویترز این مطلب را از قول این رسانه‌ها و همچنین شهروندان ساکن مناطق تحت کنترل حوثی‌ها خبر داد و نوشت که این یکی از مرگبارترین حملات ائتلاف عربستان از سال ۲۰۱۹ است.