تحویل 5 میلیون دز واکسن کرونا رازی کووپارس به وزارت بهداشت ‌- اخبار البرز - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

04/09/1400 09:15 ق.ظ

تحویل ۵ میلیون دُز واکسن رازی به وزارت بهداشت ‌ واکسن رازی کووپارس نخستین واکسن تزریقی - استنشاقی جهان برای کرونا است که ابتدای آبان ماه مجوز مصرف اضطراری آن صادر شد واکسن_کرونا

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید واکسن کووپارس پس از سپری کردن موفقیت آمیز فازهای یک و دو، اکنون نیمی از فاز سوم مطالعه بالینی خود را پشت سر گذاشته است و با صدور مجوز مصرف اضطراری داوطلبانه، این واکسن به سبد واکسیناسیون کووید 19 کشور افزوده شد.

بیش از چهار میلیون دز دیگر از این واکسن نیز مراحل فرمولاسیون را پشت سر گذاشته و طی دو هفته آینده عملیات فیلینگ و بسته بندی آن به اتمام می رسد و تحت کنترل کیفیت قرار می‌گیرد. واکسن رازی کووپارس نخستین واکسن تزریقی- استنشاقی جهان برای بیماری کووید 19 است که ابتدای آبان ماه مجوز مصرف اضطراری آن از سوی معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت صادر شد.

‌امروز پنج میلیون دز واکسن رازی کوو پارس که مراحل کنترل کیفی آن نیز طی شده است ‌با حضور وزرای بهداشت و جهاد کشاورزی برای مصرف عمومی، تحویل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شد. عدم همکاری برخی دستگاه‌ها برای تولید واکسن ایرانی کرونا headtopics.com

کم کم واکسن داره جای پراید رو میگیره و از چند وقت دیگه یهو واکسن وانت ،واکسن ۱۳۲ و ...

ادامه مطلب:
Tasnimnews_Fa »

ترکیه به کشورهای نیازمند 10 میلیون دوز واکسن کرونا اهدا می‌کندترکیه به کشورهای نیازمند 10 میلیون دوز واکسن کرونا اهدا می‌کند فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه با هانس کلوژ، مدیر بخش اروپایی سازمان بهداشت جهانی شامگاه امروز چهارشنبه به صورت تلفنی گفت‌وگو کردند.

تولید قرص ضدکرونا هم به سرنوشت 'واکسن بومی' دچار می‌شود؟ | DW | 23.11.2021۴۴ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در ایران دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند. حالا روند سریع واکسیناسیون علت 'تاخیر و درجا زدن پروژه واکسن کرونای داخلی' معرفی می‌شود. آیا تولید قرص کرونا هم در معرض سرنوشتی مشابه است؟ mahnaazsaboury کدوم واکس؟ آب مقطر

قرنطینه و تعطیلی سراسری در اتریش میزان تزریق واکسن کووید را افزایش دادناظران سیاسی بر این باورند دولت اتریش نتوانسته به اندازه کافی بر میزان اهمیت دریافت واکسن کرونا نزد افکار عمومی این کشور تاکید کند و همین مسئله باعث شده بسیاری از افراد از تزریق این واکسن امتناع کرده‌اند.

نتایج امیدوارکننده اثربخشی واکسن کووک-۱؛ ایمنی طولانی‌تر و مناسب بیماران سرطانیکووک-۱ با هدف قرار دادن سلول های کوچک T لنفوسیت‌ها (نوع کوچکی از گلوبل های سفید )، ایمنی بدن را افزایش می‌دهد. این واکسن برخلاف واکسن‌های سنتی مستقیما به سلول‌های آسیب دیده و همزمان به ویروس‌هایی که در عضو بدن فعال هستند، حمله می‌کند.

چرا زدن دوز سوم واکسن کرونا مهم است‌‌‌‌؟ | DW | 24.11.2021دولت‌ها تلاش بسیاری برای ترغیب شهروندان به زدن دوز سوم واکسن کرونا می‌کنند. اکنون روی واکسیناسیون تقویتی برای کودکان تحقیق می‌شود. بسیاری از پزشکان معتقدند از این راه می‌توان تلفات موج چهارم کرونا را کاهش داد. چرا؟ shibaswap shibainu shiba SHIB leash shibabone shibacoin Shibarium

افزایش بازه زمانی امتحانات از ۲ به ۴ هفته و ارائه خوابگاه به دانشجویان شهرستانی/ تزریق یک دوز واکسن برای شرکت در امتحان الزامی استمدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه دانشجویان برای شرکت در امتحانات باید واکسینه شده باشند، گفت: دانشجویان جهت حضور در امتحانات حداقل باید یک دو ز واکسن را دریافت کرده باشند.،در غیراینصورت اجازه حضور در دانشگاه و در نتیجه در امتحانات را نخواهند داشت.