تحولات انقلابی در حمل و نقل؛ جدیدترین تکنولوژی‌های حمل و نقل در دبی

04/10/1399 02:15:00 ب.ظ

تحولات انقلابی در صنعت حمل و نقل؛ جدیدترین تکنولوژی‌های حمل و نقل در دبی این قسمت از برنامه زیر ذره بین را ببینید و بخوانید 🔽

ویرجین هایپرلوپ (Virgin Hyperloop) یک وسیله حمل و نقل زیرزمینی است که شامل کپسول‌هایی است که می توانند مسافران را با سرعت زیاد جا‌به‌جا کنند و دبی قصد دارد از این تکنولوژی برای وصل کردن دو شهر دبی و ابوظبی استفاده کند. #Focus دبی بعنوان یک کلان شهر به رشد خود ادامه می دهد و برای تسهیل حرکت مردم در این شهر، زیرساخت‌ها و شبکه حمل و نقل عمومی در حال گسترش است. آژانس حمل و نقل عمومی دوبی به همین منظور در سال ۲۰۰۵ تاسیس شد.

احمد بدروسیان، مدیر عامل آٓژانس حمل و نقل عمومی دبی می گوید:‌ «دوبی حدود سه میلیون جمعیت دارد و هر ساله حدود ۲۰ میلیون بازدید کننده به دبی می آیند. اولویت اصلی ما این است که این افراد بتوانند به بهترین نحو و البته به شیوه پایدار و امن جا‌به‌جا شوند.»

در طول ۱۵ سال اخیر، شبکه حمل نقل شامل مترو، اتوبوس، تراموا، تاکسی‌های آبی، راه‌اهن و همچنین ناوگان اتومبیل‌های برقی گسترش یافته‌اند. اما اینها تنها وسایل سفر در آینده نزدیک در دبی نخواهند بود. ویرجین هایپرلوپ (Virgin Hyperloop) یک وسیله حمل و نقل زیرزمینی است که شامل کپسول‌هایی است که می توانند مسافران را با سرعت زیاد جا‌به‌جا کنند. هایپرلوپ ماه گذشته در لاس‌وگاس با حمل موفقیت آمیز نخستین سرنشین ها تاریخ‌ساز شد. این پروژه چند میلیارد یورویی زمان سفر بین دوبی و ابوظبی را از بیش از یک ساعت به ۱۲ دقیقه کاهش می دهد. سرمایه‌گذاری قابل توجهی از طرف شرکت «دی پی وورد» مسقر در دبی که راه‌حل‌های هوشمند ارایه می کند، در این پروژه صورت گرفته است.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

خانه مد «رالف روسو» در دبی؛ تلاش برای تبدیل دبی به مرکز مد منطقهتامارا: «مد یک هنر است. همه مشتریان ما که لباس‌های ما را خریداری می کنند برای نسل‌های آینده نگه می دارند. واقعا چیزی است مانند یک سرمایه‌گذاری. مانند یک قطعه جواهر. این چیزی است که شما میخرید و نگه داری می کنید برای همیشه.»

هنرنمایی دیوید گتا در برج العرب دبی به طور زنده در یوتیوب پخش شداین کنسرت مجازی بخشی از طرح «متحد در خانه» برای کمک به صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) بود.

استفاده از ماسک صورت در حمل و نقل عمومی آمریکا الزامی شد🔺استفاده از ماسک صورت در حمل و نقل عمومی آمریکا الزامی شد این فرمان که از روز دوشنبه ۱۲ بهمن اجرایی می‌شود، مردم را به زدن ماسک «هنگام سوار شدن، پیاده شدن، و سفر با هر نوع وسیله حمل و نقل عمومی» ملزم می کند حتمن باید ماسک ها رو هم از چین بخرند!؟ عن تو ۱۲بهمن و یادبودش ، حتمأ باید این روز نکبت را یادآوری کنی ، مگه شما تو آمریکا تقویم ندارید 🤮🤮🤮

«سکوت کنید»؛ توصیه‌ جدید در حمل و نقل عمومی بارسلون برای جلوگیری از شیوع کروناوقت حرف زدن تمام شد. دست‌کم در وسایل حمل و نقل عمومی بارسلون اینگونه است جایی که از مسافران خواسته می‌شود سکوت کنند تا از شیوع بیشتر ویروس کرونا جلوگیری شود. iranoosh80 بارسلونا هست چرا نوشته بارسلون؟؟؟ iranoosh80 اسپانیاییا مگه می تونن سکوت کنن 🤣🤣

وزیر حمل و نقل افغانستان: ما خواهان استفاده از تجارب ترکیه در حوزه حمل و نقل هستیمقدرت‌الله ذکی٬ وزیر حمل و نقل و زیرساخت افغانستان گفت که کشورش می‌خواهد از تجارب ترکیه در حوزه حمله و نقل استفاده کند. - خبرگزاری آناتولی در تجارب کشور ترکیه مخصوصاً زیبایی و امکانات ترانسپورتی شهر استانبول حرفی نیست باید از تجارب شان استفاده شود. باید گفت ایشان وزیر ترانسپورت اند در کشور ما وزارتی به اسم حمل و نقل نیست.