تحمل ۲۵۷ کیلومتر درد؛ مسابقه کلاسیک دوچرخه‌سواری ۱۳۰ ساله شد - BBC News فارسی

21/02/1401 07:28:00 ق.ظ

تحمل ۲۵۷ کیلومتر درد؛ مسابقه کلاسیک دوچرخه‌سواری ۱۳۰ ساله شد

مسابقه لیژ-باستون-لیژ اغلب آخرین حد توانایی دوچرخه‌سواران را به چالش می‌کشد. در ۱۳۰ سالگی این مسابقه، اسطوره‌های دوچرخه‌سواری به مرور بهترین خاطرات خود از این رقابت پرداخته‌اند. پادکست پایان پادکست اما مسابقه کلاسیک لیژ-باستون-لیژ برایش یک چالش متفاوت بود و با مسابقه در گرمای...

پادکست پایان پادکست اما مسابقه کلاسیک لیژ-باستون-لیژ برایش یک چالش متفاوت بود و با مسابقه در گرمای شدید تابستان تفاوت بسیاری داشت. دوچرخه‌سواران در جنگل‌های انبوه و مرطوب و در سربالایی‌های کوتاه و تند جاده‌های سخت و نیمه‌سنگفرش‌، رکاب می‌زنند تا دوباره به نقطه آغاز مسابقه در لیژ بازگردند.

اینو که اکنون ۶۷ سال دارد، می‌گوید: "مسابقه‌ای سخت و طولانی بود و زمانی که برنده شدم، به دلیل بارش برف، شرایط آب و هوایی بسیار طاقت فرسا بود. حتی نزدیک بود مسابقه را رها کنم. زیرا مشکلات بسیاری داشتیم و رقابت بسیار سخت شده بود."

در فاصله حدود ۹۱ کیلومتری به خط پایان و نزدیک سربالایی ۵۰۰ متری اوت‌لِوی، رودی پیونیج دو دقیقه و ۱۵ ثانیه از اینو و گروه کوچکی از دوچرخه‌سواران جلوتر بود.

ادامه مطلب:
BBC Persian Sport »

سالی میان رفتن و ماندن | مهدی رحمانیان

ایران سال نخست قرن نو را سخت و پر‌مخاطره شروع کرد. از این بابت باید شادمان باشیم که دیگر 1401 نیست، اما در مقابل نقشی از آن باقی مانده است و از ذهن پاک نمی‌شود. درواقع ما بین رفتن و ماندن روزهایی قرار گرفته‌ایم که می‌تواند پیامی بزرگ برای فردای سرزمین‌مان باشد. سالی که رفته است و اضطرابش می‌تواند مربوط به گذشته باشد، اما دردهایش مانده‌اند که می‌توانند تجربه‌ای مفید برای آینده محسوب شوند. بر این باوریم که سختی‌ها و دشواری‌ها، روشنایی‌بخش آرزوهای دیرینه ما خواهند بود. این حدیث جان، گره‌های زیادی را در تاریخ باز کرده است و امید داریم که برای ما، برای همه ما ایرانی‌ها نیز در فردای میهن این‌گونه باشد. دیروزمان بتواند چیدمان یکرنگی، همه‌خواهی و اتحاد ملی را برای فردایمان تضمین کند و تجربه‌های ارزشمند ناشی از تلخی‌ها، شیرینی‌های ماندگاری برای یکپارچگی ایران به ارمغان آورد. به نظر می‌رسد دردی تلخ جای خود را در میانه ما باز کرده است؛ دردی که هر روز جانکاه‌تر می‌شود. ما فراموش کرده‌ایم؛ بی‌درنگ و بی‌تعارف، وطن‌خواهی را از یاد برده‌ایم. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

شش قدم؛ عروسی به یک قدمی کوچه استقلال رسید - BBC News فارسیبا نتایجی که دوشنبه و در جریان هفته بیست و ششم لیگ برتر فوتبال ایران رقم خورد، می‌توان استقلال را آماده برگزاری جشن قهرمانی دید. ذوب‌آهن در میانه آماج حملات و اتهامات پیش از بازی، موفق شد پرسپولیس را در اصفهان متوقف کند و استقلال با گل دقایق پایانی آرمان رمضانی، میهمان خود شهرخودرو را مغلوب کرد. به این ترتیب فاصله استقلال با پرسپولیس در صدر جدول بار دیگر به شش امتیاز رسید.

دیدگاه: اعتراضات معیشتی در خوزستان گفت‌وگو با کریم دحیمیدر دیدگاه بشنوید: اعتراضات_معیشتی در خوزستان گفت‌وگو با کریم دحیمی 🎧نسخه کامل پادکست را از اینجا گوش کنید:

ستاره جوان دورتموند در راه لیگ برتر؛ منچستر سیتی با ارلینگ هالند به توافق رسید - BBC News فارسیمنچستر سیتی با ارلینگ هالند، مهاجم باشگاه بوروسیا دورتموند به توافق رسید. این بازیکن ۲۱ ساله با پرداخت بند فسخ ۶۰ میلیون یورو راهی سیتی می‌شود. هالند از ژانویه ۲۰۲۰ که از رد بول سالزبورگ به دورتموند پیوست در ۸۸ بازی ۸۵ گل برای این تیم زده است.

وی‌اچ‌اس با پست هوایی؛ چه کسی اولین بار با کامپیوتر، فوتبال را تحلیل کرد؟ - BBC News فارسیریچارد پولارد اولین کسی بود که از کامپیوتر برای تحلیل داده‌های فوتبال استفاده کرد. عملکرد پیشروانه او در آن زمان کمکی بود برای شکل گرفتن فوتبال مدرنی که حالا تماشا می‌کنیم bbcpersian درودها دوستان فردا سه شنبه 10.5.2022 چرخ اقبال بر پاپ اعظم 8.10.1443 صبرواستقامت بر چرخ اقبال 20.2.1401 گابریل خبر رسان بر پاپ بانو امید برای برقرار صلح جهانی bbcpersian نقش سیاست مداران انگلیسی در قحطی ایران در زمان جنگ جهانی اوّل چه بود؟ ایران قحطی Iran

ترانه‌ای برای اوکراین در غیبت روسیه؛ آیا یوروویژن سیاسی است؟شصت و ششمین دوره مسابقات یوروویژن در حالی روز سه‌شنبه دهم مه در شهر تورین ایتالیا آغاز می‌شود که این مسابقه هنری شدیداً تحت تأثیر تهاجم روسیه به اوکراین است.

رئیس جمهور: ارز ترجیحی یا دو یا چند قیمتی کردن ارز مشکل‌ساز استپنجمین گفت‌وگوی رئیس جمهور با مردم از طریق خبر ۲۱ شبکه اول سیما آغاز شد.