تحلیل هزینه های مستقیم و غیر مستقیم کرونا بر خانوارها و نظام سلامت

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 29 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

معاون کل وزارت بهداشت مطرح کرد: *بحران اقتصادی کرونا بدتر از سقوط اقتصاد دنیا در سال ۲۰۰۸ *هزینه مستقیم یک کیت تشخیصی PCR حدود ۲۴۰ هزار تومان و هزینه غیرمستقیم آن حدود ۴۰۰ هزار تومان است *بیش از ۹۵ درصد از بیماران کرونایی بستری به اکسیژن نیاز دارند

به گزارش ایسنا، دکتر ایرج حریرچی در وبینار فاصله گذاری هوشمند؛ همراهی اقتصاد با سلامت، گفت: اگر هر خانوار ایرانی به خاطر مسائل بهداشتی و درمانی در ایام کرونا حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان افزایش هزینه داشته باشند، هزینههای کمرشکن سلامت از ۳.۷ درصد به حدود ۸ درصد می رسد. در خانوارهای روستایی این شاخص از ۴.۹ به ۱۲.۹ درصد و در خانوارهایی که دارای فرد بیشتر از ۶۰ سال هستند، این شاخص به ۱۲.۳ درصد افزایش می یابد.

معاون کل وزارت بهداشت تاکید کرد: حوزه سلامت به خودی خود ایجاد کننده شغل و اشتغال برای کشور است و در ایجاد هزینه های فقرزا و کمرشکن نقش قابل توجهی دارد. در شرایطی که رشد اقتصادی رو به کاهش است، انتظار می رود که بر اساس تجربیات سال ۹۱ و ۹۲، رشد منفی اقتصاد به طور مضاعف بر حوزه سلامت تاثیر گذار باشد اما به دلیل اپیدمی کرونا، هزینه های حوزه سلامت افزایش یافته است.

بنابر اعلام وبدا، دکتر حریرچی افزود: اقتصاددانان مکاتب مختلف به این وحدت رسیدهاند که تاثیرات اقتصادی کرونا اگر کنترل نشود، بیشتر از حوزه سلامت می تواند حوزه اقتصاد را شدیدا تحت تاثیر قرار دهد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سید قطب،'نشانه های راه'ی که به بیراهه رفتسید قطب، نویسنده و نظریه‌پرداز مصری، شخصیتی بحث‌انگیز و جنجالی و یکی از مهم‌ترین تئوریسین‌های جریان اسلام سیاسی رادیکال در قرن بیستم است. سید قطب از نظر فکری مراحل گوناگونی را در زندگی پرفراز و فرودش سپری کرد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

تصویب کلیات طرح اخذ مالیات از خانه های خالی در مجلس- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimتصویب کلیات طرح اخذ مالیات از خانه های خالی نمایندگان با کلیات طرح دو فوریتی اصلاح قانون مالیات های مستقیم برای اخذ مالیات از خانه های خالی موافقت کردند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

بازنشستگان و رویای خدمات درمانی مناسب و ارزان/ بازنشستگان برای دریافت خدمات با کیفیت هزینه اضافی می‌پردازنداینکه فرد حق بیمه بدهد، اما خدمات ارائه شده جوری باشد که مجبور به دادن هزینه اضافی شود، مشکل عجیب و غریبی است. بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی سال‌هاست از این مشکل رنج می‌برند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

آخرین آمار کرونا در کشور|فوت 199 نفر در 24 ساعت گذشته- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimسخنگوی وزارت بهداشت ضمن تشریح آخرین آمار بیماران و بهبودیافتگان کرونا در کشور گفت: در طول 24 ساعت گذشته، 199 نفر بر اثر کرونا جان باختند.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

تصویب کلیات طرح اخذ مالیات از خانه های خالی در مجلس- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimتصویب کلیات طرح اخذ مالیات از خانه های خالی نمایندگان با کلیات طرح دو فوریتی اصلاح قانون مالیات های مستقیم برای اخذ مالیات از خانه های خالی موافقت کردند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

قراردادهای اجاره ۳ساله از مالیات معاف می‌شوندقراردادهای اجاره ۳ساله از مالیات معاف می‌شوند مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی: افرادی که تمایل داشته باشند، قراردادهای اجاره‌شان را ۳ساله منعقد کنند از مالیات بر خانه‌های خالی و سایر مالیات‌هایی که در بخش مسکن قرار است وضع شوند، معاف خواهند شد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »