تحلیل کارشناسان از سیاست «قزاقستان جدید»: اصلاحات اساسی در راه است

10/11/1400 10:23:00 ب.ظ

چند تن از کارشناسان قزاقستان در گفتگو با خبرگزاری آناتولی، به تحلیل اصول سیاست «قزاقستان جدید» پرداختند. - خبرگزاری آناتولی

چند تن از کارشناسان قزاقستان در گفتگو با خبرگزاری آناتولی، به تحلیل اصول سیاست «قزاقستان جدید» پرداختند. - خبرگزاری آناتولی 30.01.

2022 نور سلطان/ خبرگزاری آناتولی به اعتقاد کارشناسان، سیاست «قزاقستان جدید» که توسط قاسم جومرت توقایف، رئيس جمهور این کشور پس از وقایع اوایل ژانویه اتخاذ شد، به این معنی است که زیرساختهای اجتماعی-اقتصادی به شدت تغییر خواهد کرد و قزاقستان وارد عصر جدیدی می‌شود.

قزاقستان پس از اعتراضات اخیر که منجر به کشته شدن حدود 225 نفر شد، تلاش می‌کند تا زخم‌های خود را التیام بخشد. روند بهبودی در کشور ادامه داشته و پایه‌های"قزاقستان جدید" در حال پی ریزی است. پس از رویدادهای مذکور رئيس جمهور توقایف، که تمام قدرت را از نورسلطان نظربایف تحویل گرفته، توجه مردم را به درخواست"قزاقستان جدید" جلب کرده است.

وی در سخنرانی خود در پارلمان در 11 ژانویه اعلام کرد که با مشارکت همه به دنبال ساختن قزاقستان جدید هستند. این گفته‌های وی خبر از اصلاحات اساسی در این کشور می‌دهد. چند تن از کارشناسان قزاقستان در گفتگو با خبرگزاری آناتولی به تحلیل سیاست"قزاقستان جدید" توقایف پرداختند. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

حداقل دستمزد اعضای اتحادیه اروپا در ۲۰۲۲؛ کمینه حقوق در آمریکا از کدام کشورها بیشتر است؟بالاترین حداقل دستمزد اعلام شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا نزدیک به ۷ برابر بیشتر از پایین‌ترین حداقل دستمزد تعیین شده در ژانویه ۲۰۲۲ است.

راه بازسازی ارتباط با مردم، انتخابات آزاد و آزادی احزاب است/ خاتمی، رهبری اصلاحات را قبول نمی‌کندیک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: آقای خاتمی رهبری اصلاحات را قبول نمی‌کند اما در صورتی که این وظیفه را قبول کند، به عنوان اولین نفر، دست بیعت را به سمت او دراز خواهم کرد خاتمی نیروی محرکه برای شکل گیری احزاب است.

آن‌ها در خمینی چه دیدند؟ساعت ششم:‌ حمایت سکولارها و نیروهای سیاسی اصطلاحاً «روشنفکر» انقلابی از آیت‌الله خمینی در ابتدای انقلاب همچنان با گذشت چهار دهه از مناقشه برانگیزترین مباحث مربوط به اتفاق ۵۷ است. مناقشه نداره كه. مجبور بودن. مجبور. و الا حالا حالا ها توي حبس ساواك بودن کدوم سکولارمیادازتشکیل حکومت اسلامی دفاع میکنه؟ چون اگر حمایت نمی کردن محلی از اعراب نداشتن .

سازمان «مجاهدین خلق ایران» از حملات سایبری «شدید» علیه وبسایت خود خبر داد«شورای ملی مقاومت» از گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی، اعلام کرد که از چند روز گذشته تحت حملات سایبری شدیدی قرار گرفته است.این شورا جمعه 28 ژانویه در

ادعای ایران: رئیسی در گفت‌و‌گوی تلفنی با مکرون خواهان «ضمانت معتبر» هسته‌ای شد🔺ادعای ایران: رئیسی در گفت‌و‌گوی تلفنی با مکرون خواهان «ضمانت معتبر» هسته‌ای شد ▪️ابراهیم رئیسی در تماس روز شنبه با مکرون «لغو تحریم‌ها، راستی‌آزمایی و ضمانت معتبر» را «مبانی اساسی توافق» خوانده است. ⬇️ بیشتر بخوانید: 😓🤔به روزی میرویم مسکو،و روزی در گپ پاریس،،هر آنکس آمده میدان،بدونه وقفه زدیم لیس😓🙄فقط بنگر به این پیشرفت که قاسم رستمی با اوف،،بدونه هیچ برخوردی،چگونه در کنارش خفت👍👍شرم میشه ادامه بدم😓 دیگه افتادند به دست وپا و دست به خواری و ذلت میزنند تا باز هم تن تن طلا به مقامات رشوه بدند. شاید گوشه چشمی به این ذلیلهای تاریخ نشون بدند واقعا موجودات پس و ابلهی هستند. شما که مملکت داری نمیدانستید به چه رویی با چهار کلاس بیسوادی بالاترین جایگاه مملکتی را اشغال کرده اید؟ انقد کشش میدن تا اخوندا هسته ای بشن

در پی کناره‌گیری حریری از سیاست، حزب‌الله می‌گوید دلیلی برای تاخیر در انتخابات لبنان وجود ندارد🔺در پی کناره‌گیری حریری از سیاست، حزب‌الله می‌گوید دلیلی برای تاخیر در انتخابات لبنان وجود ندارد ▪️گروه حزب الله که مورد حمایت ایران است، روز یکشنبه اعلام کرد که هیچ دلیلی برای به تعویق انداختن انتخابات پارلمانی ماه مه وجود ندارد. ⬇️ بیشتر بخوانید: