تحلیلگر ایرانی: امارات به ایران سیگنال می‌دهد اما یک گام هم سمت اسرائیل بر می‌دارد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 53%

دو تحلیلگر ایرانی در گفت‌وگو با «آناتولی» ضمن تشریح روابط امارات و ایران از چرخش ابوظبی به سمت تهران خبر داده و در عین حال اذعان می‌کنند که امارات یک گام به سمت ایران برمی‌دارد و یک گام هم به سمت اسرائیل. - خبرگزاری آناتولی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

دو تحلیلگر ایرانی در گفت‌وگو با «آناتولی» ضمن تشریح روابط امارات و ایران از چرخش ابوظبی به سمت تهران خبر داده و در عین حال اذعان می‌کنند که امارات یک گام به سمت ایران برمی‌دارد و یک گام هم به سمت اسرائیل.کشور امارات در روزهای اخیر چهارمین محموله کمک‌های پزشکی خود را به ایران ارسال کرد. همچنین سفارت ایران در ابوظبی روز شنبه اعلام کرد که پروازهای امارات که به دلیل شیوع کرونا لغو شده بود، به حالت عادی بازگشته است. این در حالی است که دو کشور در سال های اخیر روابط پرتنشی داشته‌اند.

حسن هانی‌زاده، تحلیلگر ایرانی مسائل منطقه در این رابطه در مصاحبه با خبرنگار «آناتولی» گفت: با توجه به اینکه اساسا سیاست خارجی امارات با سیاست عربستان پیوند خورده است، در یک سال گذشته به دلیل بروز اختلاف بر سر یمن ما شاهد آن هستیم که امارات بعد از سالها هماهنگی با عربستان مسیر خودش را تغییر داده است. این کارشناس ایرانی معتقد است همراهی با سیاست‌های بن سلمان جز انزوا و ضررهای اقتصادی و سیاسی آورده‌ای برای او ندارد، البته این کشور سیاست معروفی دارد که یک گام به سمت ایران برمی‌دارد و یک گام هم به سمت اسرائیل.هانی‌زاده در پاسخ به این سوال که ایران برای ترمیم رابطه با امارات چه توقعاتی دارد؟ توضیح داد: امارات باید سیاست مستقل‌تری داشته باشد. روابط با کشورهای اسلامی را تقویت کند. اختلاف با ترکیه به ضرر جامعه اسلامی است و بسیار اهمیت دارد که این کشور اختلاف با ترکیه را کاهش دهد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

امارات به ایران یک محموله پزشکی دیگر ارسال کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

واکنش وزارت خارجه ایران به انتقاد احمدی نژاد: قرارداد ایران و چین 'راهبردی' استعباس موسوی، سخنگوی وزرات امور خارجه ایران، با اشاره تلویحی به اظهارات محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور سابق این کشور، درباره 'قرارداد ۲۵ ساله مخفیانه' ایران با یک کشور خارجی گفت 'طبیعی است که همکاری‌های راهبردی ایران و چین دشمن‌هایی داشته باشد'. اخیرا محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین ایران در سخنرانی خود در گیلان درباره یک قرارداد ۲۵ ساله 'پنهان' و 'دور از چشم ملت ایران' با یک کشور خارجی هشدار داده بود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

دو متهم محکوم به اعدام اعتراضات آبان ۹۸ چگونه به ایران بازگردانده شدند؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

مهاجران انگلیسی در امارات با فروش اموال خود به کشورشان بر می‌گردندمهاجران انگلیسی ساکن امارات متحده عربی که به‌دلیل تدابیر کرونایی در این کشور بی‌کار مانده‌اند، آنچه دارند می فروشند تا به کشور خود برگردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

حمله هوایی اسرائیل به سوریه؛ «۹ نیروی تحت حمایت ایران کشته شدند»به ادعای گروه دیده‌بان حقوق بشر سوریه در حمله شنبه شب اسرائیل نیز ۶ نیروی تحت حمایت ایران کشته شده‌اند، به این ترتیب در کمتر از ۲۴ ساعت شمار کشته‌ شدگان به ۱۵ نفر رسیده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بومی‌سازی فضای آنلاین در ایران؛ پراید سرمشق دسترسی به اینترنت می‌شود؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »