تحقیقات رویترز: خامنه‌ای دستور حمله به آرامکو را صادر کرده بود

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 60 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 51%

تحقیقات رویترز: خامنه‌ای دستور حمله به آرامکو را صادر کرده بود العربية

ایران اخبار, ایران سرفصلها

ایران علیه سعودی و حمله به تاسیسات نفتی آرامکو گزارش داد که علی خامنه‌ای رهبر ایران فرمان حمله به تاسیسات نفتی پادشاهی عربی سعودی را صادر کرده بود.

موضوع اصلی جلسه که در یکی از روزهای ماه مه گذشته برگزار شده چگونگی تلافی‌جویی و پاسخ به آمریکا پس از خروج واشینگتن از توافق هسته‌ای و ازسرگیری تحریم‌های اقتصادی علیه ایران است که زیان‌های شدیدی را بر جمهوری اسلامی وارد کرده است. ایران علی رغم این اما حمله به تاسیسات نفتی سعودی به عنوان هم‌پیمان آمریکا را ترجیح داد و این پیشنهادی بوده که در جلسه ماه مه و دست کم 4 جلسه پس از آن توسط مقامات نظامی عالی‌رتبه ایران مورد بررسی قرار گرفته بود.

در این رابطه مسئولان ایرانی آگاه به رویترز گفته‌اند که علی‌ خامنه‌ای رهبر ایران با طرح حمله و به این شرط که تلفاتی در میان نیروهای آمریکایی و غیرنظامیان نداشته باشد، موافقت کرده است.از سویی علی‌رضا میر یوسفی سخنگوی نمایندگی دیپلماتیک ایران در سازمان ملل متحد این روایت را تکذیب کرده است و تاکید کرد که ایران هیچ‌گونه نقشی در حملات 14 سپتامبر به تاسیسات نفتی آرامکو نداشته است.

یک مقام آگاه درباره روند تصمیم‌گیری در ایران به رویترز گفته که طرح برنامه‌ریزی شده توسط فرماندهان نظامی ایران برای حمله به تاسیسات نفتی سعودی طی چندین ماه بررسی شده است. بنا به اظهارات منبع ایرانی آگاه این حمله با اجماع فرماندهان نظامی حاضر در جلسه و با هدف «به نمایش گذاشتن قدرت ایران و توانمندی‌های نظامی آن در دسترسی به عمق» طرح‌ریزی شده بود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

freedom_hugo خب کیر خامنه ای رو خوردین؟!!!! نه فقط کسشر میگین ب جایی ک ناموس خامنه ای رو بدین دستش

مگه کسی شک داشت ؟

هههههههههه

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گزارش ویژه رویترز از «طرح‌ مقامات ایران برای حمله به تأسیسات نفتی عربستان»چهار ماه قبل از اینکه فوجی از پهپادها و موشک‌ها بزرگترین تأسیسات نفتی جهان در عربستان مورد حمله قرار دهند، مقام‌های امنیتی ایران در یک مجتمع امنیتی نفوذناپذیر در تهران دور هم جمع شده بودند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

انتشار تصاویر تکان‌‌دهنده از ذوب یخچال‌های طبیعی سوئیسخبرگزاری رویترز تصاویری مقایسه‌ای از یخچال‌های طبیعی سوئیس منتشر کرده است که عمق اثر گرمایش زمین و تغییرات اقلیمی را بر طبیعت این کشور نشان می‌دهد. شهادت بیش از400 نفر در دو روز تکان دهنده ست نه این میگن تو ایران کشتار براه انداختن و اینترنت هم قطع بوده ، یورونیوز خبر داره یا نه ؟ بنظر من . . اين ميتونه فرصت خيلى خوبى باشه براى اقتصاد سوئيس که اين یخچالهای ذوب شده و تبديل به آبهاى شيرين طبيعى را به كشورهاى محتاج ديگری در دنيا كه با قحطى آب دست و پنجه نرم میکنند با قیمت بسيار پایین بفروشن عوضيكه اینهمه آب زلال و شیرین بهدر بره
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

هشت تن از نیروهای افغانستان توسط طالبان کشته شدندشبه نظامیان طالبان با حمله به یک پاسگاه پلیس در ولایت دایکندی افغانستان 8 مامور را به قتل رساندند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

گزارش ویژه رویترز از «طرح‌ مقامات ایران برای حمله به تأسیسات نفتی عربستان»چهار ماه قبل از اینکه فوجی از پهپادها و موشک‌ها بزرگترین تأسیسات نفتی جهان در عربستان مورد حمله قرار دهند، مقام‌های امنیتی ایران در یک مجتمع امنیتی نفوذناپذیر در تهران دور هم جمع شده بودند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آمریکا و فرانسه تقویت سیستم راداری عربستان را آغاز کردنددو ماه پس از وقوع حمله پهپادی و موشکی به تاسیسات نفتی عربستان، آمریکا و فرانسه تقویت سیستم رادار این کشور را آغاز کردند. تقویت نظامی عربستان زمانی مفید خواهد بود که در مقابل اعمال خودسرانه نظام ایران پاسخ نظامی داده شود ازادي تروریسم
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آذری‌جهرمی: به محض ابلاغ دستور وصل مجدد اینترنت، آن را اجرا می‌کنیم- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimآذری‌جهرمی: پیگیر تسریع وصل اینترنت گوشی‌های تلفن همراه هستیم و به محض ابلاغ دستور وصل مجدد، آن را اجرا می‌کنیم وزارت ارتباطات در خصوص قطع و وصل اینترنت تصمیم‌گیر نیست و این وظیفه برعهده شورای امنیت کشور است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »