تحقیق دادگستری آمریکا درباره عملکرد پلیس در حمله مسلحانه تگزاس | DW | 30.05.2022

09/03/1401 09:12 ب.ظ

وزارت دادگستری آمریکا از انجام تحقیق‌های گسترده درباره عملکرد پلیس این کشور در جریان حمله مرگبار به مدرسه‌ای در تگزاس خبر داده است. در این حمله ۲۱ نفر کشته شدند و عملکرد پلیس این کشور با انتقادهایی مواجه شده است.

وزارت دادگستری آمریکا از انجام تحقیق‌های گسترده درباره عملکرد پلیس این کشور در جریان حمله مرگبار به مدرسه‌ای در تگزاس خبر داده است. در این حمله ۲۱ نفر کشته شدند و عملکرد پلیس این کشور با انتقادهایی مواجه شده است. در پی آن، بحث‌های گسترده‌ای درباره عملکرد و اقدام‌های پلیس آمریکا برای پایان دادن به این حمله و نجات جان دانش‌آموزان، آموزگاران و کارکنان مدرسه صورت گرفت و گزارش‌ها و اطلاعات گاه متناقضی منتشر شد.

از جمله بحث‌برانگیزترین موارد، نهادهای مسئول در ایالت تگزاس روز جمعه در گزارشی اعلام کردند که دانش‌آموزان و معلمان این مدرسه چندین بار برای کمک با ۹۱۱ (شماره تلفن پلیس آمریکا) تماس گرفتند و این در حالی بود که ده‌ها نیروی پلیس، توسط فرمانده‌شان در راهروی مدرسه متوقف شده‌ و منتظر مانده بودند.حال، وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا می‌گوید که در حال بررسی این حمله مرگبار و عملکرد پلیس در جریان آن است.

آنتونی کولی، سخنگوی وزارت دادگستری آمریکا گفت که این تحقیق به شیوه‌ای منصفانه، بی‌طرفانه و مستقل انجام خواهد شد و نتایج آن به اطلاع عموم خواهد رسید. شهردار یووالد که این حمله مرگبار در آن رخ داده نیز می‌گوید هدف از این تحقیقات، تهیه گزارشی ''مستقل'' درباره وقایع روز این حادثه است تا از آن، درس‌هایی برای حملات احتمالی دیگر در آینده گرفته شود.حادثه یادشده گرچه مرگبارترین حمله مسلحانه در مدارس ایالت تگزاس به شمار می‌رود اما در دیگر ایالت‌های آمریکا سابقه داشته است.

ادامه مطلب:
dw_persian »

هیات دولت ایران فردا را در سراسر این کشور عزای عمومی اعلام کردهیات دولت ایران به احترام جان باختگان حادثه ریزش ساختمان در آبادان فردا را در سراسر این کشور عزای عمومی اعلام کرد

پیش‌روی ارتش روسیه در شرق اوکراین؛ سیویرودونتسک در آستانه سقوط قرار گرفتارتش روسیه به شهر «سیویرودونتسک» در شرق اوکراین رسیده است و برای تصرف کامل آن به حملات هوایی و توپخانه‌ای به این شهر ادامه می‌دهد. ازنظر انسانی نظامی یک انسان پرتلاش هیجانی فاقد آینده پژوهي وآینده نگری و بینش سیاسی مبتنی بر واقعیت وشناخت ابزار و داشته که متأسفانه بهمین سبب آمریکا و اروپاي جنایت پیشه را درست نشناخته باطناب پوسیدشون وارد چاه شدکشورویرانه و مردم را آواره وداغدار عزیزانشان

افزایش نسبی دما در بیشتر استان‌ها/ خیزش گرد و خاک در شرق کشورافزایش نسبی دما در بیشتر استان‌ها رئیس مرکز ملی پیش‌بینی وضع هوا از وقوع رگبار پراکنده در شمال غرب کشور و ارتفاعات البرز، افزایش نسبی دما در سایر نقاط کشور و وزش باد شدید گاهی همراه با خیزش گرد و خاک در شرق ایران خبر داد.

الزام استفاده از ماسک در ترکیه به جز در بیمارستان‌ها برداشته شدوزیر بهداشت ترکیه اعلام کرد که الزام استفاده از ماسک در کشور به جز در بیمارستان‌ها برداشته شد. - خبرگزاری آناتولی حمله کنید سوریه هر چی زودتر بهتر

در انفجار بمب در سومالی 5 سرباز کشته شدنددر پی انفجار بمب در سومالی 5 سرباز این کشور کشته شدند. - خبرگزاری آناتولی

بازپرس پرونده برادران شیری: اگر ناراضی هستید از این مملکت برویددر پی مراجعه خانواده «داوود شیری» و «ایوب شیری»، به دادسرای عمومی و انقلاب تبریز برای پیگیری دلایل بازداشت این دو فعال مدنی، بازپرس پرونده در واکنش به اعتراض این خانواده گفته است: «اگر از شرایط موجود ناراضی هستید از این مملکت بروید.» اخبار_ایران کسی که باید بره این مزدور های خامنه ای هستن نه مردم‌شریف و وطن پرست ایران

سه‌شنبه، سوم خرداد (۲۴ مه) جوانی ۱۸ ساله‌ با یورش به مدرسه‌ای در ایالت تگزاس آمریکا ۱۹ کودک و دو معلم را به قتل رساند و بسیاری را مجروح کرد. این مدرسه در شهرک یووالد در ۱۳۵ کیلومتری غرب سن آنتونیو قرار دارد.

در پی آن، بحث‌های گسترده‌ای درباره عملکرد و اقدام‌های پلیس آمریکا برای پایان دادن به این حمله و نجات جان دانش‌آموزان، آموزگاران و کارکنان مدرسه صورت گرفت و گزارش‌ها و اطلاعات گاه متناقضی منتشر شد.

از جمله بحث‌برانگیزترین موارد، نهادهای مسئول در ایالت تگزاس روز جمعه در گزارشی اعلام کردند که دانش‌آموزان و معلمان این مدرسه چندین بار برای کمک با ۹۱۱ (شماره تلفن پلیس آمریکا) تماس گرفتند و این در حالی بود که ده‌ها نیروی پلیس، توسط فرمانده‌شان در راهروی مدرسه متوقف شده‌ و منتظر مانده بودند.حال، وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا می‌گوید که در حال بررسی این حمله مرگبار و عملکرد پلیس در جریان آن است.

آنتونی کولی، سخنگوی وزارت دادگستری آمریکا گفت که این تحقیق به شیوه‌ای منصفانه، بی‌طرفانه و مستقل انجام خواهد شد و نتایج آن به اطلاع عموم خواهد رسید.

شهردار یووالد که این حمله مرگبار در آن رخ داده نیز می‌گوید هدف از این تحقیقات، تهیه گزارشی ''مستقل'' درباره وقایع روز این حادثه است تا از آن، درس‌هایی برای حملات احتمالی دیگر در آینده گرفته شود.حادثه یادشده گرچه مرگبارترین حمله مسلحانه در مدارس ایالت تگزاس به شمار می‌رود اما در دیگر ایالت‌های آمریکا سابقه داشته است.

از جمله، دسامبر سال ۲۰۱۲ مرد مسلح ۲۰ ساله‌ای با حمله به مدرسه سندی هوک در ایالت کانکتیکت ۲۰ دانش‌آموز و شش بزرگسال را به قتل رساند.

پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) به تازگی آمار تیراندازی به شهروندان در مکان‌های عمومی در سال ۲۰۲۱ را منتشر کرد که مطابق آن سال گذشته ۶۱ حادثه تیراندازی در ایالت‌های مختلف رخ داده است.

موارد تیراندازی به شهروندان در سال ۲۰۲۱ به نسبت سال قبل ۵۰ درصد افزایش یافته و طی آنها ۱۰۳ نفر کشته و ۱۴۰ نفر مجروح شده‌اند.

فاجعه یووالد بحث در باره تشدید قوانین اسلحه در ایالات متحده را دوباره به جریان انداخته است. با این حال و به باور بسیاری، بعید به نظر می‌رسد که قانونگذاران مخالف حمل سلاح توسط شهروندان بتوانند موفقیتی کسب کنند.