ایالات متحده آمریکا, انتخابات آمریکا

تحقیقات برای استیضاح ترامپ؛ کنگره برای پنتاگون احضاریه فرستاد

احضاریه مجلس نمایندگان برای پنتاگون در چهارچوب تحقیقات برای استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا صادر شده است

07/10/2019 10:17:00 ب.ظ

احضاریه مجلس نمایندگان برای پنتاگون در چهارچوب تحقیقات برای استیضاح دونالد ترامپ ، رئیس جمهوری آمریکا صادر شده است

روسای سه کمیته مجلس نمایندگان تاکید کرده اند که وزارت دفاع و دفتر بودجه کاخ سفید تا روز ۱۵ اکتبر (۲۳ مهر) برای ارائه مدارک درخواستی مهلت دارند.

اعضای دموکرات مجلس نمایندگان تاکید می کنند که کمک نظامی به اوکراین برای مبارزه با «تهاجم روسیه» از سوی کنگره تصویب شده بود.دموکرات ها بر این باور هستند که دونالد ترامپ با تعلیق کمک نظامی به اوکراین قصد داشته است ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین را برای تحقیق در مورد جو بایدن و پسرش تحت فشار بگذارد.

یکی از عوامل مهم طلاق و کاهش جمعیت مسئله مسکن است شماری از معترضان در مرکز تهران با سر دادن شعارهای تند سیاسی راهپیمایی کردند تکذیب خبر'تصادف خودروی سفیر بلاروس با سرباز راهور'

جو بایدن، معاون باراک اوباما در دوران هشت ساله ریاست جمهوری وی، یکی از نامزدهای پیشتاز حزب دموکرات برای رقابت با دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ است.در صورتی که اعضای مجلس نمایندگان آمریکا تشخیص دهند که دونالد ترامپ از تعلیق کمک نظامی به اوکراین به عنوان اهرم فشاری برای دستیابی به اهداف سیاسی و شخصی خود استفاده کرده است می توانند رای به استیضاح رئیس جمهوری بدهند. دموکرات ها اکثریت کرسی های مجلس نمایندگان را در اختیار دارند.

این در حالی است که رسیدگی نهایی به استیضاح دونالد ترامپ برعهده مجلس ۱۰۰ نفره سنا خواهد بود. جمهوریخواهان برخلاف مجلس نمایندگان در مجلس سنا اکثریت کرسی ها را در اختیار دارند.بیشتر بخوانید:همه آنچه باید درباره تحقیقات استیضاح ترامپ دانستکاخ سفید در ابتدای تابستان سال جاری کمک نظامی به اوکراین را به حالت تعلیق در آورده بود. دونالد ترامپ چند روز بعد از این تصمیم در روز ۲۵ ژوئیه (سوم مرداد) در گفتگوی تلفنی با ولودیمیر زلنسکی با او درباره تحقیق در مورد جو بایدن و پسرش مذاکره کرده بود. headtopics.com

یکی از کارمندان دولت آمریکا که بعدها مشخص شد مامور سازمان اطلاعات مرکزی (سیا) است به دنبال این گفتگوی تلفنی شکایتی را علیه دونالد ترامپ ارائه کرد. این مامور افشاگر دلیل شکایت خود را درخواست دخالت رئیس جمهوری از یک قدرت خارجی برای دخالت در انتخابات سال ۲۰۲۰ عنوان کرده بود.

کمک خارجی آمریکا به اوکراین از روز ۱۱ سپتامبر (۲۰ شهریور) از حالت تعلیق خارج شده است.سه کمیته امور خارجه، اطلاعات و نظارت بر قوه مجریه مجلس نمایندگان هم اکنون در حال تحقیق مقدماتی برای استیضاح دونالد ترامپ هستند. گوردو سوندلند، یکی از نزدیکان دونالد ترامپ که سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا است روز سه شنبه در برابر این سه کمیته شهادت داد. ماریا یووانوویچ، سفیر سابق آمریکا در کی یف روز جمعه قرار است برابر اعضای این کمیته ها شهادت دهد.

دونالد ترامپ در جریان مکالمه تلفنی خود با ولودیمیر زلنسکی از ماریا یووانوویچ انتقاد کرده بود.وکیل دومین مامور افشاگر دولت آمریکا روز یکشنبه اعلام کرده بود که موکلش بابت مکالمه تلفنی دونالد ترامپ با ولودیمیر زلنسکی شکایتی را مطرح کرده است. این مامور نیز مانند افشاگر اول یک مامور اطلاعاتی است.

ادامه مطلب: euronews فارسی »

ادامه درخشش پاکدامن با صعود به یک چهارم نهایی/ عابدینی و رهبری حذف شدند

علی پاکدامن به مرحله یک چهارم نهایی المپیک توکیو صعود کرد اما عابدینی و رهبری حذف شدند.

بندازنش بیرون این کنسرو فضله مرغ رو..!! یه تاجر کثیف نه آزادی نه هیچی براش مهم نیست تنها سود و زیان ،وای ملتهای تحت ستم دلتون بهش خوش نباشه اون تنها مصلحت براش مهمه مثل یک استعمارگر و همین! ایران یمن سوریه و حتی سعودیه برای ترامپ یه نوع مورد معامله است..!!! امریکاییها هم خوشی زده زیر دلشون احمقها کودن این دمکراتها جلو ی مرد سنگ میندازند

یک قاضی فدرال با درخواست پرزیدنت ترامپ برای تحویل ندادن سابقه مالیاتی خود مخالفت کردبخش انگلیسی صدای آمریکا - یک قاضی فدرال در نیویورک با درخواست پرزیدنت ترامپ مبنی بر این که هشت سال سابقه مالیاتی او تحویل داده نشود، مخالفت کرد. قاضی دادگاه گفته چنین درخواستی از دیدگاه او،‌ به معنای فکر کنم از کاخ سفید مستقیم ببرن زندان ایالتی عامل روسیه فرار مالیاتی کلا برداری سیاسی حد اقل ۵۰سال بهش میدن تازه لقب اولین رییس جمهور آمریکا که محکوم شده رو هم میگیره 😂 Trump say bye,🤡

برای اربعین مشکلی وجود ندارد/ سانحه ریلی تروریستی نبودوزیر راه و شهرسازی گفت: سانحه ریلی قطار زاهدان – تهران تروریستی نبود و همچنان علت دزدیدن پیچ و پابند ریل در حال بررسی است. وی همچنین تاکید کرد که هم‌اکنون هیچ مشکلی برای مراسم اربعین ندارد و مردم با عشق به کربلا می‌روند. یعنی اگر این مهره های خامنه ای Khamenei_fa الدنگ بیشرف یک روز دروغ نگن روزشون شب نمیشه بیشرفهای دزد. با شماها هم هستم تا هنوز وقت دارید خودتون رو از زیر این جنازه ج.ا بکشید بیرون تا زیر آوارش تباه نشوید. لعنت به حکومت مذهبی دیکتاتوری که بخاطر اهداف خودش و حفظ کردن موقعیت خودش باعث شده همه مردم به فلاکت و بدبختی بیافتند و برای زنده ماندن دست به دزدی میزنند . زنده باد سکولاریسم و انتخابات آزاد بدون نظارت استصوابی شورای نگهبان رژیم سارقین و غارتگران و اختلاس گران تروریست.

درخواست بن سلمان از پاکستان و عراق برای میانجی‌گری میان تهران و ریاضدرخواست بن سلمان از پاکستان و عراق برای میانجی‌گری میان تهران و ریاض روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی با اشاره به گام‌های اخیر عربستان و ایران برای رفع اختلافات نوشت که مقامات سعودی از پاکستان و عراق برای میانجی‌گری میان تهران و ریاض درخواست کمک کرده‌اند.

تمام تلاش خود را برای حمایت از ایرانی‌های مقیم خارج انجام می‌دهیموزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد که وزارت خارجه وظیفه انعقاد قراردادهای تجاری را برعهده ندارد بلکه وظیفه آن تسهیل این امر بوده و در این راستا معاونت دیپلماسی اقتصادی در این وزارتخانه فعال است.

استفاده از پلیس زن برای دیدار دو تیم ایران و کامبوجاستفاده از پلیس زن برای دیدار دو تیم ایران و کامبوج رئیس پلیس پایتخت: با توجه به حضور بانوان در دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و کامبوج قطعا جمع زیادی از ماموران پلیس زن برای کنترل امنیتی و تامین امنیت در ورزشگاه حضور خواهند داشت. دیدین درد نداره؟ بالاخره علاوه بر گشت ارشاد یه کاربرد دیگه واسه پلیسای زن پیدا شد🚬 اگر این پیشرفت نیست پس چه است

جهانگیری: شورای اقتصادی سران قوا برای شرایط اضطرار بود/ وضعیت اقتصادی روند مثبتی در پیش گرفتهجهانگیری: باید با کسانی که در شرایط حساس کنونی سوء استفاده کرده و با برخورداری از رانت به کشور و منافع ملی ضربه زدند به شدت برخورد شود، نباید مبارزه با فساد گسترده را با مبارزه با چند مفسد اشتباه گرفت. دولت هیچ زاویه‌ای با بخش خصوصی سالم و پابه کار ندارد پفیوز تو خودت با اون دلار جهانگیری عامل فساد بودی. میلیاردها دلار 4200 تومنی گرفتن و خوردن و بردن. مهدی_جهانگیری اقای جهانگیری نمک گندیده نمک!!!!!!