تحقیقات برای استیضاح ترامپ؛ کنگره برای پنتاگون احضاریه فرستاد

07/10/2019 10:17:00 ب.ظ

احضاریه مجلس نمایندگان برای پنتاگون در چهارچوب تحقیقات برای استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا صادر شده است

ایالات متحده آمریکا, انتخابات آمریکا

احضاریه مجلس نمایندگان برای پنتاگون در چهارچوب تحقیقات برای استیضاح دونالد ترامپ ، رئیس جمهوری آمریکا صادر شده است

روسای سه کمیته مجلس نمایندگان تاکید کرده اند که وزارت دفاع و دفتر بودجه کاخ سفید تا روز ۱۵ اکتبر (۲۳ مهر) برای ارائه مدارک درخواستی مهلت دارند.

اعضای دموکرات مجلس نمایندگان تاکید می کنند که کمک نظامی به اوکراین برای مبارزه با «تهاجم روسیه» از سوی کنگره تصویب شده بود.دموکرات ها بر این باور هستند که دونالد ترامپ با تعلیق کمک نظامی به اوکراین قصد داشته است ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین را برای تحقیق در مورد جو بایدن و پسرش تحت فشار بگذارد.

جو بایدن، معاون باراک اوباما در دوران هشت ساله ریاست جمهوری وی، یکی از نامزدهای پیشتاز حزب دموکرات برای رقابت با دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ است.در صورتی که اعضای مجلس نمایندگان آمریکا تشخیص دهند که دونالد ترامپ از تعلیق کمک نظامی به اوکراین به عنوان اهرم فشاری برای دستیابی به اهداف سیاسی و شخصی خود استفاده کرده است می توانند رای به استیضاح رئیس جمهوری بدهند. دموکرات ها اکثریت کرسی های مجلس نمایندگان را در اختیار دارند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.'‎

‎BBC NEWS فارسی‎ shared a post on Instagram: '‎‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.‎'. Follow their account to see 66534 posts. ادامه مطلب >>

بندازنش بیرون این کنسرو فضله مرغ رو..!! یه تاجر کثیف نه آزادی نه هیچی براش مهم نیست تنها سود و زیان ،وای ملتهای تحت ستم دلتون بهش خوش نباشه اون تنها مصلحت براش مهمه مثل یک استعمارگر و همین! ایران یمن سوریه و حتی سعودیه برای ترامپ یه نوع مورد معامله است..!!! امریکاییها هم خوشی زده زیر دلشون احمقها کودن این دمکراتها جلو ی مرد سنگ میندازند

یک قاضی فدرال با درخواست پرزیدنت ترامپ برای تحویل ندادن سابقه مالیاتی خود مخالفت کردبخش انگلیسی صدای آمریکا - یک قاضی فدرال در نیویورک با درخواست پرزیدنت ترامپ مبنی بر این که هشت سال سابقه مالیاتی او تحویل داده نشود، مخالفت کرد. قاضی دادگاه گفته چنین درخواستی از دیدگاه او،‌ به معنای فکر کنم از کاخ سفید مستقیم ببرن زندان ایالتی عامل روسیه فرار مالیاتی کلا برداری سیاسی حد اقل ۵۰سال بهش میدن تازه لقب اولین رییس جمهور آمریکا که محکوم شده رو هم میگیره 😂 Trump say bye,🤡

برای اربعین مشکلی وجود ندارد/ سانحه ریلی تروریستی نبودوزیر راه و شهرسازی گفت: سانحه ریلی قطار زاهدان – تهران تروریستی نبود و همچنان علت دزدیدن پیچ و پابند ریل در حال بررسی است. وی همچنین تاکید کرد که هم‌اکنون هیچ مشکلی برای مراسم اربعین ندارد و مردم با عشق به کربلا می‌روند. یعنی اگر این مهره های خامنه ای Khamenei_fa الدنگ بیشرف یک روز دروغ نگن روزشون شب نمیشه بیشرفهای دزد. با شماها هم هستم تا هنوز وقت دارید خودتون رو از زیر این جنازه ج.ا بکشید بیرون تا زیر آوارش تباه نشوید. لعنت به حکومت مذهبی دیکتاتوری که بخاطر اهداف خودش و حفظ کردن موقعیت خودش باعث شده همه مردم به فلاکت و بدبختی بیافتند و برای زنده ماندن دست به دزدی میزنند . زنده باد سکولاریسم و انتخابات آزاد بدون نظارت استصوابی شورای نگهبان رژیم سارقین و غارتگران و اختلاس گران تروریست.

درخواست بن سلمان از پاکستان و عراق برای میانجی‌گری میان تهران و ریاضدرخواست بن سلمان از پاکستان و عراق برای میانجی‌گری میان تهران و ریاض روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی با اشاره به گام‌های اخیر عربستان و ایران برای رفع اختلافات نوشت که مقامات سعودی از پاکستان و عراق برای میانجی‌گری میان تهران و ریاض درخواست کمک کرده‌اند.

تمام تلاش خود را برای حمایت از ایرانی‌های مقیم خارج انجام می‌دهیموزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد که وزارت خارجه وظیفه انعقاد قراردادهای تجاری را برعهده ندارد بلکه وظیفه آن تسهیل این امر بوده و در این راستا معاونت دیپلماسی اقتصادی در این وزارتخانه فعال است.

استفاده از پلیس زن برای دیدار دو تیم ایران و کامبوجاستفاده از پلیس زن برای دیدار دو تیم ایران و کامبوج رئیس پلیس پایتخت: با توجه به حضور بانوان در دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و کامبوج قطعا جمع زیادی از ماموران پلیس زن برای کنترل امنیتی و تامین امنیت در ورزشگاه حضور خواهند داشت. دیدین درد نداره؟ بالاخره علاوه بر گشت ارشاد یه کاربرد دیگه واسه پلیسای زن پیدا شد🚬 اگر این پیشرفت نیست پس چه است

جهانگیری: شورای اقتصادی سران قوا برای شرایط اضطرار بود/ وضعیت اقتصادی روند مثبتی در پیش گرفتهجهانگیری: باید با کسانی که در شرایط حساس کنونی سوء استفاده کرده و با برخورداری از رانت به کشور و منافع ملی ضربه زدند به شدت برخورد شود، نباید مبارزه با فساد گسترده را با مبارزه با چند مفسد اشتباه گرفت. دولت هیچ زاویه‌ای با بخش خصوصی سالم و پابه کار ندارد پفیوز تو خودت با اون دلار جهانگیری عامل فساد بودی. میلیاردها دلار 4200 تومنی گرفتن و خوردن و بردن. مهدی_جهانگیری اقای جهانگیری نمک گندیده نمک!!!!!!

به گفته اعضای دموکرات مجلس نمایندگان دسترسی به این اسناد برای درک تصمیم کاخ سفید مبنی بر تعلیق کمک نظامی به اوکراین «ضروری» است.نظرات بیشتر مهر ۱۴, ۱۳۹۸ اعتراض شدید معترضان عراقی به دخالت‌های جمهوری اسلامی؛ خبرگزاری امنیتی در ایران اعتراضات را به غرب نسبت داد معترضان عراقی با شعارهایی چون «بغداد، آزاد، آزاد؛ ایران برو بیرون، بیرون» خواستار پایان دخالت جمهوری اسلامی در عراق شدند.به گزارش ایسنا، محمد اسلامی در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه سازمان هواشناسی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار کرد: سانحه ریلی مانند دیگر حوادث رخ می‌دهد اما یکی از نکات مهم در این زمینه این است که حفاظت از این زیرساخت‌ها تشدید پیدا کرده تا دیگر شاهد بروز چنین حوادثی نباشیم اما برخی اوقات چنین حادثه‌هایی غیرقابل اجتناب می‌شود که البته بسیار معدود است.به گزارش ایسنا، روزنامه نیویورک تایمز در گزارش خود به نقل از مقامات نوشت: عربستان سعودی و ایران پس از سال‌ها اختلاف و رقابت به تازگی گام‌هایی را برای آغاز گفت‌وگوی غیر مستقیم با یکدیگر در تلاش برای کاهش تنش‌ها در خاورمیانه برداشته‌اند.

اعضای دموکرات مجلس نمایندگان تاکید می کنند که کمک نظامی به اوکراین برای مبارزه با «تهاجم روسیه» از سوی کنگره تصویب شده بود. دموکرات ها بر این باور هستند که دونالد ترامپ با تعلیق کمک نظامی به اوکراین قصد داشته است ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین را برای تحقیق در مورد جو بایدن و پسرش تحت فشار بگذارد. گروه زیادی از مردم عراق از سه شنبه گذشته در اعتراض به نرخ بالای بیکاری، خدمات عمومی نامناسب، فساد اداری، و ناکارآمدی دولت در شهرهای مختلف این کشور به خیابان‌‌ها آمدند. جو بایدن، معاون باراک اوباما در دوران هشت ساله ریاست جمهوری وی، یکی از نامزدهای پیشتاز حزب دموکرات برای رقابت با دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ است. اسلامی ادامه داد: ۳۳ هزار نفر از زائران روز گذشته از مرز مهران عبور کردند و هیچ مشکلی در این زمینه نداریم همچنین برای این ایام ۸۰۰۰ دستگاه اتوبوس، ۵۵ قطار و بیش از ۶۰۰ مجوز پروازی صادر شده است که مسافران را از طریق شقوق مختلف حمل و نقل به عراق و مراسم پیاده‌روی اربعین برسانیم. در صورتی که اعضای مجلس نمایندگان آمریکا تشخیص دهند که دونالد ترامپ از تعلیق کمک نظامی به اوکراین به عنوان اهرم فشاری برای دستیابی به اهداف سیاسی و شخصی خود استفاده کرده است می توانند رای به استیضاح رئیس جمهوری بدهند. جرقه این اعتراضات برکناری غیرمنتظره سپهبد عبدالوهاب الساعدی از مقام فرماندهی نیروهای ضدتروریسم عراق بود. دموکرات ها اکثریت کرسی های مجلس نمایندگان را در اختیار دارند. اما بی‌اعتمادی و اختلاف میان این دو قدرت منطقه‌ای همچنان عمیق است و چشم‌انداز گفت‌وگوی مستقیم میان ایران و عربستان در سطوح بالا و در آینده نزدیک، کماکان بعید به نظر می‌رسد.

این در حالی است که رسیدگی نهایی به استیضاح دونالد ترامپ برعهده مجلس ۱۰۰ نفره سنا خواهد بود. او نهمین درجه دار ارشد ارتش عراق است که در ماه های اخیر برکنار شده است. اسلامی گفت: موضوع دومی که امروز مورد تفاهم معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان راهداری قرار گرفت هوشمندسازی در حوزه حمل و نقل جاده‌ای است به گونه‌ای که بتوانیم ناوگان حمل و نقل را به سمت بازدهی بیشتر، بهره‌وری بالاتر و کاهش هزینه‌ها سوق دهیم. جمهوریخواهان برخلاف مجلس نمایندگان در مجلس سنا اکثریت کرسی ها را در اختیار دارند. بیشتر بخوانید: همه آنچه باید درباره تحقیقات استیضاح ترامپ دانست کاخ سفید در ابتدای تابستان سال جاری کمک نظامی به اوکراین را به حالت تعلیق در آورده بود. فارس این سه تن را استیون نبیل روزنامه‌نگار مسیحی عراقی، غیث التمیمی فعال سیاسی، و احمد البشیر مجری تلویزیون، معرفی کرده و مطابق رویه معمول رسانه‌‌های حکومتی ایران آنها را افراد نزدیک به سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل و بریتانیا خوانده است. دونالد ترامپ چند روز بعد از این تصمیم در روز ۲۵ ژوئیه (سوم مرداد) در گفتگوی تلفنی با ولودیمیر زلنسکی با او درباره تحقیق در مورد جو بایدن و پسرش مذاکره کرده بود. در پایان این مراسم تفاهم‌نامه‌هایی بین معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و سازمان هواشناسی به صورت جداگانه امضاء شد. یکی از کارمندان دولت آمریکا که بعدها مشخص شد مامور سازمان اطلاعات مرکزی (سیا) است به دنبال این گفتگوی تلفنی شکایتی را علیه دونالد ترامپ ارائه کرد. خبرگزاری فارس پیش از این هم بارها سعی کرده بود اعتراضات داخل ایران را به غرب نسبت دهد. وی چند روز بعد در حالی‌که در مجمع عمومی سازمان ملل به سر می‌برد به خبرنگاران گفت که بن سلمان از او خواسته است، با ایران صحبت کند.

این مامور افشاگر دلیل شکایت خود را درخواست دخالت رئیس جمهوری از یک قدرت خارجی برای دخالت در انتخابات سال ۲۰۲۰ عنوان کرده بود. کمک خارجی آمریکا به اوکراین از روز ۱۱ سپتامبر (۲۰ شهریور) از حالت تعلیق خارج شده است.» در برخی از اعتراضات از جمله در بغداد پایتخت عراق، در روزهای گذشته معترضان با شعارهایی چون «بغداد، آزاد، آزاد؛ ایران برو بیرون، بیرون» خواستار پایان دخالت جمهوری اسلامی در عراق شدند. سه کمیته امور خارجه، اطلاعات و نظارت بر قوه مجریه مجلس نمایندگان هم اکنون در حال تحقیق مقدماتی برای استیضاح دونالد ترامپ هستند. گوردو سوندلند، یکی از نزدیکان دونالد ترامپ که سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا است روز سه شنبه در برابر این سه کمیته شهادت داد. جمهوری اسلامی ایران از طریق نیروی قدس عملا رهبری گروه های شبه نظامی شیعه در عراق را برعهده دارد. ماریا یووانوویچ، سفیر سابق آمریکا در کی یف روز جمعه قرار است برابر اعضای این کمیته ها شهادت دهد. علی لاریجانی رئیس مجلس ایران در گفت‌وگو با شبکه الجزیره خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی آماده مذاکره با عربستان و سایر کشورهای منطقه است.

دونالد ترامپ در جریان مکالمه تلفنی خود با ولودیمیر زلنسکی از ماریا یووانوویچ انتقاد کرده بود. او همان زمان در مصاحبه با شبکه اسکای نیوز گفت هدف از سفر از پیش اعلام نشده او به عراق گفت‌وگو با مقام‌های عراقی درباره تهدیدهای ایران علیه منافع ایالات متحده در این کشور بود. وکیل دومین مامور افشاگر دولت آمریکا روز یکشنبه اعلام کرده بود که موکلش بابت مکالمه تلفنی دونالد ترامپ با ولودیمیر زلنسکی شکایتی را مطرح کرده است. این مامور نیز مانند افشاگر اول یک مامور اطلاعاتی است. اعتراض به نقش جمهوری اسلامی در عراق بی سابقه نیست. هم‌رسانی این مطلب: .