تحقیقات استیضاح؛ جولیانی و پومپئو در تماس بوده اند

24/11/2019 07:09:00 ق.ظ

تحقیقات استیضاح ترامپ: جولیانی و پومپئو در تماس بوده اند

تحقیقات استیضاح ترامپ: جولیانی و پومپئو در تماس بوده اند

وزارت خارجه آمریکا بعضی از اسناد مربوط به روابط دولت ترامپ با اوکراین را منتشر کرده است. اسناد منتشر شده بیانگر مکالمات مکرر رودی جولیانی، وکیل شخصی دونالد ترامپ با مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکاست. آقای جولیانی یکی از افرادی است که به گفته دموکرات ها از سوی آقای ترامپ به طور غیررسمی در رابطه با اوکراین ماموریت داشته است.

در روزهای گذشته به نقش مایک پومپئو در پرونده اوکراین توجه بیشتری شده استوزارت امور خارجه آمریکا بعضی از اسناد مربوط به روابط دولت دونالد ترامپ با اوکراین را منتشر کرده است.این اسناد در پی درخواست یک سازمان غیردولتی نظارت کننده بر عملکرد دولت منتشر شده است.

اسناد منتشر شده بیانگر مکالمات مکرر رودی جولیانی، وکیل شخصی دونالد ترامپ و از جمله افراد کلیدی در پرونده اوکراین با مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکاست.دونالد ترامپ متهم است که اعطای کمک نظامی به اوکراین را به تحقیقات این کشور درباره عملکرد تجاری پسر جو بایدن، یکی از رقبای بالقوه خود در انتخابات سال آینده مشروط کرده است و دموکرات های کنگره در حال بررسی امکان استیضاح او در این باره هستند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

دیدار شاهزاده رضا پهلوی با سیاست‌گذاران ایالات متحده، نامه جمعی از ایرانیان به ترامپشاهزاده رضا_پهلوی در دیدار با سیاست‌گذاران آمریکا، خواهان تحریم مسئولان قطع اینترنت و حمایت موثر از مردم ایران شد.جمعی از فعالان سیاسی در نامه‌ای به ترامپ، خواهان تحریم پخش ماهواره‌ای صداوسیما و منع دسترسی مقامات رژیم ایران به شبکه‌های اجتماعی شدند. اون مجاهدین خلق با پولشون بیشتر تونستن سیاستمداران آمریکا رو جذب کنن تا این تخم پهلوی که شما شدین تریبونش وای بر ملتی که بازمانده استبداد قبل سخنگویش باشد این یعنی/جامعه ٔایرانی فقط لایق شاه،ارباب و دیکتاتوریست و هنوز لیاقت حاکمیت ملت،مردم سالاری(دمکراسی) عدالت اجتماعی و شایسته سالاری را ندارد دلیل سازش غرب با ج.ا هم باوجود چنین قمپوزیسیونهاست بزودی عکس شازده آواتار این شبکه میشود بیخود این حزب و‌اون حزب نکنید تبلیغات بیخود هم‌در مورد هیچ گروهی انجام ندید همین حرفا باعث‌میشه بدترش سرمون بیاد تنها مردم و مردم و مردم حرف هیچ گروهی رو‌نزنید

گفتگو با امیر رشیدی درباره دسترسی به اینترنت پس از اعتراض‌هاگفتگو با امیر رشیدی، پژوهشگر دسترسی به اینترنت

بازدید دادستان کل کشور از زندان تهران بزرگ/ دیدار چهره به چهره با بازداشتی‌های ناآرامی‌های اخیرحجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور صبح امروز در راستای تاکیدات رئیس قوه قضاییه مبنی بر کسب اطلاع از وضعیت زندانیان و نظارت بر زندان‌ها از زندان تهران بزرگ بازدید کرد.

توضیح پزشک رسمی پرزیدنت ترامپ درباره بازدید غیرمنتظره او از یک بیمارستان نظامیتوضیح پزشک رسمی پرزیدنت ترامپ درباره بازدید غیرمنتظره او از یک بیمارستان نظامی بر خلاف معاینه سالانه پرزیدنت ترامپ در ماه فوریه، بازدید اخیر او از بیمارستان در برنامه فعالیت های روزانه رئیس جمهور که کاخ سفید منتشر می کند، ذکر نشده بود.

ملت با تمام قوا از تصمیمات درست مسئولین و رهبری حمایت می‌کنندوزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به تصمیم اخیر سران قوا برای سهمیه بندی بنزین خطاب به آنانی که می‌خواستند از این مساله سوء استفاده کنند؛ یادآور شد: تصمیم درست می‌گیریم و اگر تصمیمی اشتباه داشته باشد، آن را اصلاح می‌کنیم. الله اکبر بعد نوبخت ،نایب قهرمان ماله کشی:))) خیلی منسجم ارتباط هممون یک هفته قطع شد. انسجام انبساطی رو ندیده بودم که دیدم. البته منکر برملا شدن دسیسه های دشمن نیستم، ولی انسجام رو هم قبول ندارم.

چرا باید از شکایت سفارت جمهوری اسلامی ایران از شبکه‌های فارسی‌زبان استقبال کرد؟این حرومزاده نشسته تو لندن خدا تومن داره از رزیم اسهالی بش میرسه معلومه که کاسه لیس علی گداست

Image caption در روزهای گذشته به نقش مایک پومپئو در پرونده اوکراین توجه بیشتری شده است وزارت امور خارجه آمریکا بعضی از اسناد مربوط به روابط دولت دونالد ترامپ با اوکراین را منتشر کرده است.ایت موثر آمریکا از مردم ایران شد.این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود پنجره همرسانی را ببندید گفتگو با امیر رشیدی پژوهشگر دسترسی به اینترنت در کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران موضوعات مرتبط.به گزارش ایلنا، حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور در راستای تاکیدات رئیس قوه قضاییه مبنی بر کسب اطلاع از وضعیت زندانیان و نظارت بر زندان‌ها، صبح امروز به عنوان یکی از نمایندگان آیت الله رئیسی از زندان بزرگ فشافویه بازدید و از نزدیک در جریان رسیدگی به پرونده‌های تشکیل شده در ارتباط با ناآرامی‌های اخیر قرار گرفت.

این اسناد در پی درخواست یک سازمان غیردولتی نظارت کننده بر عملکرد دولت منتشر شده است. اسناد منتشر شده بیانگر مکالمات مکرر رودی جولیانی، وکیل شخصی دونالد ترامپ و از جمله افراد کلیدی در پرونده اوکراین با مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکاست. شاهزاده رضا پهلوی روز پنج‌شنبه پس از دیدار با چند تن از سناتورها و سیاست‌گذاران ایالات متحد، گفت:«در دیدار با سناتور رند پال و سیاست‌گذاران آمریکایی بر لزوم فراهم کردن حمایت‌ فنی و ابزارهای توانمندسازی بیشتر برای مردم ایران تاکید کردم و خواهان تحریم صداوسیما و نهادها و افراد مسئول در قطع و سانسور اینترنت در ایران شدم. دونالد ترامپ متهم است که اعطای کمک نظامی به اوکراین را به تحقیقات این کشور درباره عملکرد تجاری پسر جو بایدن، یکی از رقبای بالقوه خود در انتخابات سال آینده مشروط کرده است و دموکرات های کنگره در حال بررسی امکان استیضاح او در این باره هستند. آقای جولیانی یکی از افرادی است که به گفته دموکرات ها از سوی آقای ترامپ ماموریت داشته به طور غیررسمی زمینه برقراری چنین تحقیقاتی را در اوکراین فراهم کند.» همزمان جمعی از فعالان سیاسی ایرانی در نامه‌ای سرگشاده به دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، خواستار تحریم صداوسیما و محرومیت مقامات جمهوری اسلامی از شبکه‌های اجتماعی شدند. آقای ترامپ این اتهام ها را کاملا رد کرده است.

از جمله اتهام های مطرح شده علیه آقای جولیانی، تلاش او برای برکناری ماری یووانویچ، سفیر سابق آمریکا در اوکراین بوده است. نویسندگان نامه با تاکید بر اینکه «اینترنت با هدف تسهیل سرکوب خونین مردم معترض از سوی رژیم اسلامی قطع شده است»، خطاب به رییس جمهوری آمریکا نوشتند که ما از دولت آمریکا می‌خواهیم تحریم‌های كاملی را در مورد اصلی‌ترین دستگاه تبلیغات جمهوری اسلامی یعنی صداوسیما و همچنین همه شرکت‌های پخش‌کننده برنامه‌های ماهواره‌ای صدا و سیما اعمال کند. اسناد منتشر شده نشان می دهد رودی جولیانی و مایک پومپئو چند بار در اوایل فروردین امسال با هم تلفنی صحبت کرده اند. محتوای این مکالمات مشخص نیست ولی خانم یووانویچ کمتر از دو ماه بعد از سمت خود برکنار شده است. نویسندگان این نامه به رییس جمهوری جمهوری آمریکا تاکید کردند که «قطع اینترنت رژیم فاسد ایران» در قبال اقدام مقام‌های جمهوری اسلامی در قطع دسترسی مردم ایران به اینترنت، می تواند ارسال این پیام باید که جهان آزاد طرف مردم ایران است، نه طرف ستمگران بر آن‌ها. خانم یووانویچ هفته پیش در جریان جلسات تحقیق کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا به نمایندگان گفت به"خاطر ادعاهای دروغ افرادی که سوءنیت داشتند" برکنار شده است. همزمان با سخنان خانم یووانویچ در کنگره، آقای ترامپ در توییتر از او انتقاد کرد..

آقای ترامپ در حساب توییتری خود نوشت:"هرجا که پای ماری یووانویچ رسیده وضع خراب شده، کارش را با سومالی شروع کرد. وضعیت آنجا چطور است؟" ماری یووانویچ در واکنش به این توییت‌ها گفت این رفتار بسیار"مرعوب کننده است". آقای ترامپ کمی بعد دوباره در توییتر نوشت حرف‌هایش به هیچ‌وجه مرعوب کننده نیست. آقای ترامپ همچنین روز جمعه گفت خانم یووانویچ از نصب تصویر او به عنوان رییس جمهوری در سفارتخانه آمریکا خودداری کرده بود. بیشتر بخوانید: .