تحصیل ۴.۷ درصدی دانش‌آموزان کرمانشاه در مدارس غیردولتی

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 48 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

رئیس اداره مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: ۴.۷ درصد دانش‌آموزان استان در مدارس غیردولتی تحصیل می‌کنند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

مهریار حاتمی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به پایین بودن تعداد دانش‌آموزان مدارس غیردولتی استان در مقایسه با میانگین کشوری، گفت: در حالی که حدود ۱۲.۹ درصد دانش‌آموزان کشور در مدارس غیردولتی مشغول به تحصیل هستند، در استان کرمانشاه این آمار ۴.۷ درصد است.

رئیس اداره مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه دلیل پایین بودن آمار دانش‌آموزان مشغول به تحصیل در مدارس غیردولتی را تعداد کم این نوع مدارس در استان عنوان کرد و افزود: در استان کرمانشاه به دلیل کمبود فضای آموزشی استاندارد، امکان توسعه مدارس غیردولتی خیلی کم است. وی تاکید کرد: شهر کرمانشاه فضای نوساز برای توسعه مدارس غیردولتی نداشته، لذا از حیث توسعه مدارس غیردولتی خیلی جای کار نداریم، در حالیکه تقاضای زیادی برای تاسیس مدارس غیردولتی در استان وجود دارد که اکثرا به دلیل نداشتن فضای آموزشی استاندارد به نتیجه نمی‌رسند.

وی در ادامه اشاره‌ای هم به استقبال خانواده‌های کرمانشاهی برای ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس غیردولتی داشت و گفت: میزان استقبال خانواده‌ها برای ثبت نام دانش آموزان در مدارس غیردولتی بالا بوده، به نحوی که امسال حدود ۹۰ درصد ظرفیت مدارس غیردولتی استان تکمیل شده است. حاتمی افزود: هم اکنون بیش از ۱۷ هزار نفر از جمعیت حدود ۳۷۰ هزار نفری دانش‌آموزان استان کرمانشاه در مدارس غیردولتی تحصیل می‌کنند. انتهای پیام

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گمرکات کرمانشاه رتبه اول صادرات ایران به عراق را کسب کردناظر گمرکات استان کرمانشاه از سهم ۳۹ درصدی گمرکات استان از صادرات هفت ماهه ایران به عراق خبر داد و گفت: در این مدت بیشترین سهم بین گمرکات کشور را داشتیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تسهیلات ۵۵۰ میلیون تومانی نهضت ملی مسکن به همه واحدهای در حال ساخت کرمانشاه تعلق می‌گیردمدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه از اختصاص وام ۵۵۰ میلیون تومانی نهضت ملی مسکن به همه واحدهای در حال ساخت در قالب این طرح در کرمانشاه خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

باید جذب سرمایه‌گذاران را در اولویت قرار دهیمنماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: جذب سرمایه‌گذاران به کرمانشاه باید در اولویت قرار گیرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بررسی صلاحیت داوطلبین انتخابات مجلس در کرمانشاهرییس ستاد انتخابات استان کرمانشاه از تایید صلاحیت ۲۴۶ داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی در کرمانشاه توسط هیات‌های اجرایی خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

۵۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صنعتی تا پایان سال در کرمانشاه افتتاح می‌شودمدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه ابراز امیدواری کرد تا پایان امسال پنج هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صنعتی در کرمانشاه به بهره‌برداری برسد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آغاز جشنواره قصه‌گویی در کرمانشاهآیین افتتاحیه مرحله استانی بیست و پنجمین جشنواره بین المللی قصه گویی در کرمانشاه برگزار شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »