تحصن سراسری فرهنگیان در مدارس و معلمان بازنشسته در مقابل مجلس و استانداری‌ها

02/10/1398 12:02 ب.ظ

شمار زیادی از معلمان ایران امروز دوم دی‌ماه ۱۳۹۸ به دعوت شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان در ده‌ها شهر دست از کار کشیده و برای رسیدن به مطالبات صنفی خود تحصن کرده‌اند. در ایران وایر جزییات را بخوانید👇 تحصن_سراسری_فرهنگیان معلمان

به دنبال انتشار فراخوان روز ۲۶ آذرماه سال جاری شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران برای «تجمع بازنشستگان و دعوت از تمام فرهنگیان بازنشسته برای شرکت در تجمع مقابل مجلس در روز دوم دی‌ماه ۱۳۹۸ » این شورا از معلمان درخواست کرده بود تا...

به دنبال انتشار فراخوان روز ۲۶ آذرماه سال جاری شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران برای «تجمع بازنشستگان و دعوت از تمام فرهنگیان بازنشسته برای شرکت در تجمع مقابل مجلس در روز دوم دی‌ماه ۱۳۹۸ » این شورا از معلمان درخواست کرده بود تا ضمن حمایت از فراخوان ، همزمان در مدارس اعلام تحصن نمایند. تجمع بازنشستگان در تهران مقابل مجلس و مراکز استان‌ها، مقابل استانداری برگزار شده است.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در فراخوان خود از تمام معلمان شاغل در کلیه مقاطع در نوبت صبح ‌و بعدازظهر خواسته بود: «در روز دوشنبه تاریخ دوم دیماه ۱۳۹۸ زنگ دوم از رفتن به کلاس خودداری و در دفتر معلمان تحصن نمایند.

ادامه مطلب:
iranwire »

تصاویر مربوط به تحصن_سراسری_فرهنگیان در شهرهای سقز و مریوان. معلمان

فرستاده آمریکا در لبنان: تجدیدنظری در سیاست تحریم‌ها در کار نیستدیوید هیل معاون امور خارجه آمریكا در امور سیاسی پس از جلسات با مسئولان دولتی، رهبران احزاب و شما سربریدن برادرزن عبدالمالگ ریگی رو پخش کردین شبی که ماه کامل شد

آلودگی هوا در تهران در چند روز آینده بدتر خواهد شد🔺آلودگی هوا در تهران در چند روز آینده بدتر خواهد شد ⚡️سازمان هواشناسی ایران می‌گوید آلودگی_هوا در روزهای آینده در تهران افزایش خواهد یافت. دولت، به مدت یک هفته - تا روز یکشنبه - تمام مدارس تهران و حومه آن را به خاطر مه سنگین دود تعطیل کرده است. این حرومزاده های خونخوار آلودهگی هوا درست کردنند تا پنج دیماه و خاک سپاریها بیرون نرونند لعنت بر ایران که نمی تواند از مردمش حمایت کند .

بارش برف در پارک ملی شنونگجیا در چین حیوانات را هیجان زده کردچشم انداز زمستانی این پارک بسیاری از گردشگران را نیز به خود جذب کرده است. برف بازی حیوانات در طبیعت 😍

موج سواری بابانوئل در نزدیکی ساحل یافا در اسرائیلموج سواری مردی که خود را به شکل بابانوئل در آورده بود توجه بسیاری از گردشگران را در ساحل یافا به خود جلب کرد. باید تمرین شنا کنند چرا که تنها راه فرار اسرابیل شنا کردن است فلسطین⁦🇵🇸⁩ کلن اسراییلی ها موج سواریشون خوبه!

مرگ در گردنه یخ‌زده، جان در برابر نان | DW | 21.12.2019مرگ در راه معاش؛ در ارتفاعات برفی، در چهارده سالگی با مشت گره کرده. یک جوانمرگی تازه در کردستان که وجدان‌ها را تکان داد و محرومیت و تبعیض و مصاف جان و نان را به یادها آورد. پیکر کولبر جوان با شعارهای ضد حکومتی بدرقه شد.کولبران سوگندنامه ما ایرانارشیست ها پارتی سان های ایران آزاد عهدمی بندیم تاآخرین قطره خونمان تاآخرین ضربان قلبمان انتقام قهرمانانمان راخواهیم گرفت. پنجم_دی_خیابان هفتم_دی_یک_کلام_انتقام رد_بی_رد برندازم

تحقیق در مورد اتهام تازه تِسکو: بهره‌گیری از محکومان کاراجباری در چینفروشگاه زنجیره‌ای تِسکو پس از آن که با اتهام استفاده از حربه کاراجباری برای تولید کارت‌های خیریه کریسمس مواجه شد، از تعطیلی کارخانه تولیدی خود در چین خبر داد. روزی که این رژیم فساد نابود بشه ، تمام ارکانش را بفرستیم برای کار اجباری به مناطقی که نابود و چپاول کردن ، از سیستان بگیر تا خوزستان ✌✌✌

استان وایر- شمار زیادی از معلمان ایران امروز دوم دی‌ماه ۱۳۹۸ به دعوت شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان در ده‌ها شهر دست از کار کشیده و برای رسیدن به مطالبات صنفی خود تحصن کرده‌اند.

به دنبال انتشار فراخوان روز ۲۶ آذرماه سال جاری شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران برای «تجمع بازنشستگان و دعوت از تمام فرهنگیان بازنشسته برای شرکت در تجمع مقابل مجلس در روز دوم دی‌ماه ۱۳۹۸ » این شورا از معلمان درخواست کرده بود تا ضمن حمایت از فراخوان ، همزمان در مدارس اعلام تحصن نمایند. تجمع بازنشستگان در تهران مقابل مجلس و مراکز استان‌ها، مقابل استانداری برگزار شده است.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در فراخوان خود از تمام معلمان شاغل در کلیه مقاطع در نوبت صبح ‌و بعدازظهر خواسته بود: «در روز دوشنبه تاریخ دوم دیماه ۱۳۹۸ زنگ دوم از رفتن به کلاس خودداری و در دفتر معلمان تحصن نمایند.»

شورای هماهنگی در فراخوان این تحصن سراسری خطاب فرهنگیان ایران نوشته بود: « فرهنگیان عزیز! همانطور که اطلاع دارید بازنشستگان شریف بخصوص در یک دهه گذشته در اعتراض به تبعیض و برای بهبود وضعیت معیشتی خود، بارها به مسئولان حکومتی در سه قوه نامه نوشته و دادخواهی کرده و هنگامی که پاسخ نگرفته‌اند در تهران و سراسر ایران چندین بار، دست به تجمع و تحصن زده‌اند. اما در سایه بی توجهی حاکمیت و بی تدبیری مدیران نالایق، در عمل فقر عریان بر زندگی بازنشستگان سایه افکنده است. با این وجود آنان ثابت کرده اند که نه بازنشسته که بازایستادگانند چرا که بارها اعلام نموده اند: تا حق خود نگیریم، از پا نمی‌نشینیم در همین راستا بازنشستگان عزیز در اعتراض به وضعیت اسفناک معیشتی و رفاهی در تاریخ دوم دی ماه اعلام تجمع کرده‌اند.»

خواسته‌های بازنشستگان برای تجمع امروز در مقابل مجلس شورای اسلامی: «اجرای صحیح قانون مدیریت خدمات کشوری، اجرای رای دیوان محاسبات برای پرداخت مطالبات مربوط به ضریب ۱۵۰به ۳۰۰ در سال ۸۴، افزایش حقوق سالیانه متناسب با نرخ تورم، تجمیع بیمه‌ها به یک بیمه‌ی حمایت‌گر و کارآمد بدون سقف هزینه‌ها» اعلام شده است.

کانون صنفی معلمان ایران(تهران) نیز روز 28 آذرماه با انتشار‌ای ضمن اعلام «حمایت قاطع خود را از خواسته‌های برحق و قانونی بازنشستگان» هشدار داده بود: «بازایستادگان را دریابید و از متصدیان امور می‌خواهد به جای بی‌مسئولیتی و سرکوبِ خواسته‌ها، بر مدار عقلانیت گام بردارند و برای حل مشکلات بازنشستگان اقداماتی فوری، اساسی و موثر انجام دهند.»

کانون صنفی معلمان ایران روز جاری با انتشار اطلاعیه دیگری نوشت: « در اعتراض به لایحه بودجه، فقدان بیمه کارآمد و رایگان، عدم اجرای کامل رتبه بندی، گرانی‌ و ‌فقر ناشی از افزایش نرخ بنزین، دفاع از مطالبات بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی، در حالی که " امروز بخاطر سرکوب معیشت اکثریت جامعه و جانباختن دانش‌آموزان و جوانانمان داغداریم" همسو با فراخوان تحصن شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در همه مدارس همه مقاطع دوشنبه، دوم دی زنگ دوم تحصن می‌کنیم و همزمان با تجمع بازنشستگان در تهران، مقابل مجلس و در مراکز استان‌ها مقابل استانداری ساعت 10 صبح دست به تجمع خواهیم زد.»

تا لحظه تنظیم این خبر، تصاویر تحصن معلمان در شهرهای مختلف ایران در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده گویای گستردگی این حرکت مدنی و مسالمت آمیز در زمینه مطالبات صنفی فرهنگیان ایران است. ایران وایر تصاویر دریافتی از این تحصن بصورت جداگانه منتشر خواهد کرد.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران از تمام معلمان شاغل در کلیه مقاطع در نوبت صبح ‌و بعدازظهر خواسته است: «در روز دوشنبه تاریخ دوم دی ، زنگ دوم از رفتن به کلاس خودداری و در دفتر معلمان تحصن نمایند.» این شورا در توضیح دلیل انتخاب زمان تحصن می‌نویسد: «زمان تحصن به خاطر نزدیکی امتحانات دی ماه محدود انتخاب شده و این تحصن اعتراضی به نشانه تلنگر به مسئولان است و طبیعی است در صورتی که مانند گذشته به خواسته‌های بر حق فرهنگیان شاغل و بازنشسته بی توجهی شود و سهم فرهنگیان و دانش آموزان از بودجه افزایش نیابد و قرارداد بیمه تکمیلی چون گذشته با شرکت‌های غیرمتخصص بیمه‌ای ناکارآمد منعقد گردد و آموزش و پرورش سهم فرهنگیان را افزایش دهد یا سهم خود را نپردازد و رتبه بندی شامل تمام فرهنگیان نگردد، شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران اعتراضات گسترده‌تری را در برنامه خود دارد که به اطلاع عموم مردم، فرهنگیان و دانش آموزان شریف خواهد رساند.»

این شورا خطاب به مسئولان ارشد نظام و نیروهای امنیتی تاکید کرده بود: «شما که مدعی به رسمیت شناختن اعتراضات مسالمت‌آمیز هستید و همه روزه در خبرهای تصویری صداوسیما از اعتراضات به حق سایر کشورها داد سخن می رانید، از رویه گذشته خود دست بردارید و اعتراضات را با کشتار، سرکوب و زندان جواب ندهید. اگر قرار بود مردم و فرهنگیان با این سرکوب‌ها از حقوق خود دست بردارند، بعد از سرکوب تجمعات و تحصن‌ها در طول این سال‌ها، فرهنگیان باید مرعوب شده و دست از مطالبه‌گری بر می‌داشتند اما بدانید که امروز جنبش معلمان بالنده‌تر و مصمم‌تر از قبل برای تحقق عدالت، آزادی و رفع تبعیض و فقر پا به میدان نهاده ‌است.»📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: