تحریم ایران در سال جدید میلادی 'تشدید می‎‌شود'

10/10/1398 10:58 ق.ظ

تحریم ایران در سال آینده 'تشدید می‌شود'

یک شبکه خبری آمریکا به نقل از مقامات وزارت خارجه آن کشور گزارش کرده که تحریم‌های بیشتری علیه ایران به اجرا گذاشته می‌شود. پیشتر گزارش شده بود که وزیر خارجه آمریکا با رهبران اسرائیل، امارات و عربستان در مورد حمله به مراکز شبه نظامیان عراقی گفتگو کرده است. آمریکا در صدد افزایش فشار بر ایران از طریق گسترش تحریم هاست.

شبکه خبری سی ان بی سی آمریکا به نقل از مقامات وزارت خارجه این کشور گزارش کرده است که دولت ایالات متحده در نظر دارد در راستای سیاست"فشار حداکثری" بر حکومت ایران، تحریم های خود علیه این کشور را در سال جدید میلادی گسترش دهد.

به گزارش این شبکه خبری، یک مقام ارشد وزارت خارجه در مصاحبه تلفنی با خبرنگاران گفته است که"تحریم های بیشتر در راه است و مشکلات و چالش های اقتصادی ایران مضاعف خواهد شد." وی افزوده است که اقتصاد ایران در حال حاضر گرفتار رکود عمیق است"و ما شاهد آن هستیم که ایران تحت انزوای بیشتر دیپلماتیک قرار می گیرد."

براساس این گزارش، یک مقام دیگر وزارت خارجه آمریکا افزوده است که تا کنون دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری، حدود یکهزار شهروند و نهاد ایرانی"مرتبط با اقدامات بدخواهانه" را تحت تحریم قرار داده است.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

درپی ضربه به حزب‌الله عراق؛ ایران می‌گوید هرگز به آمریکایی‌ها در عراق حمله نکرده استدر پی حملات شدید هوایی آمریکا به پایگاه‌های شبه‌نظامیان نزدیک به ایران که چندین کشته از جمله در میان جمهوری اسلامی بدجوری خودشو خراب کرده کسکش ها ریدن به خودشون😂 راست میگە، ایران نبودە، آخوندها و جیرەبگیرهاشون بودند.

حمله به حزب‌الله عراق؛ فصلی تازه در مصاف نیابتی آمریکا و ایراندرگیری‌های مرگبار شبه‌نظامیان عراقی نزدیک به ایران و آمریکا تنش میان واشنگتن و تهران را به سطح تازه‌ای رسانده‌است. حکومت اشرار شئونیزم فارسی فرقه فارسیسم اشغالگر به طبل پاره می کوبد بیخود و بی جهت درمقابل هویت و مدنیت بزرگ مشترگ علوم طبیعی اتحادملتهای موسسان ایران ایرانیان و تحریمهای آمریکا ایستاده.این شئونیزم‌ افتادنیست.درصورت اسرار به استمرار شئونیزم فارسی جنگ حکومت فرقه با آمریکا حتمیست

افزایش کناره‌گیری مربیان خارجی فوتبال در ایران و شکایت‌ها به فیفا | DW | 29.12.2019پس از شکایت مارک ویلموتس، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران به فیفا، فدراسیون فوتبال ایران هم علیه ویلموتس به فیفا شکایت کرده است. پیش‌تر چند سرمربی و بازیکن خارجی علیه فدراسیون و باشگاه‌های ایران شکایاتی به فیفا ارائه کردند. مشت نمونه خروار، عرضه اداره مملکت در همه زمینه ها را ندارند این آخوندا جایی نمونده که آبروریزی نکرده باشند خدایا پای هیچ بازیکن و مربی بزرگی رو به ایران باز نکن تا اینجوری مایه ی آبروریزی نشه

15 کشته در حملات هوایی آمریکا به مواضع حزب‌الله عراق مورد حمایت ایرانپنتاگون، وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا، روز یک‌شنبه 29 دسامبر 2019 اعلام کرد جنگنده‌هایش به تعدادی

پمپئو: مردم ایران در شعارهایشان گفتند که حاکمان، کشور را به بیراهه برده‌اندمایک_پمپئو، وزیر خارجه آمریکا،گفت:‌ «ببینید وقتی مردم_ایران به خیابان می‌ریزند چه شعاری می‌دهند. مردم در شعارهایشان تصریح می‌کنند که حاکمان، کشور را به بیراهه برده و توانایی تامین معیشت خانواده‌ها و رفاه و امنیت‌شان را سلب کرده‌اند.»

اعتراض ایران به جلسات رسمی الاحوازیه؛ کویت: حاکمیت ملی ایران محترم استدر پی ابراز نگرانی جمهوری اسلامی از برگزاری نشست‌های برخی اعضاء گروه الاحوازیه با مقام‌های رسمی کویت، این کشور بر احترام به حاکمیت ملی ایران تاکید کرد. کویتی ها لایق همچون صدامی هستند که عرب بود و ظرف ۱۲ساعت خاک کل کویت را به توبره کشید و شیوخین‌ صباحین همه فرار را بر قرار ترجیح دادند

پومپئو و ترامپ - مقامات آمریکایی از تشدید تحریم ایران در سال آینده خبر داده اند

آمریکا در صدد افزایش فشار بر ایران از طریق گسترش تحریم هاست.

شبکه خبری سی ان بی سی آمریکا به نقل از مقامات وزارت خارجه این کشور گزارش کرده است که دولت ایالات متحده در نظر دارد در راستای سیاست"فشار حداکثری" بر حکومت ایران، تحریم های خود علیه این کشور را در سال جدید میلادی گسترش دهد.

به گزارش این شبکه خبری، یک مقام ارشد وزارت خارجه در مصاحبه تلفنی با خبرنگاران گفته است که"تحریم های بیشتر در راه است و مشکلات و چالش های اقتصادی ایران مضاعف خواهد شد." وی افزوده است که اقتصاد ایران در حال حاضر گرفتار رکود عمیق است"و ما شاهد آن هستیم که ایران تحت انزوای بیشتر دیپلماتیک قرار می گیرد."

براساس این گزارش، یک مقام دیگر وزارت خارجه آمریکا افزوده است که تا کنون دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری، حدود یکهزار شهروند و نهاد ایرانی"مرتبط با اقدامات بدخواهانه" را تحت تحریم قرار داده است. وی افزوده است که"ما در نظر داریم تا رژیم [ایران] را از عوایدی که برای دنبال کردن برنامه های خارجی توسعه طلبانه به آن نیاز دارد محروم کنیم و در ادامه همین سیاست بوده که دولت ایران نسبت به سه سال قبل پول به مراتب کمتری برای برنامه های خارجی خود در اختیار دارد."

اظهارات مقامات وزارت خارجه در حالی منتشر می شود که به گزارش سی ان بی سی، رئیس جمهوری آمریکا دستور"هدفگیری دقیق" پنج مرکز متعلق به گروه شبه نظامی کتائب حزب الله را در عراق صادر کرد. این دستور در پی کشته شدن یک مقاطعه کار آمریکایی در حمله موشکی به یک پایگاه نظامی در نزدیکی کرکوک در عراق صادر شد.

پیشتر، مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا شبه نظامیان وابسته به ایران را به حمله به پایگاه های مشترک نیروهای آمریکایی و عراقی متهم کرده بود. آقای پومپئو ضمن هشدار در مورد اقدامات تلافی جویانه آمریکا، از تشدید تحریم ایران هم خبر داده بود.AFPتظاهرات در عراق علیه حمله به مراکز کتائب حزب الله - آمریکا این گروه را عامل حمله به مراکز نظامی خود دانسته بود

وزیر خارجه آمریکا در پیام توییتری خود در روز سه شنبه، امروز، از گفتگوی تلفنی با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل خبر داده است. وی گفته است که در این تماس در مورد"حملات دفاعی در عراق و سوریه علیه تهدیدات ایران" مذاکره شده است. وی گفته است که"ایالات متحده حمله به شهروندان خود را با وخامت بسیار تلقی می کند."

وی گفته است که در تماس تلفنی با محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی و نایب فرمانده کل نیروهای مسلح امارات متحده عربی، و محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، نیز مذاکره کرده است.

در مورد تشدید تحریم ایران، برایان هوک، نماینده آمریکا در امور ایران هم گفته است که تحریم آمریکا علیه ایران در سال آینده میلادی تشدید خواهد شد.

آقای هوک در مصاحبه با شبکه تلویزیونی الحره گفته است که ایالات متحده به کارزار"فشار حداکثری" اقتصادی علیه حکومت ایران در سال ۲۰۲۰ ادامه خواهد داد.

برایان هوک در مصاحبه با شبکه الحره گفته است دولت دونالد ترامپ حکومت ایران را از منافعی که پس از برجام کسب کرده بود محروم کرد. وی گفته است که"رژیم ایران آنچه را که در نتیجه کاهش تحریم ‌ها بدست آورده بود به جای صرف تقویت اقتصاد کشورش، صرف تقویت نیروهای نیابتی خود در لبنان و شبه نظامیان شیعه سوریه، عراق و حوثی های یمن، حماس و هسته‌ های مخفی در بحرین کرد."

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، که همواره برجام را"توافقی بد" توصیف کرده بود در ماه مه سال گذشته از برجام خارج شد و تحریم های هسته ای ایالات متحده علیه ایران را بازگرداند. مهمترین جنبه این تحریم ها علیه صادرات نفت ایران و دسترسی به تسهیلات بانکی بین المللی بوده است.