تحریم های ایران؛ 'آمریکا معافیت عراق را تمدید کرد'

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دو مقام عراقی به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته اند دولت آمریکا برای ۴۵ روز دیگر معافیت عراق برای ادامه واردات گاز و برق از ایران را تمدید کرده است.

براساس این گزارش معافیت تازه به عراق ۴۵ روز وقت می‌دهد به آمریکا نشان دهد که برای افزایش تولید گاز در داخل یا یافتن جایگزین هایی برای تامین برق و کاهش اتکا به ایران می کوشد.

این معافیت به عراق امکان می دهد بدون ترس از جریمه، میلیاردها دلار پول واردات انرژی را به ایران بپردازد. این معافیت ها از نوامبر ۲۰۱۸ برقرار بوده است.هفته پیش روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از مقام های آمریکایی و عراقی گزارش داده بود که آمریکا قصد تمدید این معافیت را دارد. روابط میان این دو متحد بعد از هدف کشته شدن قاسم سلیمانی در روز سوم ژانویه در بغداد دچار تشنج شد، به طوری که پارلمان عراق به اخراج نیروهای آمریکایی رای داد.

یک مقام آمریکایی که نخواست نامش فاش شود به وال استریت ژورنال گفته بود:"ما می خواهیم حداکثر فشار بر ایران را حفظ کنیم، اما این نباید به بهای ثبات اقتصادی همسایگان ایران تمام شود." نشانه های فروکش کردن تنش میان آمریکا و عراق دو هفته پیش ظاهر شد، زمانی که بغداد اعلام کرد درحال از سر گیری عملیات مشترک با ائتلاف تحت رهبری آمریکا علیه داعش است؛ عملیاتی که از اوایل ماه ژانویه معلق شده بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

مجبوره و از این به بعد مجبورتر هم میشن چون همه فهمیدن این بدن پوشالیه

این نه لطفی به ایران است،نه لطفی به عراق،امریکا با این ترفندها و فضولی ها دنبال این است که رضایت عراقی ها را برای استمرار حضور و پایگاه خود در آنجا،جلب کند.البته مردم غیور و رشید عراق چنین اجازه ای را به منتخبین خود در حکومت نخواهند داد و امریکا را بیرون خواهند ریخت.

دیروز که میگفتن تمدید نکرده!!..ای آیت‌الله راستشو بگو

هر بار باید از آمریکا اجازه بگیرند 😑

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

معافیت ۴۵ روزه عراق برای واردات گاز از ایران | DW | 12.02.2020براساس تحریم‌های آمریکا علیه ایران، تجارت کشورها با ‌‌ایران ممنوع است. اما روز چهارشنبه ۲۳ بهمن ۹۸ (۱۲ فوریه) دوباره روزنه‌ای برای عراق باز شده و با موافقت آمریکا می‌تواند برای واردات گاز از ایران از معافیتی ۴۵ روزه استفاده کند. هر بار باید از آمریکا اجازه بگیرند 😑 این نه لطفی به ایران است،نه لطفی به عراق،امریکا با این ترفندها و فضولی ها دنبال این است که رضایت عراقی ها را برای استمرار حضور و پایگاه خود در آنجا،جلب کند.البته مردم غیور و رشید عراق چنین اجازه ای را به منتخبین خود در حکومت نخواهند داد و امریکا را بیرون خواهند ریخت. وقتی پول نمیده چه فایدهی داره
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

وزارت دادگستری آمریکا ۵ شهروند این کشور را به نقض تحریم‌های ایران متهم کردوزارت دادگستری آمریکا ۵ شهروند این کشور را به نقض تحریم‌های ایران متهم کرد وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که این پنج نفر را به مخفی‌کاری و نقض یک قانون بین‌المللی تجارت از طریق ترتیب دادن خرید نفت ایران و فروش آن به پالایشگاهی در چین، متهم کرده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وزیر دفاع آمریکا برای درخواست کمک بیشتر از ناتو جهت مقابله با داعش در عراق به بروکسل رفت🔺وزیر دفاع آمریکا برای درخواست کمک بیشتر از ناتو جهت مقابله با داعش در عراق به بروکسل رفت ⚡️مایک اسپر، وزیر دفاع آمریکا از جمله اهدف حضور در نشست ناتو را تلاش برای کمک بیشتر در جهت مقابله با داعش در عراق و تقویت دفاعی در خاورمیانه اعلام کرد. اگر جامعه جهاني و ناتو خواستار تأمين و از بين بردن تروزم در عراق هستند پس همزمان بايد در مقابل مليشه هاي ايراني در عراق و داعش مبارزه كند و مليشه هاي مفسد ايراني + داعش از سرزمين عراق وردارد در غير آن مشكل عراق هرگز حل نخواهد شد ههههههه آره مقابله ! با داعش !
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

گفتگوی رئیس‌جمهور افغانستان با وزیر امور خارجه آمریکارئیس‌جمهور افغانستان در تماس تلفنی با وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد هدف اصلی ما توقف خونریزی در کشورمان است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

'عملیات روبیکون'؛ جاسوسی آمریکا و آلمان از کشورهایی مانند ایران | DW | 11.02.2020دولت سوئیس در حال بررسی گزارش‌هایی است که براساس آنها سازمان سیا و سرویس مخفی آلمان غربی، با استفاده از فناوری یک شرکت سوئیسی، از پیام‌های مخفی بسیاری از کشورها از جمله ایران رمزگشایی می‌کردند. حکومتی مثل ج.ا تو دنیا نیستش،تک تک لامصب. کشورها گفتن یه وقت علی چلاق احساس تنهایی نکنه بسلامتی
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

وزیر خارجه آمریکا از 'پیشرفت' در مذاکرات با طالبان به غنی و عبدالله اطمینان دادمحمد اشرف غنی و عبدالله عبدالله، رهبران دولت وحدت ملی افغانستان می‌گویند مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا در تماس تلفنی با آن‌ها،‌ از پیشرفت در مذاکرات جاری با طالبان خبر داده است. ای همه گک گوز گوز امریکا بعد هم مذاکره خنده خالی خدایا ببین تو این دنیا چه به سر بندگان اخمقت امده که شیطان میانجیگری میکند Want to see more positive smiles soon.....!
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »