تحریم‌های کی‌یف و مشوق‌های مسکو؛ جمهوری‌های خودخوانده شرق اوکراین آرام آرام در روسیه ادغام می‌شوند

16/09/1400 06:31:00 ب.ظ

تحریم‌های کی‌یف و مشوق‌های مسکو؛ جمهوری‌های خودخوانده شرق اوکراین آرام آرام در روسیه ادغام می‌شوند بیشتر بخوانید🔽

پوتین ادغام سیاسی جمهوری‌های خودخوانده شرق اوکراین را با اعطای گذرنامه روسی به حدود ۶۰۰ هزار نفر از ساکنان منطقه دونباس کلید زده است. هفت سال پیش در پی پیروزی انقلاب میدان کی‌یف و سرنگونی حکومت حامی روسیه، جنگ داخلی در اوکراین آغاز شد.

حاکمان جدید و «طرفدار غرب» با تصویب قانون حذف روسی از دو زبان رسمی کشور، خشم بخش گسترده‌ای از شهروندان روس‌زبان شرق را برانگیختند و زمینه را برای مداخله روسیه آماده کرد.

تنها سه سال پس از آغاز جنگ و ناتوانی ارتش اوکراین از سرکوب شورشیان جدایی‌طلب، کی‌یف تحریم‌های گسترده و همه‌جانبه‌ای علیه حکومت‌های خودخوانده «جمهوری دموکراتیک خلق لوهانسک» و «جمهوری دموکراتیک خلق دونتسک» اعمال کرد. براساس این مجازات‌ها، هیچکس در اوکراین اجازه معامله با این دو جمهوری را ندارد.

از آن زمان به بعد بسیاری از شهروندان شرق اوکراین، برای کار از مرز رد می‌شوند و به روسیه می‌روند. اخیرا و در پی صدور فرمان لغو تعرفه وارداتی از سوی کرملین، شرکت‌های مستقر در جمهوری‌های خودخوانده شرق اوکراین نیز با فرصت‌های بهتری در بازار روسیه مواجه شده‌اند. headtopics.com

جنگ احتمالی بین روسیه و اوکراین چه شکلی و ریسک‌هایی خواهد داشت؟ مسکو همچنین به تسهیل ادغام سیاسی این مناطق در روسیه کمک کرده است. مبارزات انتخاباتی پارلمانی روسیه در سپتامبر ۲۰۲۱ در سراسر شرق اوکراین که تحت اشغال روسیه است نیز برگزار شد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

درباره گزارش علیه "حسن روحانی" دادگاه ویژه روحانیت باید اطلاع‌رسانی کند/تجمع آرام و شعور مردم اصفهان، ضدانقلاب را عصبانی کرد- اخبار حقوقی و قضایی - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnimسخنگوی قوه قضائیه: در ماجرای اصفهان ۱۳۰ نفر بازداشت شدند؛ برخی همان روز و برخی هم دیروز آزاد شدند مردم اصفهان در رابطه با حق‌آبه‌ای که دارند تجمعاتی را انجام دادند تجمع آرام مردم اصفهان، ضدانقلاب را عصبانی کرد و باعث شد افرادی در تجمع مردم اغتشاش کنند ادبیات سخنگوی قوه قضاییه، در شأن یک حقوقدان نیست. 1 ایرانیانی که علیه ج.ا اقدام کنند را نمی توانیم مردم بدانیم. (سگ اصحاب کهف روزی چند/پی نیکان گرفت و مردم شد) 2 برای کسانی که جرم کرده اند، قرار صادرشد 3 بقیه که طبیعتا جرمی مرتکب نشده اند، معلوم نیست چه زمانی آزاد شوند (در آینده)

زلنسکی در روز ملی ارتش اوکراین: آماده مقابله با روسیه هستیممقامات آمریکایی طی روزهای گذشته بارها نسبت به هرگونه تجاوز نظامی از سوی روسیه در خاک اوکراین هشداد داده و تهدید کرده‌اند که در صورت اقدام به حمله نظامی این کشور را تحت بی‌سابقه‌ترین تحریم‌ها و مجازات‌های اقتصادی قرار خواهند داد.

پوتین و بایدن فردا درباره اوکراین گفت‌وگو خواهند کردرئیس جمهور روسیه فردا با همتای آمریکایی خود در مورد مسئله اوکراین گفت‌وگو خواهد کرد. - خبرگزاری آناتولی

ایران، روسیه و چین «خطرناک‌ترین بازیگران عرصه باج‌افزار» در سطح جهانیک آژانس امنیتی کانادایی گزارش داده است، دولت‌های ایران، روسیه و چین خطرناک‌ترین بازیگران عرصه «باج‌افزار» در سطح جهان هستند، و فعالیت‌های خود را در امریکا خیلی کشور خوبیه ✔️⚫️✔️ یهودیان ، زرتشتیان ، بهائیان سنی ها ، بی_بی_سی ، صدای_امریکا ، رادیو_فردا ، شبکهٔ من و تو... لیدر ری استارت آمده طلبشان را از شما بگیرند و اسرار_جدیدی را برای شما و ملت_ایران فاش کنند! ✔️سرزمین کورش را باید به کورش داد

آغاز رزمایش مشترک مصر و روسیه در دریای مدیترانهآغاز رزمایش مشترک مصر و روسیه در دریای مدیترانه رزمایش مشترک روسیه و مصر به نام «پل دوستی-4» در دریای مدیترانه آغاز شد.

سفیر روسیه: فضا برای مذاکرات بیشتر در وین وجود داردمیخاییل اولیانوف، نماینده روسیه در آژانس‌های بین‌المللی روسیه در وین با اشاره به دو سند پیشنهادی ایران به کشورهای عضو توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» گفت، اگر روسی و تارجگر ایران نبودی، شاید باورت می کردیم «رفیق». مانده دستور پوتین به رهبر ملاها چی باشه ارباب چی دستور میدی