تحریم نفتی روسیه؛ بایدن: به حمله پوتین پاسخ ندهیم هزینه آزادی مردم بیشتر می‌شود

17/12/1400 10:44:00 ب.ظ

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده پیش‌بینی کرد که ولادیمیر پوتین، همتای روس او در تصرف کامل اوکراین ناکام خواهد شد و تجاوز نظامی روسیه به اوکراین برای ولادیمیر پوتین همراه با پیروزی نخواهد بود. جزئیات بیشتر🔽

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده پیش‌بینی کرد که ولادیمیر پوتین، همتای روس او در تصرف کامل اوکراین ناکام خواهد شد و تجاوز نظامی روسیه به اوکراین برای ولادیمیر پوتین همراه با پیروزی نخواهد بود. او سپس دستور تحریم واردات نفت، گاز و فرآورده‌های آنها از روسیه به آمریکا را صادر کرد؛ دستوری که پس از تصویب کنگره آمریکا در نشست روز سه‌شنبه اجرایی می‌شود.

رئیس جمهوری ایالات متحده با اذعان به تاثیر این تصمیم بر افزایش هزینه زندگی مردم آمریکا گفت: «دفاع از آزادی هزینه دارد و ما [با واردات نفت و گاز] به جنگ پوتین یارانه نمی‌دهیم.»

جنگ اوکراین و طولانی شدن احیای برجام؛ دولت بایدن برای لغو تحریم‌های نفتی ونزوئلا آماده می‌شود بایدن تاکید کرد که این تصمیم در «هماهنگی نزدیک» با متحدان آمریکا گرفته شده ولی متحدان اروپایی آمریکا با تصمیم همراهی نخواهند کرد. البته در پی صدور دستور تحریم نفت روسیه از سوی آقای بایدن، بریتانیا نیز از برنامه خود برای ممنوعیت واردات نفت روسیه تا پایان سال ۲۰۲۲ خبر داد ولی اتحادیه اروپا اعلام کرد که با تصمیم آمریکا همراهی نخواهد کرد.

البته رئیس جمهوری ایالات متحده در جریان سخنان خود خاطرنشان کرد: «ما در حال همکاری نزدیک با اروپا و شرکای خود برای توسعه یک استراتژی بلند مدت برای کاهش وابستگی آن‌ها به انرژی روسیه نیز هستیم.» بایدن همچنین مقاومت مردم اوکراین در برابر تهاجم روسیه ستود و گفت: «آن‌ها با شجاعت خود، میهن‌پرستی خود، عزم سرسختانه خود برای آزاد زیستن، الهام بخش جهان شده‌اند.» headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

سیلاب مهیب در فاروج خراسان‌شمالی/ حضور استاندار در منطقه سیل‌زده/ روایتی از لحظه وقوع سیل + فیلم- اخبار خراسان شمالی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

گوه خورده بایدن کیر پوتینم نیست 😂😂😂🍆