تحریف تاریخ ایران و استعمارستیزی محمد مصدق توسط آیت‌الله خامنه‌ای

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

علی خامنه‌ای در توییت‌هایی به مناسبت سالگرد کودتای_۲۸_مرداد گفته است راه «نفوذ» آمریکا به ایران را بسته، اما محمد مصدق را متهم کرده است که «به آمریکایی اعتماد کرد و کتکش را هم خورد» یادداشت فرامرز داور در پشت_صحنه_یک_توییت 👇 اخبار_ایران راستی_آزمایی

به مناسبت سالگرد کودتای ۲۸مرداد گفته است راه «نفوذ» آمریکا به ایران را بسته، اما «محمد مصدق» را متهم کرده است که «به آمریکایی اعتماد کرد و کتکش را هم خورد.»آورده است که «جمهوری اسلامی راه ورود و نفوذ دوباره آمریکا به ارکان کشور را بسته؛ این منع از مذاکره یکی از ابزارهای بستن راه ورود آمریکا است.»

هر انتقادی به دکتر محمد مصدق وارد باشد، اسناد مختلف تاریخ و حتی معدود سیاستمداران باقی‌مانده دوره او گواه و حجت‌اند که مصدق یکی از ضد استعمارترین شخصیت‌های سیاسی معاصر ایران و احتمالا برجسته‌ترین آن‌هاست که خود و دولت‌اش از قضا قربانی این استعمارستیزی شدند، گرچه میراث اصلی آن که ملی کردن صنعت نفت بود، پس از برکناری و حصر خانگی او باقی ماند.

سوال معتبری است که از او پرسیده شود آیا به راستی نفوذ آمریکا در ایران قطع شده است؟ یکی از وابسته‌ترین کشورهای جهان به نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، سال‌هاست که ایران است. جمهوری اسلامی می‌داند که انتخاب هر کدام از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری آن کشور چه نتایج فوری در اقتصاد و سیاست ایران به بار می‌آورد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آلبایراک: معاملات مسکن در ماه ژوئیه به بالاترین رقم در تاریخ ترکیه دست یافت◀️آلبایراک: معاملات مسکن در ماه ژوئیه به بالاترین رقم تاریخی خود در ترکیه دست یافت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

برای نخستین بار در تاریخ: برگزاری رزمایش مشترک آلمان و اسرائیل | DW | 17.08.2020روز دوشنبه ۱۷ اوت، روزی تاریخی در مناسبات دو کشور اسرائیل و آلمان به حساب می‌آید. رزمایش دو کشور در این روز آغاز می‌شود. برای نخستین بار در تاریخ، هواپیماهای اسرائیلی بر فراز آسمان آلمان به پرواز درمی‌آیند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

زنگنه: نفت‌کش‌های توقیف شده از سوی آمریکا حامل بنزین ایرانی بودندبیژن زنگنه، وزیر نفت ایران، تایید کرد که چهار نفت‌کشی که در مسیر ونزوئلا توسط آمریکا توقیف شده، حامل بنزین بارگیری شده در ایران بوده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دکتر مصدق و تلخی ناگزیر ناکامی | DW | 18.08.2020سقوط دولت ملی دکتر مصدق توسط ائتلافی از دولت‌های آمریکا و بریتانیا، دربار، برخی از نظامیان، روزنامه‌نگاران، سیاستمداران، اجامر شهر و شماری از نیروهای سنتی و بنیادگرای مذهبی از اتفاقات بسیار تلخ تاریخ معاصر ایران است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ادعای پیشنهاد پول توسط ایران به طالبان برای کشتن سربازان آمریکایی در افغانستانشبکه خبری «سی ان ان» آمریکا مدعی شد که ایران به شبه نظامیان طالبان برای کشتن سربازان آمریکایی در افغانستان پیشنهاد پول داده‌ است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بازار تهران در آستانه ماه محرماخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »