تحریف اعتراف وزیر دفاع انگلیس،پرونده زاغری ربطی به بدهی لندن به تهران ندارد

17/06/1399 09:37:00 ق.ظ

هرچند برخی رسانه‌ها تقلا می‌کنند که پرداخت بدهی ایران توسط انگلیس را به پرونده آزادی خانم نازنین_زاغری گره بزنند که این دو موضوع هیچ ربطی به هم ندارند | گزارشی در همین رابطه بخوانید:

لندن – ایرنا – وزیر دفاع انگلیس به تازگی درخصوص پرونده قدیمی فروش تانک‌های چیفتن توسط این کشور به ایران در سال ۱۳۵۰، رسما پذیرفته که لندن بابت این موضوع به تهران بدهکار است و این بدهی ۴۰۰ میلیون دلاری باید پرداخت شود. این اذعان صریح مقام رسمی لندن اما از سوی برخی رسانه‌های بیگانه تحریف شد. او بر اساس بیانیه سپاه ثارالله کرمان از سرشبکه‌های اصلی مؤسسات معاند بوده که تحت هدایت و حمایت...

او بر اساس بیانیه سپاه ثارالله کرمان از سرشبکه‌های اصلی مؤسسات معاند بوده که تحت هدایت و حمایت سرویس‌های رسانه‌ای و جاسوسی دولت‌های بیگانه مأموریت‌های مختلفی در راستای تحقق اهداف شوم دشمنان نظام انجام داده است.

به گزارش روزنامه انگلیسی گاردین، «بن والاس» در نامه ای خطاب به گروهی از وکلا نوشته است :« دولت انگلیس اذعان دارد که بدهی ایران باید پرداخت شود و به بررسی راه‌های قانونی پرداخت این بدهی ادامه می‌دهد.» اما این حرف های بن والاس بلافاصله سوژه ای برای بخش فارسی بی بی سی شد تا از آن داستانی دیگر بسازد. بخش فارسی رسانه متعلق به دولت انگلیس در ادامه ارائه گزارش‌های جهت‌دار علیه جمهوری اسلامی، این‌بار به سراغ تحریف و ارائه تفسیر نادرست از سخنان وزیر دفاع این کشور رفته و مدعی شده که «بن والاس» ارتباط طلب ایران درخصوص پرونده تانک های چیفتن در سال ۱۳۵۰ را با آزادی نازنین زاغری تلویحا پذیرفته است.

این گزارش می‌افزاید که والاس در نامه‌ای به وکیلان خانم زاغری اطمینان خاطر داده که دولت بریتانیا در صدد یافتن راه قانونی برای پرداخت بدهی‌های مربوط به فروش تانک به ایران است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »

پادکست رادیویی دیدگاه: خالی کردن سطل ماست روی سر زنان به دلیل نداشتن حجاب گفت‌وگو با معین خزائلی

روز جمعه ۱۱ فروردین ویدیویی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد فردی که از او با عنوان بسیجی یاد شده است، در شهر شاندیز مشهد سطل ماست را روی سر مادر و دختری که حجاب اجباری بر سر ندارند خالی می‌کند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

این مرد اتریشی در بازار بورس تهران به دنبال چیست؟ | DW | 05.09.2020سرمایه‌گذاری و حضور در بازارهای بورس جهان پدیده عجیبی نیست. اما وضعیت بازار بورس تهران با همه جهان تفاوت می‌کند. یک مرد اتریشی نخستین شرکت خارجی در بازار بورس تهران را نمایندگی می‌کند. او از تجربه عجیب خود می‌گوید.

واکنش فکری به سرمربیگری استقلال: کسی که این ریسک را می‌کند یا عاشق است یا دیوانهسرمربی تیم فوتبال نساجی مازندران به شایعه سرمربیگری موقت در تیم استقلال تهران واکنش نشان داد.

هشدار انگلیس به اتحادیه اروپا بر سر مذاکرات بریگزیت: 'لندن جا نمی‌زند'دیوید فراست، مذاکره‌کننده ارشد بریتانیا گفت کشورش در گفت‌وگوهای تجاری بریگزیت با اتحادیه اروپا زودتر دست را نمی‌بازد و از این‌که تا پایان سال جاری میلادی توافقی برای بریگزیت به دست نیاید، هراسی ندارد.

تعداد مبتلایان به کرونا در اسلواکی به ۲۲۶ نفر افزایش یافتمقام‌های اسلواکی تصمیم گرفته‌اند تا اقدام‌های سخت گیرانه تری را برای پیش گیری از ابتلا به این بیماری اعمال کنند. زدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی از جمله تصمیم‌های اتخاذ شده است.

واکنش ترکیه به تصمیم صربستان برای انتقال سفارت خود در اسرائیل به قدسوزارت امور خارجه ترکیه نسبت به تصمیم صربستان برای انتقال سفارت خود در اسرائیل به قدس ابراز نگرانی کرد. - خبرگزاری آناتولی

آمار ابتلا به کرونا در قاره آفریقا به بیش از یک میلیون و297 هزار نفر رسیدتعداد مبتلایان به ویروس کرونا در قاره آفریقا به 1 میلیون و 297 هزار و 322 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی