تجهیز ورزشگاه‌ها برای حضور زنان انجام می‌شود؟

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 22 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رییس فدراسیون جهانی فوتبال برای باز کردن درهای ورزشگاه‌ها به روی زنان ایرانی، جدی‌تر از آن است که فکرش را می‌کنیم. به اندازه‌ای که فیفا تأکید کرده در صورت ادامه ممنوعیت حضور زنان در ورزشگاه‌ها، حضور ایران در دور بعدی رقابت‌های جام جهانی منتفی خواهد بود.

در متن این نامه که روز سه‌شنبه ۱۸ ژوئن ۲۰۱۹ برای مهدی تاج نوشته شده، چنین آمده: «نوامبر سال گذشته سفر خیلی خوبی به تهران داشتم... واقعاً احساس خوبی از حضور در بازی برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا در تهران داشتم. در دیدار پرسپولیس و کاشیما، در یک دیدار تاریخی حاضر بودم. وقتی پس از ۴۰ سال زنان ایرانی توانستند دوباره به ورزشگاه بیایند و از یک بازی رسمی فوتبال لذت ببرند. یعنی بیش از هزار زن ایرانی توانستند در مهم‌ترین بازی فصل، تیم محبوب خود را در فینال لیگ قهرمانان آسیا تشویق کنند. صادقانه..

ما تنها کشوری هستیم که زنان‌مان نمی‌توانند در ورزشگاه‌ها حضور داشته باشند و همین امر باعث می‌شود تا فیفا در نامه رسمی که برای فدراسیون فوتبال ارسال کرد، تا ۱۵ جولای به این فدراسیون فرصت داد تا گزارش مقدماتی درباره اقداماتی که برای حضور زنان و خانواده‌ها برای مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ انجام داده‌ایم را به آنها ارائه کنیم. البته فراهم شدن بستر لازم برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها همکاری همه نهادهای مرتبط را می‌طلبد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

فیفا خیلی زودتر می بایست اقدام می کرد اقدامی درست که بر انجام آن باید پافشاری کرد برابری زن و مرد

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 6. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

یک سالگی سایت دیده‌بان آزار: گزارش‌گری زنان از آزارهای خیابانی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

بازداشت زنجیر‌ه‌ای فعالان حقوق زن در ایران | DW | 29.07.2019اسرین درکاله، از فعالان حقوق زنان توسط وزارت اطلاعات بازداشت شد. مادر او به دویچه‌وله می‌گوید علت بازداشت دخترش روشن نیست. اسرین درکاله از اعضای انجمن 'ندای زنان ایران' است که مبارزه مدنی مستقل دارد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

انتخاب ۱۵ زن سدشکن به سلیقه عروس آمریکایی خانواده سلطنتی بریتانیا؛ نام یک ایرانی‌تبار هم در لیست استانتخاب ۱۵ زن سدشکن به سلیقه عروس آمریکایی خانواده سلطنتی بریتانیا؛ نام یک ایرانی‌تبار هم در لیست است این زنان، آنطور که کاخ باکینگهام آنها را توصیف کرده است افرادی هستند که با جسارت در برداشتن موانع، در جامعه تغییر ایجاد کرده اند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

علیرغم همه فشارها، زنان ایرانی شیک‌پوش‌تر‌ شده‌اند | DW | 31.07.2019علیرغم همه فشارهایی که در ماه‌ها و هفته‌‌های اخیر به زنان ایرانی در مورد 'حجاب' وارد شده، کافی است گشتی در کوچه و خیابان‌های شهرهای ایران بزنید؛ آنها بی‌اعتنا به بحث 'حجاب اجباری' همچنان شیک‌پوش هستند. گالری دراین‌باره ببینید: اصلاحات!!! ای کاش دفعه بعد در گالری از چهره واضح افراد استفاده نکنید مگر انگه اجازه استفاده رو از اشخاص گرفته باشید حجاب امر پروردگار است حیا شاخه از ایمان اسلام مدرن ترین و با حکمت ترین دین . با هر عمل ما انتظار پاداش انرا در آخرت داشته باشیم پروردگارم_پناهم_باش 🤲
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

سپاه پاسداران زنان حاضر در «یک دورهمی» در همدان را به اتهام «ترویج سبک زندگی غربی» بازداشت کردسپاه پاسداران استان همدان اعلام کرد که زنان حاضر در یک «دورهمی» را به اتهام «ترویج سبک زندگی غربی» بازداشت و «شبکه» آن‌ها را «منهدم» کرده است. \r\n سپاه پاسداران اعلام کرده است که ان کار برای مبارزه با barandazold پس سپاه زندگی دختران و پسران خودشان را ندیده؟ میشه بگویید سبک زندگی فرزندان سپاهی چیه؟ سپاه پاسداران عملکردی فرا قانونی دارد ،بسیاری از دستگیری ها فرا قانونی است ،کجای قانون میگه دورهمی زنان جرم است ،کجای قانون میگه توهین به مقامات در فضای مجازی جرم است اما در همین لحظه چند ده نفر با همین جرم سالها باید در زندان بمانند،چنین عدالتی انی نبود که شما فریادش میزنید 👎👎👎
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

پارلمان هند 'سه طلاقه' کردن را جرم دانستسه طلاقه، نوعی شیوه طلاق اسلامی، در هند جرم شناخته شده و مرتکبان آن تا سه سال زندانی می‌شوند. سال پیش دیوان عالی هند 'سه‌طلاقه کردن' مسلمانان را مغایر قانون اساسی دانست و آن را ممنوع کرد و از دولت خواست لایحه‌ای را برای غیرقانونی کردن آن به پارلمان ببرد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »