تجمع اعتراضی معلمان و فرهنگیان در ده‌ها شهر ایران برگزار شد | DW | 23.12.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ده‌ها شهر ایران روز پنج‌شنبه، دوم دی‌ ماه، صحنه اعتراضات معلمان و فرهنگیان بودند. در حالی کە به گفته فعالان صنفی، معلمان در شهرهای مختلف ایران به نهادهای امنیتی احضار و از آنها خواسته شده بود تا تجمع امروز را لغو کنند.

معلمان و فرهنگیان در ادامه اعتراضات اخیر خود به طرح رتبه‌بندی که در مجلس ایران تصویب شده است، روز پنجشنبه دوم دی ماه در مقابل ادارات آموزش و پرورش در شهرهای مختلف تجمع کردند. به گفته کانال تلگرامی شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان تجمع امروز"در ۱۰۲ شهر" در سراسر ایران برگزار شده است.

به گفته آقای پوری اعتراضات معلمان در حالی برگزار شد کە در روزهای گذشته نیروهای امنیتی در تهران و شیراز به‌طور گسترده اقدام به احضار فعالان صنفی کرده بودند و از آنها خواسته بودند کە اعتراضات سراسری امروز را لغو کنند. این طرح پس از ماه‌ها اعتراضات سراسری معلمان و نیز بازداشت و زندانی کردن فعالان صنفی این گروه با تعیین ضرب‌الاجل از سوی کانون‌های صنفی فرهنگیان بالاخره به تصویب رسید. اما کانون‌های صنفی فرهنگیان اعلام کردند که طرح مصوب مجلس تنها یک"سرهم‌بندی" است و معلمان به اعتراضات خود ادامه خواهند داد.: «خواسته‌های معلمین اجرای کامل قانون رتبه‌بندی معلمان است کە سالها در مجلس خاک خرده است. اجرای کامل این قانون موجبات همسان‌سازی رو فراهم و وضعیت پرداختی معلمان و فرهنگیان را بهتر خواهد کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

وقتی ایرنا از این تجمعات خبر میدهد، نشان از غل و غش در کار تشکیلاتی این تجمعات است . جمهوری اسلامی طبق معمول از تمام امکانات یک اپوزیسیون و معترضین به سود خود استفاده میکند

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اعتراض معلمان در ده‌ها شهر ایران؛ «جو امنیتی» در تهران، «برخورد خشونت‌آمیز» در شیرازمعلمان در ده‌ها شهر ایران روز پنج‌شنبه، دوم دی‌ماه، در اعتراض به تصویب «ناقص» طرح رتبه‌بندی این صنف بار دیگر تجمع کردند. بی هویت های اسلام زده معلم نــــــــــــــــــه اموزگار علم نـــــــــــــــــــه دانش مدرس نـــــــــــــــــه دانش گستر مدرسه نـــــــــــــــــه اموزشگاه حوضه نـــــــــــــه دانش سرا دانشگاه محصل نــــــــــــــه دانش اموز تحصیلات نــــــــــــــــه دانش اموخته همه افزار وموره های اسرائیل اند زنتو گاییدم نیوشا 🍆😂بیتا😂
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

قاآنی خطاب به شبه‌نظامیان وابسته: رفتارهایتان در عراق به ضرر منافع ایران استاسماعیل قاآنی، فرمانده سپاه قدس از شبه‌نظامیان وابسته به ایران در عراق خواست که نیروهای خود را مدیریت کنند چراکه رفتار و اقدامات آنها به منافع تهران آسیب
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

۵۰۰ هزار پناهجوی افغان در سال جاری به ایران گریخته‌اندفیلیپو گرندی،کمیسر عالی سازمان ملل در امور پناهجویان، خواستار افزایش کمک‌های جامعه بین‌المللی به حکومت و مردم ایران برای پذیرش پناهجویان افغان شد. این دیگه عجب خریه افزایش کمک های بین المللی به حکومت ایران یعنی دنبه رو بدی دست گرگ.اینها کی میخوان بفهمن حکومت ملاها همه چیز رو خرج تروریست میکنن حتا کمکهای بشردوستانه رو حکومت ج اسلامی کمکی به افغان‌ها نمیکند، اندک درآمدی که از کار دارند هم از انها میگیرند!! به افغان‌ها مستقیم کمک کنید ملا دست بگیر دارد!
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

عربستان تعلل در کمک به خروج سفیر ایران را رد کرد؛ «غیرقانونی وارد یمن شده بود»سخنگوی ائتلاف نظامی به رهبری عربستان می‌گوید مقامات این کشور پس از «وساطت عمان و عراق» و «آگاهی از شرایط بیماری ایرلو» طی کمتر از ۴۸ ساعت خروج او را تسهیل کردند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

رای دیوان دادگستری اروپایی درباره بانک ملی ایران؛ به ظاهر مثبت، در باطن منفی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

رای دیوان دادگستری اتحادیه اروپا درباره بانک ملی ایران؛ به ظاهر مثبت، در باطن منفی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »