تجمع اعتراضی در سیستان و بلوچستان برای حق‌آبه هیرمند

سیستان_و_بلوچستان, هیرمند

28/01/2022 05:00:00 ب.ظ

جمعی از مردم سیستان_و_بلوچستان برای دریافت حق آبه رودخانه هیرمند در نقطه صفر مرزی ایران و افغانستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.شهروندان شهرستان‌های زابل، زهک، هیرمند ، نیمروز و هامون در این تجمع در روز جمعه ۸ بهمن حضور داشتند. اخبار_ایران هیرمند

بر اساس گزارش رسانه‌های ایران، شهروندان شهرستان‌های زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون در این تجمع که روز جمعه ۸ بهمن در پایانه مرزی میلک برگزار شده حضور داشتند.شرکت کنندگان در این تجمع با در دست داشتن پلاکاردهایی از مسوولان کشوری خواستند تا نسبت به دریافت حق آبه رودخانه هیرمند با مسوولان کشور افغانستان به طور جدی وارد مذاکره شوند.

در ویدئوهایی که از این تجمع در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، بعضی از معترضان خشمگین به طرف کامیون‌های افغانستان سنگ پرتاب می‌کنند.گزارش شده که با متفرق کردن این افراد، اوضاع در مرز میلک آرام است.برخی رسانه‌های افغانستان از درگیری «نیروهای امنیتی طالبان و نیروهای ایران» هم خبر داده‌اند.

ادامه مطلب: ایران وایر »

خبرگزاری تسنیم

ادامه مطلب >>

تجمع‌های اعتراضی در سیستان و بلوچستان برای حق‌آبه؛ معترضان شیشه کامیون‌های افغانستانی را شکستند🔺تجمع‌های اعتراضی در سیستان و بلوچستان برای حق‌آبه؛ معترضان شیشه کامیون‌های افغانستانی را شکستند معترضان که اغلب کشاورزان سیستانی بودند، با تجمع در مرز میلک «اقدام به شکستن شیشه‌ سه کامیون متعلق به اتباع افغانستان مستقر در پایانه مرزی میلک کردند.»

تلاش برای خرابکاری در صداوسیما/ شبکه یک، قرآن، رادیو پیام و جوان برای لحظاتی هک شدندافراد یا گروهی ناشناس دقایقی قبل تلاش کردند تا چند شبکه صدا و سیما را هک کنند.

نماینده روسیه در اتحادیه اروپا در گفتگو با یورونیوز: مسکو برنامه‌ای برای حمله به اوکراین نداردچیژوف: «امنیت ملی روسیه در خطر است... زمانی ناتو وعده داده بود که به شرق گسترش نیابد. به قول وزیر خارجه وقت امریکا، «نه حتی یک اینج» به سمت شرق.از آن زمان ما با پنج موج گسترش ناتو به سمت شرق مواجه بوده ایم» Globalconversation کافر ها عاقل تر از اونی هستند که خون همدیگه را بریزند این ما مسلمانان هستیم که به خون همديگه تشنه ایم اگر امریکا و ناتو در حمله روسیه به اکران واکنش نشان نداده و گردن پوتین رو درصورت حمله نشکنند!؟درحقیقت چراغ سبز اتحاد جماهیر شوروی را به روسها داده اند.

گزارش لحظه به لحظه؛ اوکراین: شمار نیروهای روسی مستقر در مرز برای حمله سراسری کافی نیست«این عدد قابل توجه است، تهدیدی برای اوکراین است»، اما «در این زمان که من با شما صحبت می‌کنم، این تعداد هنوز برای یک حمله تمام عیار علیه اوکراین در سرتاسر مرز کافی نیست». امریکاییها اتشبیار منطقه نباشند. چرا اوکراین هر از مدتی جنگ میشه😳😳😳😳 اوکراین همون افغانستانه؟؟؟؟

سالیوان: آمریکا برای گزینه‌هایی غیر از دیپلماسی در صورت شکست مذاکرات برجام آماده می‌شودجیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در حاشیه دیدار با همتای اسرائیلی خود گفت که ایالات متحده به دیپلماسی به عنوان «بهترین وسیله برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای» متعهد است. آقای سالیوان در عین حال گفت که همزمان، آمریکا «در حال آماده‌سازی گزینه‌های جایگزین با هماهنگی شرکای خود در... آمریکا در زمان بایدن غیر از مذاکره هیچ برنامه جایگزین نداره و دمکرات ها دارن به رژیم تنفس مصنوعی میدن برو عامو هیچ گوهی نمی توانید بخورید مگر ۴۳ ساله ایران را تحریم نکردین مثل دوتا حیوان را تو قفس نگه دارید بعد آب و دانه را از جلوشان بردارید این خیلی مردانگیه شما اسم خودتان را رهبر جهان مینماید شما همان غرب وحشی که بودید هستید

اختلال در خرید بلیت برای تماشای بازی فوتبال ایران مقابل عراق | DW | 27.01.2022طبق اعلام فدراسیون فوتبال ایران دیدار تیم‌های ایران و عراق نخست با حضور تماشاگر برنامه‌ریزی شده بود. اما اختلال در فروش اینترنتی بلیت و نیز حذف صندلی‌های جایگاه زنان، حضور تماشاگران را در پرده ابهام قرار داده است. پس چرا طالبان ايراني یا همان كله خشكها سالها اين منظر قشنگ و زیبا حق مسلم حضور بانوان ایراني در استاديوم فوتبال گرفته شده بود ؟ ! 🤔 شما تا چوب فیفا نخورديد تغيير نكرديد اين يه حقيقته متأسفانه خيلي خوشحالم كه مشاركت بانوان دراستاديوم فوتبال ميبينم 🎥 شعارشو‌ روحانی داد و رای گرفت، رئیسی که میگفتن دیوار میکشه انجامش‌ داد/حضور پرشور بانوان در ورزشگاه آزادی 🆔 Masaf

استان‌وایر- جمعی از مردم شهرستانهای شمال سیستان و بلوچستان برای دریافت حق آبه رودخانه هیرمند در نقطه صفر مرزی ایران و افغانستان تجمع اعتراضی برگزار کردند. بر اساس گزارش رسانه‌های ایران، شهروندان شهرستان‌های زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون در این تجمع که روز جمعه ۸ بهمن در پایانه مرزی میلک برگزار شده حضور داشتند. شرکت کنندگان در این تجمع با در دست داشتن پلاکاردهایی از مسوولان کشوری خواستند تا نسبت به دریافت حق آبه رودخانه هیرمند با مسوولان کشور افغانستان به طور جدی وارد مذاکره شوند. در ویدئوهایی که از این تجمع در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، بعضی از معترضان خشمگین به طرف کامیون‌های افغانستان سنگ پرتاب می‌کنند. گزارش شده که با متفرق کردن این افراد، اوضاع در مرز میلک آرام است. برخی رسانه‌های افغانستان از درگیری «نیروهای امنیتی طالبان و نیروهای ایران» هم خبر داده‌اند. امروز همچنین تجمع اعتراض آمیز دیگری در همین رابطه در مقابل کنسولگری افغانستان در زاهدان برگزار شد. در این تجمع اعتراضی مردم از مسوولان کشوری خواستند تا نسبت به دریافت حق آبه هیرمند با مسوولان کشور افغانستان وارد مذاکره شوند. تجمعات امروز به دنبال فراخوان شماری از فعالان منطقه سیستان برگزار شد که پیش از این در روز سوم بهمن خواستار برگزاری تجمعات اعتراضی برای پیگیری حقابه هیرمند شده بودند. 📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: