خوزستان, کارگران

خوزستان, کارگران

تجمع کارگران هفت‌تپه در حمایت از کارگران بازداشتی

01/11/2020 05:05:00 ب.ظ

امروز یک‌شنبه ۱۱ آبان۱۳۹۹ دومین روز از تجمع اعتراضی کارگران بخش‌های صنعتی نیشکر هفت‌تپه در حمایت از چهار کارگر بازداشت‌شده که به اتهام دفاع از مطالبات کارگری به زندان دزفول منتقل شده‌اند برگزار شد. اخبار_ایران خوزستان کارگران

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه با انتشار این خب هر گونه اتهام و پرونده سازی برای افراد بازداشت شده را محکوم کرده و خواهان پایان دادن به  سرکوب کارگران شده است.سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه در بخشی از بیانیه خود که در حمایت از کارگران بازداشت شده منتشر کرده ضمن دعوت از سایر کارگران برای پیوستن به این تجمع نوشته است: « در مقابل این بی‌عدالتی‌ها، در مقابل فقر و گرسنگی، در مقابل این همه تبعیض و نابرابری نباید ساکت بود.»

کمپین حقوق بشر: آمریکا و اروپا باید مانع خونریزی بیشتر در ایران شوند | DW | 28.07.2021 مولوی عبدالحمید: ریشه ناآرامی‌ها و چالش‌ها در ندیدن واقعیت‌هاست | DW | 28.07.2021 بنیاد برومند: ۵۴۰ ایرانی تبعیدی در چهار دهه گذشته ربوده یا کشته شده‌اند | DW | 28.07.2021

روز گذشته ۱۰ آبان، «یوسف بهمنی»، «حمید ممبینی»، «ابراهیم عباسی منجزی» و «مسعود حیوری»،چهار کارگر مجتمع نیشکر هفت تپه، پس از اتمام مراحل بازجویی به زندان فجر دزفول منتقل شدند.این کارگران روز پنجشنبه ۸ آبان، به دنبال برگزاری تجمع اعتراضی توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود بازداشت شده بودند.

  ادامه مطلب: ایران وایر »

سیل کم‌سابقه در ژنگژو چین؛ در سه روز به اندازه یک سال باران بارید

وقوع سیل کم‌سابقه در شهر ژنگژو در استان هنان چین دستکم ۱۲ کشته برجا گذاشته است. ارتش برای کمک به ناحیه اعزام شده و نیروهای امدادرسان تا کنون ۲۰۰ هزار نفر را از شهر تخلیه کرده‌اند.

وزارت بهداشت با هر تجمع ملی و مذهبی مخالف است/ لزوم برخورد قضایی با تجمعاتمعاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در رابطه با تجمعات اخیر گفت: خوشبختانه تمام بخش‌های وزارت بهداشت غیرسیاسی است و واقعا برای ما تفاوتی ندارد که یک تجمع برای کنسرت یا برای یک عزاداری مذهبی یا ملی باشد، چون در شرایط کرونا هر تجمعی منجر به افزایش مبتلایان خواهد شد، پس ما با هر تجمعی مخالفیم.

در پی اعتراض دوباره کارگران هفت تپه؛ چهارتن از فعالان کارگری بازداشت شدند🔺در پی اعتراض دوباره کارگران هفت_تپه؛ چهارتن از فعالان کارگری بازداشت شدند ⚡️گزارش ها حاکی است که چهار نفر از کارگران نیشکر هفت تپه پس از حضور در تجمع_اعتراضی روز پنجشنبه ۸ آبان ماه از سوی نیروهای پلیس بازداشت شدند. سلام با این اوضاع بد اقتصادی کسانی که میخوان درآمدی داشته باشن و یه کم از بارگرانی نجات یابند به من پیام بدن. همه چیز رو رایگان اموزش میدم کاملا معتبر و بدون ریسک. برای میهنم ایران هرکاری بتونم انجام میدم

شبکه شاد از بزرگ‌ترین نمادهای توفیق ایران در پدافند غیرعاملوزیر آموزش‌وپرورش بابیان اینکه در مواجهه با ویروس کرونا توانستیم از آموزش کشور محافظت کنیم، اظهار کرد: یکی از بزرگ‌ترین نمادهای توفیق ایران در پدافند غیرعامل، راه‌اندازی شبکه شاد است. جان مادرت جوک نگو، نصف ایران بدلیل سرعت پایین اینترنت از برنامه شاد نمیتونن استفاده کنند بله جناب وزیر ! ولی این طرح ناقص الخلقه سالهای قبل مطرح بود و بایست اجرا می شد که به لطف شما و دوستان اجرایی نشد . معنی عزت و اقتدار رو که روزانه در مملکت با پوست و گوشتمون لمس میکردیم، معنی توفیق رو هم فهمیدیم!

فوت ۴۳۴ بیمار کووید ۱۹ در شبانه روز گذشتهسخنگوی وزارت بهداشت از فوت ۴۳۴ بیمار کووید ۱۹ در شبانه روز گذشته در کشور و عبور آمار قربانیان از مرز ۳۵ هزار نفر خبر داد.

اعمال محدودیت‌های جدید در ۴۶ شهرستانسخنگوی ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا از اعمال محدودیت‌های جدید در ۴۶ شهرستان خبر داد.

ناامیدی از برقراری آتش‌بس در ناگورنو-قره باغ؛ ارمنستان از روسیه تقاضای کمک کرد«در صورت گسترش درگیری‌ها به درون خاک ارمنستان، مسکو همۀ کمک‌های لازم را مطابق با معاهدۀ دوستی، همکاری و کمک متقابل دو كشور، به ارمنستان ارائه خواهد داد.» رژیم تروریستی ارمنستان باید اراضی اشغالی ترک کند آویزان شدن از روسیه هم نتیجه ای ندارد. ارمنستان اراضی اشغال شده رو ترک کنه و به چهار قطعنامه شورای امنیت احترام بگذاره خود به خود آتشبس خواهد شد ناطران محترم یورونیوز سعی کنید خبرنگار نژادپرست ترکستیز استخدام نکنید اگر کردید لگامش دستتون باشه اگر نباشه زود رسوا میشوید تشکر