تجمع محکومان به مهریه در مقابل ساختمان مجلس

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

تعدادی از مردان که خود را محکومان مهریه معرفی کرده‌اند امروز مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی درتهران تجمع کردند. آن‌ها با شعارهایی مثل «‌جرم من ازدواجه/ زندان چرا مجازه» و «‌زندانی مهریه آزاد باید گردد» خواهان رفع مجازات مهریه در ایران شدند. اخبار_ایران

استان وایر - تعدادی از شهروندان روز دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹، مقابل اختمان مجلس شورای اسلامی در تهران تجمع کردند. آن‌ها خواهان رفع مجازات مهریه در ایران شدند.

براساس تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، جمعی از مردانی که خود را محکومان مهریه معرفی کرده‌اند، با تجمع مقابل مجلس خواستار تغییر قانون مهریه در ایران شدند. آن‌ها شعارهایی چون «‌جرم من ازدواجه/ زندان چرا مجازه» و «‌زندانی مهریه آزاد باید گردد» سردادند.»، رئیس قوه قضاییه جمهوری اسلامی روز یکشنبه گفته است «ما با زندانی کردن افراد به خاطر مهریه مخالفیم.»

او با عنوان این موضوع گفت: «ما معتقدیم کسی که معسر است نباید زندان برود، مگر این که ملائت و توانمندی مالی‌اش برای این موضوع به اثبات رسیده باشد.» بخشی از زندانیان در ایران را محکومان به پرداخت مهریه تشکیل می‌دهند. بسیاری از مردان به دلیل عدم توانایی از پرداخت مهریه روزانه راهی زندان می‌شوند و در مقابل بسیاری موافق قانون مهریه برای زنان هستند.

روند رو به رشد قیمت سکه در سال‌های اخیر باعث قسطی شدن پرداخت مهریه شده بود. گفتنی است قیمت یک سکه بهار آزادی در بازار ایران در حال حاضر بیش از ۱۶ میلیون تومان است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

گوه خوردن همشون وقتي كه انكحت رو گفتن و خريد كردن بايد ميدونستن موقع پس اوردن بايد خسارت بدن

اینو باید تو لایت نیوز بذارن مرتیکه ها رفتن زن خریدن معامله شونو کردن حالا میخوان دبه کنن یعنی جامعه بابد ضرر زیان معامله های احمق ها رو هم بده؟! پس حداقل فرم ورشکستگی به تقصیر پر کنن, در دکون شونم باز بذارن برن تا حامعه هم بره ببینه چی کردن

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

انفجار در نزدیکی مقر پلیس ولایت غور افغانستان ده‌ها کشته و مجروح به جا گذاشتوزارت داخله افغانستان این انفجار مهیب در نزدیکی ساختمان فرمانده پلیس و در مقابل ریاست امور زنان و اداره شهدا و معلولین این ولایت روی داده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ادعای ساخت داروی قطعی درمان کرونا در برخی استان‌هاادعای نماینده همدان درباره ساخت داروی کرونا: برخی استان‌ها دارویی ساخته‌اند و من یک نمونه آن را آورده‌ام که هشت ماه پیش برای درمان قطعی کرونا معرفی شده اما به آن توجه نشده، مردم تلف می‌شوند و کسی به فکر مردم نیست. منظورش روغن بنفشس؟!! 🤣 تا کی خیالبافی ؟ حتی در زمینه پزشکی عوامفریبی . ظاهرا اخوند جماعت بدون عوامفریبی ودروغ وترویج خرافات نمی تواند به حیات خود ادامه دهد .
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

واکنش وزارت بهداشت به ادعای ساخت داروی قطعی درمان کرونا در برخی استانهاواکنش وزارت بهداشت به ادعای ساخت داروی قطعی درمان کرونا سخنگوی سازمان غذا و دارو: ادعاهای بسیاری مبنی بر دستیابی به درمان این بیماری مطرح شده که اغلب این موارد فاقد مستندات علمی است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

روایت تازه وزیر سابق اقتصاد از جلسه استیضاح /کرباسیان: در 2 سال اخیر فشار معیشتی کم سابقه‌ای به مردم وارد شد- اخبار اقتصاد ایران - اخبار اقتصادی تسنیم - Tasnimروایت وزیر سابق اقتصاد از جلسه استیضاح: از آن جلسه ناگفته‌های بسیاری باقی مانده است جلسات، پیشنهادهای پنهانی، خواسته‌های مالی، توصیه‌های سیاسی و البته چند تماس عجیب در حین جلسه استیضاح در شرایط فعلی کشور، جهت حفظ انسجام ضرورتی به بیان این مطالب نیست مواردی که ایشان مطرح میکنند از مصادیق جرم ارتشاء هستند. بسیار جالب است که مصلحت نظام اسلامی و مردم مسلمان، در مخفی کردن وقوع جرم ارتشاء در سطح عالیرتبه ترین کارگزاران نظام یعنی رئیس جمهور، وزرا و نمایندگان مجلس است. ایشان باید ملزم به ارائه اسناد این تخلفات به قوه قضاییه شود الان دادستانی یک اظهار رسمی از ایشان در خصوص وقوع جرم دارد و باید به مساله ورود کرده و ایشان را به عنوان مطلع احضار کند و مساله را پیگیری کند. این وظیفه دادستانی است که به مساله ورود و آنرا پیگیری کند البته در موضوعی مشابه، خبری از پیگیری 90نماینده متهم به فساد مجلس قبل نیست
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

زنان و دختران معترض بلاروس؛ ما را از پنجره ببینید نه از تلویزیونصدها زن و دختر دانشجو در مینسک پایتخت بلاروس در اعتراض به حکم بازداشت تیخانوفسکایا، رهبر در تبعید اپوزوسیون این کشور به خیابان‌ها آمدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تظاهرات کنندگان تبریز خواستار مسدود شدن مرز نوردوز با ارمنستان شدندگروهی از مردم تبریز با تجمع در میادین این شهر به ادامه فعالیت پایانه مرزی نوردوز ایران با ارمنستان اعتراض کردند. - خبرگزاری آناتولی تظاهرات کنندگان تبریز خواستار مسدود شدن مرز نوردوز با ارمنستان شدند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »