تجمع سراسری معلمان در ایران؛ پلیس بوشهر برخی از تجمع‌ کنندگان را بازداشت کرد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

تجمع سراسری معلمان در ایران؛ پلیس بوشهر برخی از تجمع‌ کنندگان را بازداشت کرد جزئیات بیشتر🔽

همزمان با روز جهانی کارگر و روز معلم در ایران، شماری از معلمان و کارگران در شهرهای مختلف ایران تظاهرات کردند که در چندین مورد پلیس اقدام به دخالت و بازداشت تجمع‌کنندگان کرد.

طبق گزارش برخی منابع صنفی، نیروی انتظامی در بوشهر به تجمع معلمانی که مقابل اداره آموزش و پرورش این شهر حضور داشتند هجوم برد و ضمن ضرب و جرح تجمع کنندگان برخی از آن‌ها را بازداشت کرد. اتحادیه آزاد کارگران ایران تاکنون از بازداشت شش معلم خبر داده است. این نهاد درباره نحوه بازداشت‌ها گفت: «بازداشت‌ها به‌صورت احضار و بازداشت همزمان، یورش به منازل همکاران صنفی، ورود شبانه به خانه برخی از معلمان صورت گرفته است. تا لحظه ی انتشار این آگهی نه از آمار دقیق همکاران بازداشتی در سطح کشور خبر داریم و نه از محل نگهداری و وضعیت اکثر آن عزیزان اطلاعاتی در دست داریم.»با این حال شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران اضافه کرده است که شمالی از همکاران بازداشتی آزاد شده‌اند اما همچنان تعدادی در بازداشت بسر می‌برند.

علی‌اکبر باغانی، رسول بداقی، محمد حبیبی و جعفر ابراهیمی صبح دیروز بازداشت شدند و طبق اعلام شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان اسکندر لطفی، شعبان محمدی و مسعود نیکخواه نیز شب گذشته در شهر مریوان بازداشت شده‌اند. طبق تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی حضور نیروهای امنیتی امروز مقابل اداره آموزش و پرورش مریوان پررنگ بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

پرچم بالاس😂🥲

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها