تجلیل از قیام افسران ضد هیتلر در وزارت دفاع آلمان | DW | 20.07.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 51 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

صدراعظم و وزیر دفاع آلمان در ۷۵مین سالگرد سوءقصد ناکام به هیتلر، مقاومت علیه رژیم نازی را ستودند. آنگلا مرکل گفت ما وام‌دار جریان مقاومت هستیم و میراث آنها باید در مقابله با نژادپرستی و یهودی‌‌ستیزی ادامه یابد.

آنگلا مرکل و آنه گرت کرامپ کارن‌باوئر، صدراعظم و وزیر دفاع آلمان، در ۷۵مین سالگرد سوءقصد ناکام به آدولف هیتلر، ایستادگی علیه رژیم نازی را ستوده و قیام افسران را الگوی تلاش برای پاسداری از ارزش‌ها خواندند.

وزیر دفاع آلمان خطاب به نظامیان حاضر در مراسم گفت: «شما میراث‌دار ۲۰ ژوئیه هستید، زیرا هنوز موازین قانون اساسی مورد حمله قرار می‌گیرد، سیاستمداران به عنوان خائن فحش می‌خورند و پوپولیست‌‌ها کماکان به تحریک و آتش‌افروزی مشغولند.» آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان نیز هسته مقاومت علیه هیتلر را گروه وطن پرستان خواند و گفت‌: «وظیفه ما تنها بزرگداشت یاد ‌آنها نیست، بلکه باید میراث‌‌ ایستادگی آنها را نیز به نسل‌های بعدی انتقال دهیم.» او افزود: «ما وام‌دار جریان مقاومت هستیم و دین خود را باید با مبارزه علیه نژادپرستی و یهودی‌ستیزی ادا کنیم.»هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان نیز به همین مناسبت گفت: «برای آنها میهن و اروپا یا وطن و جهان، دو روی یک سکه بود...

بیستم ژوئیه ۱۹۴۴ چند تن از افسران ارتش آلمان و چند غیرنظامی پیرامون سرهنگ کلاوس شنک گراف فون اشتاوفن‌برگ کوشیدند تا هیتلر را با انفجار یک بمب به قتل برسانند و پس از آن ارتش را به خیزش فرا بخوانند. اما کیف حاوی مواد منفجره به صورت تصادفی جابجا شد و هیتلر جای دورتری نشست. او بر همین اساس، تنها جراحاتی سطحی برداشت و زنده ماند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ویدئو؛ جشن شراب در سوئیسجشن شراب در شهرک «ووه» در غرب سوئیس در حال برگزاری است. احسنت، به این میگن پیشرفت
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

افزایش شمار پناهجویان در آلمان به علت جنگ و پیگرد سیاسی | DW | 18.07.2019در سال ۲۰۱۸ شمار افرادی که به دلیل جنگ و تعقیب سیاسی در آلمان پناه جستند افزایش یافت و به ۱/۸ میلیون نفر رسید. از آن میان بیش از ۳۰۰ هزار نفر، از جمله ۲۱ هزار ایرانی، در انتظار تصمیم‌ مقامات درباره وضعیت اقامت‌شان بودند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

روند خروج مسیحیان از کلیساهای آلمان در سال ۲۰۱۸ ادامه یافت | DW | 19.07.2019روند خروج مسیحیان از کلیساهای آلمان همچنان ادامه دارد. با وجود آنکه کلیساهای پروتستان و کاتولیک آلمان در سال ۲۰۱۸ نزدیک به ۴۳۶ هزار عضو خود را از دست دادند، هنوز هم نیمی از جمعیت آلمان عضو کلیساها هستند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

سقوط یک هواپیمای ساخت فرانسه در آلمانبر اثر سقوط یک هواپیمای کوچک ساخت فرانسه در آلمان سه سرنشین آن جان خود را از دست دادند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ایالات متحده از محدودیت مسافرتی بر دیپلمات‌های جمهوری اسلامی در نیویورک دفاع می‌کند🔺ایالات متحده از محدودیت مسافرتی بر دیپلمات‌های جمهوری_اسلامی در نیویورک دفاع می‌کند ⚡️ سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: محدودیت ها بر رفت و آمد دیپلمات های ایرانی «در تطابق با تعهدات ما تحت توافقنامه مقر سازمان ملل متحد» اعمال خواهد شد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

افغانستان: حمله مهاجمان انتحاری طالبان در قندهار در پاکستان برنامه ریزی شده بودریاست عمومی امنیت ملی افغانستان روز جمعه 19 ژوئیه اعلام کرد، حمله مهاجمان انتحاری طالبان بر فرماندهی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »