تجلیل از دفاع مقدس مصون‌سازی نسل جوان است/ زنده نگه داشتن مسیر شهدا برای رهایی از فتنه‌ها لازم است

30/06/1400 09:52 ق.ظ

رئیسی در آیین تجلیل و تکریم از پیشکسوتان دفاع مقدس: تجلیل از دفاع مقدس مصون‌سازی نسل جوان است/ زنده نگه داشتن مسیر شهدا برای رهایی از فتنه‌ها لازم است

رئیس‌جمهور گفت: حرکت عظیم تکریم و تجلیل از پیشکسوتان و تجلیل از دفاع مقدس مصون‌سازی نسل جوان است و راه صیانت بخشی از نسل امروز و نسل‌های آینده آن است. رئیس‌جمهور ادامه داد: در مورد وجود مقدس ابی‌عبدالله‌الحسین در زیارت اربعین آمده است که فلسفه قیام ابی‌عبدالله این بود که ملت‌ها را از جهالت و نادانی بیرون بیاورد، از گمراهی آنها را نجات دهد.

وی افزود: من می‌خواهم در این مراسم تجلیل و تکریم شهیدان و پیشکسوتان دفاع مقدس عرض کنم واجب است صیانت و روشنگری نسبت به پیام و هدف شهیدان برای این‌که هیچ وقت در عالم دچار جهل نشویم صورت بگیرد و در جهل و نادانی نمایم و اگر کسانی به هر دلیلی به دلیل فتنه فتنه‌گران و شیطنت شیاطین می‌خواهند دچار ضلالت و گمراهی در فکر و اندیشه و اخلاق شوند با نشان دادن راه نورانی شهیدان از ضلالت و گمراهی نجات پیدا کنند.

رئیس دولت گفت: نام، وصیت‌نامه و مسیر نورانی شهیدان در افکار عمومی نباید گم شود و برای رهایی یافتن از فتنه‌هایی که فتنه‌گران انجام می‌دهند، چنین امری لازم است. وی تاکید کرد: حرکت عظیم تکریم و تجلیل از پیشکسوتان و تجلیل از دفاع مقدس مصون‌سازی نسل جوان است و راه صیانت بخشی از نسل امروز و نسل‌های آینده است.

رئیسی خاطرنشان کرد: باید عاشورا معرفی شود، باید امتداد عاشورا مشخص شود، امتداد عاشورا امروز جلوه‌ای از شهدایی است که برای خدا و یک امر مقدس در این میدان ظاهر شدند.

ادامه مطلب:
ilnanews »

دفاع نخست‌وزیر استرالیا از لغو قرارداد تسلیحاتی با فرانسهاسکات موریسون، نخست‌وزیر استرالیا با تاکید بر منافع ملی این کشور اذعان کرد که از تصمیم خود در لغو قرارداد خرید ناوگان زیردریایی از فرانسه پشیمان نیست.به

تصاویری از کلیسای نوتردام پاریس دو سال و نیم پس از آتش‌سوزیامانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه وعده داده که کار بازسازی نوتردام تا سال ۲۰۲۴ پایان می‌یابد. اماکن مذهبی= نماد عمق جهل بشریت

اسلامی: آژانس از سیاسی‌کاری بپرهیزد/ برجام یک نمونه بارز از حسن‌ نیت ایران استرئیس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: ایران همواره با آژانس همکاری کرده است، در عین حال لازم است که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از سیاسی کاری بپرهیزد و استقلال، بی طرفی و حرفه‌ای بودن خود را حفظ کند.

گوترش: از ترکیه بابت حمایتش از پناهجویان نیازمند، صمیمانه قلب تشکر می‌کنمگوترش: از ترکیه بابت حمایتش از پناهجویان نیازمند، صمیمانه قلب تشکر می‌کنم باید هم تشکر کند. ترکیه تبدیل شده به انبار پناهجو در جهان تورکان، کاملترین علوم عالم و جهان دارند نه مثل صلیبچیها و اعراب، علوم ذهنی ناقص و محدود. کوترش بایستی کاملترین علوم عالم و جهان، علوم حق حقیقی طبیعی خردمندانه(انجمن مغان) ده هزار ساله ی تورکان را کامل برسمیت سازمان ملل متحد بشناسد نتنها حقوق بشر (انجمن مغان) را بنام کوروش!....

هشت اثر منحصر به‌فرد از پیکاسو از سوی دخترش به فرانسه واگذار شدبه گفته وزیر فرهنگ فرانسه واگذاری آثار جدید پیکاسو بر اساس توافقی صورت می‌گیرد که به دختر این هنرمند اجازه می‌دهد تا مالیات بر ارث خود را به صورت غیرنقدی پرداخت کند.

سرلشکر باقری: نیروهای مسلح از وضعیت قابل قبولی برخوردارندرئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: با وجود تمامی مشکلات و کاستی‌ها و به‌رغم تحریم‌ها و توطئه‌های دشمنان، به‌حمدالله نیروهای مسلح از وضعیت قابل قبولی در برابر تهدیدات امنیتی و دفاعی برخوردارند و توانسته‌اند امنیت را برقرار کنند.