تب لاسا چیست و آیا کشنده است؟

23/11/1400 11:31:00 ق.ظ

شایع‌ترین علائم شامل شروع تدریجی تب و ضعف عمومی است که می‌تواند به سردرد، استفراغ و اسهال نیز تبدیل شود. همچنین درجات مختلفی از ناشنوایی نیز در ۲۵ درصد بیماران بهبود یافته رخ می‌دهد.

شایع‌ترین علائم شامل شروع تدریجی تب و ضعف عمومی است که می‌تواند به سردرد، استفراغ و اسهال نیز تبدیل شود. همچنین درجات مختلفی از ناشنوایی نیز در ۲۵ درصد بیماران بهبود یافته رخ می‌دهد. آژانس امنیت بهداشت بریتانیا می‌گوید دو نفر در این کشور که اخیرا به غرب آفریقا سفر کرده بودند به تب...

آژانس امنیت بهداشت بریتانیا می‌گوید دو نفر در این کشور که اخیرا به غرب آفریقا سفر کرده بودند به تب لاسا مبتلا شده‌اند. مقام‌های بهداشتی بریتانیا در عین حال می‌گویند یک فرد دیگر هم مشکوک به این بیماری است و بیمار تحت بررسی‌های بیشتر قرار دارد.

تمام این موارد اعضای یک خانواده هستند که به تازگی به غرب قاره آفریقا سفر کرده‌اند. این مسئله نگرانی‌ها را از احتمال شیوع بیشتر این بیماری شدت بخشیده است. مسئولان آژانس امنیت بهداشت بریتانیا می‌گویند یکی از افراد بهبود یافته اما فرد دیگر تحت مراقبت‌های تخصصی قرار خواهد گرفت.

تب لاسا چیست؟ تب لاسا یک بیماری ویروسی ناشی از ویروس لاسا است که بیشتر در کشورهای غرب آفریقا از جمله نیجریه، سیرالئون، مالی، لیبریا و گینه شایع است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

تشکیل کمیته حقیقت یاب حقوق بشری سیاه بود

محمد صدر: اتهام همکاری ایران با روسیه در جنگ اوکراین، شرایط نا امیدکننده ای را در سیاست خارجی کشور ایجاد کرده است. این اتهام علاوه بر ایجاد ایستایی در مذاکرات احیای برجام، با ادعاهایی نظیر اعلان جنگ ایران علیه اروپا و ناتو نیز همراه بوده گفت‌وگو کامل را اینجا بخوانید: https://www.sharghdaily.com/fa/tiny/news-873529 @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.