تبیین واژه‌ها از وظایف مهم دانشگاهیان است

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر این‌که یکی از وظایف مهم مجامع علمی، تبیین واژه‌ها است، گفت: اگر دانشگاه در شرایط فعلی اقدام به تبیین واژه‌ها و صحنه‌هایی چون دفاع مقدس و جنگ شناختی نکند، کوچه و بازار در این رابطه جریان سازی خواهد کرد، لذا دانشگاه باید در این رابطه پیشرو باشد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

حجت‌الاسلام مجتبی نظری در نشست تخصصی"نقش دانشگاهیان آذربایجان شرقی در دفاع مقدس" که توسط معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان برگزار شد، با بیان این‌که مجامع علمی و حوزوی متولی اندیشه در جوامع بوده و در واقع مغز متفکر جوامع هستند، افزود: در دفاع مقدس و برهه‌های مختلف کشورمان نمی‌توان نقش دانشگاه را نادیده گرفت.

وی با بیان این‌که دانشگاه جایی است که اگر علم را با عقل اشتباه بگیرد، همانقدر در ایفای نقش دچار اشتباه خواهد شد، چراکه مشکل جامعه را عقل حل می‌کند نه صرف علم، خاطرنشان کرد: معتقدم یکی از آسیب‌های دانشگاهی تمرکز صرف روی علم بوده و نه عقل و ای کاش وزارت علوم یا جهاددانشگاهی حرکتی برای حل این معادله راه اندازد.

وی با اشاره به اهمیت تبیین نقش دانشگاهیان در دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: باید اساتیدی که در کنار اروندرود حاضر شده و با اندازه‌گیری جزر و مد راه و روش را به رزمنده‌ها نشان دادند وقایع آن دوران را تبیین کرده و بگویند که رزمنده‌ها تنها کلاش به دست نبودند و کسانی که بستر را برای عبور رزمنده‌ها آماده کردند هم نقش بسزایی در دفاع داشتند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ایجاد امنیت در جامعه از وظایف خطیر نیروی انتظامی استرئیس‌کل دادگستری استان زنجان اظهار کرد: امنیت حاکم در جامعه یکی از این نعمت‌هایی است که جزء وظایف خطیر نیروی انتظامی بوده و بسیار ارزشمند است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

۳ سد بیش از ۹۰ درصد آب دارندآمار بهره‌برداری از سدهای مخزنی کشور تا ۱۵ مهرماه بیانگر این است که از بین سدهای مهم (شرب ـ کشاورزی) کشور، ۳ سد بیشتر از ۹۰ درصد آب دارند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تجمع دانشگاهیان صنعتی سهند در حمایت از مقاومت مردم مظلوم فلسطینهمزمان با عملیات بزرگ طوفان الاقصی در سرزمین اشغالی، دانشگاهیان، دانشگاه صنعتی سهند در حمایت از مقاومت فلسطین با برگزاری تجمعی، حمایت خود را از این حرکت جهادی اعلام کردند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تاکید فرماندار تبریز بر استفاده از تجربیات فرمانداران ادوار گذشتهفرماندار شهرستان تبریز بر استفاده از تجربیات فرمانداران ادوار گذشته شهرستان به عنوان پیشکسوتان این عرصه تاکید کرد و گفت: انتقال تجربیات ارزشمند یک ضرورت مهم است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

به صدا درآمدن زنگ نابودی رژیم صهیونیستی با 'طوفان الاقصی'رئیس مرکز اسلامی گلستان، 'طوفان الاقصی' را رویداد بسیار مهم تاریخی در جهان دانست و گفت: وضعیت داخلی رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد 'اسرائیل' از خانه عنکبوت هم سست‌تر است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دعوت از دانشگاهیان و اساتید جهان برای حمایت از «طوفان الاقصی»سازمان بسیج اساتید کشور از جامعه دانشگاهیان و اساتید سراسر جهان خواست تا با حمایت از عملیات مردم مظلوم فلسطین علیه اشغال و ظلم، به صلح پایدار و آرامش فراگیر در منطقه کمک کنند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »