تبلغ چندهمسری؛ پروژه‌ای برای مردان مذهبی ثروتمند و زنان آسیب‌پذیر

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 61 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

چند همسری برای نهادها و موسسات مذهبی در ایران دو کارکرد اجتماعی مهم دارد: اول پاسخ به علایق گروه از مردان ثروتمند مذهبی که مال اند بطور شرعی و بطور همزمان چند همسر داشته باشند و دوم پاسخی مذهبی‌-سیاسی به زنان عمدتا مذهبی طبقات آسیب پذیر جامعه که اساسا موضوع پروژه‌ فمنیست‌ها محسوب نمی شوند.

چهار زن چادری شاد و خوشحال در کنار یک مرد و به همراه سه کودک، محتوای پوستر تبلیغاتی «مهارت‌های ارتباطی خانواده‌های چند همسری» است که این روزهای در شبکه‌های اجتماعی مخالفت‌های زیادی در پی داشته است.

این موسسه در آگهی خود تاکید کرده است که «با توجه به ابعاد بحران تجرد دختران و زنان سرپرست خانواده» این دوره‌ها بدون هزینه برگزار می شود. از جمله اهداف این موسسه همچنین «ازدواج های بین فرهنگی در جهان اسلام» و « ازدواج‌های چند همسری اسلامی در سطوح محلی، ملی و بین‌المللی» عنوان شده است. در این ادعا چند همسری نه بعنوان یک اصل بلکه بعنوان به آنچه مجران قطعی خوانده می شود، تقلیل داده شده است تا امکان توجیه اجتماعی و نه لزوما درون مذهبی آن ممکن شود.

حجت الاسلام محمد عسگری همچنین می گوید که «زنان نیاز تکوینی به شوهر دارند» و «خدای متعال مرد را بطور تکوینی تعددی خلق کرده و متناسب با آن قانون تشریج کرده» است. قانونی که از نظر وی چند همسری اسلامی است و باعث میشود راه «فحشا» در جامعه بسته شود. حجت الاسلام محمد عسگری صریحا می گوید که «ما سوپر میلیاردرهایی را داریم که بندگان خدا، دوست دارند که زندگی دوم تشکیل بدهند، سفره‌ی دیگری را پهن بکنند اما، جریان فرهنگی غرب زده، فمنیست‌های غرب‌گرا و البته فمنیست‌های مذهبی و حتی مسجدی به همراه قانون ظالمانه‌ای که ایجاد شده، مانع از این واقعیت مهم در جامعه ما شده اند.»این پروژه پاسخ به علایق گروهی از مردان ثروتمند مذهبی است که مایل اند بطور شرعی و بطور همزمان چند همسر داشته باشند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

دوست دارم بدونم اون کسی که دنبال تبلیغ این موضوع خودش راضی مادرش به عقد چند نفر در بیاد؟ و اون موقع چه حسی داره؟؟؟؟؟؟

جعل

بجای چند همسری برای شهوت پرستان متمکن باید شرایط برای ازدواج جوانان مستمند فراهم شود

وقاحت و بیشرمی برای این فرقه تبهکار اصلا حدو مرز ندارد۰

بیچاره ایرانی واسلام از دست‌این نادانها که تتمه آبرو را نیز برباد میدهند

😂

همه میدونن ملاها فقط به شکم و زیر شکمشون فکر میکنن،به همین خاطر اینطور تبلیغ می کنن

چرا زن آسيب پذيره؟ چون قوانين رو مردان براي اونها نوشتن؛ آيا با تبليغ چندهمسري و اجراي آن، زناني كه قبل از ازدواج دوم همسرانشان براي خود آرامش و استقلالي داشتند، آسيب پذيرتر نميشوند؟ بازهم قوانيني كه محصول فكر و انديشه خراب بعضي از مردان است

مشکل زنان آسیب پذیر با ازواج‌و‌فرزند آوری انهم با مردی که همسر دارد نیست . کمک های اجتماعی از بیت المال و حمایت از آنها برای رسیدن به استقلال روحی و جسمی و اقتصادی زنان آسیب پذیر هست .

کاملا درست است

تبلیغ چندهمسری محصول خریت زمان افراطیون مذهبیه افرادی که رادیکالیسم خودشون اعتبار برای هیچ مکتب و تفکری نمیذارن و از اسلامم فقط چندزنه شدنشو یاد گرفتن

ملاها و مزدوراشون فقط به فکر کردن و دزدی از مال مردمن

مطلب_شما_بسیار_آموزنده_بود✍ ...خوشم_آمد💚 ....برای_بقیه_ارسالش_میکنم🗣 ممنون_از_ارسالتون🌷❤️💚🌷😍

آیا میشه یک روز هم شاهد تبلیق چندشوهری راهم ببینیم

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سعیدی: قبح‌زدایی از چندهمسری مشکوک استسعیدی، نماینده تهران: *قبح‌زدایی از چندهمسری مشکوک است *ترویج این پدیده مستقیما کانون خانواده را نشانه گرفته است *آقایانی که از دین خدا مایه می‌گذارند آیا تمام دستورات دین را انجام داده‌اند؟ *آیا آن‌ها حاضرند از خانواده خود شروع کنند؟ منکه بدجور تحریک شدم برم به فرایض جنسی ام عمل کنم🤗🤗 شما یک مشت مسخره الاف بیکار هستید که یک نفر مثل من یا همان مهدی بیاید دودمان شماها را یکی یکی آتش بزند به خاطر لباس و ظاهر و توهین تان به خداوند فکر کنم علی رغم تمایل عده ای در طرح و بولد کردن موضوع ، این عملیات روانی برای ایجاد مشغله های ذهنی و افزایش تنفر مردم بخصوص نیمه زنان میهنمانه
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بلژیک و بریتانیا: اعضای اروپایی داعش باید در عراق و سوریه محاکمه شوندبریتانیا و بلژیک بار دیگر بر استدلال و موضع خود اصرار ورزیدند که اتباع آن‌ها که در سوریه و عراق برای داعش جنگیده‌اند باید در جایی که مرتکب جنایت شده‌اند، محاکمه شوند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ادغام بزرگ در صنعت خودروسازی جهان | DW | 04.11.2019با ادغام دو گروه خودروسازی پژو سیتروئن و فیات کرایسلر چهارمین خودروساز بزرگ جهان شکل می‌گیرد و راه برای توسعه فناوری خودروهای الکتریکی و خودران در این گروه باز می شود. خبرهایی از تازه‌های دنیای دانش و فناوری:
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ایربی‌ان‌بی 'پارتی هاوس' را ممنوع کردایربی‌اَن‌بی که یک وب‌سایت برای اجاره دادن خانه‌ به گردشگران است، اعلام کرد که از این پس خانه‌های اجاره‌ای برای مهمانی و پارتی که به 'پارتی هاوس' مشهور است را ممنوع می‌کند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

واکنش معاون وزارت ورزش و جوانان به ترویج چندهمسریمعاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان این که در حال حاضر اولویت کشور ازدواج جوانان است، گفت: از کسانی که می‌خواهند در خصوص ترویج ازدواج دوم فرهنگ‌سازی یا کمک کنند، خواهش می‌کنم که این هزینه را به خیرین ازدواج بدهند تا جوانان کشور که دچار موانع اساسی در امر ازدواج هستند، مشکلاتشان حل شود. مطرح کردن این جور اراجیف فقط تف سربالاست تمامی این زباله در فرهنگ ایرانی از فرهنگ عسلام و عربی میاد. فردا سالگرد اشغال 'لانه جاسوسی' نیست؟ 🤣 معاون وزیر ورزش کار دیگه نداره که به این خبر چیپ و مزخرف واکنش نشون داده؟ به جای واکنش ازدواج جوانان رو تسهیل کنید این خزعبل گویی ها خود به خود تمام میشه
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

چه کسانی در ورزشگاه یادگار امام تبریز در حمایت از ترکیه شعار دادند؟«باید سطح آزادی را در ایران افزایش دهیم تا ترکیه‌ای که لبریز از روزنامه‌نگاران و فعالان سیاسی زندانی است، برای اقلیتی از جوانان ایرانی ناآشنا به تاریخ و سیاست، جاذبه نداشته باشد.» مسئله داخلیه آقا شما کار نداشته باش ابلهان خایین و مزدوران اشغال هرکه ترکیه را میخواهد گورش را گم کنه به ترکیه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »