تبعیض علیه زنان مقابله با گرسنگی را کند می‌کند | DW | 15.10.2019

15/10/2019 04:38:00 ب.ظ

شانزدهم اکتبر روز جهانی غذاست. تازه‌ترین گزارش سازمان 'نان برای همه' نشان می‌دهد که زن‌ها و بچه‌ها به دلیل سازوکارهای تبعیض‌آمیز، به مراتب بیشتر از مردان در معرض آسیب‌های ناشی از سوءتغذیه و گرسنگی قرار دارند.

روز جهانی غذا, فائو

شانزدهم اکتبر روز جهانی غذا ست. تازه‌ترین گزارش سازمان 'نان برای همه' نشان می‌دهد که زن‌ها و بچه‌ها به دلیل سازوکارهای تبعیض‌آمیز، به مراتب بیشتر از مردان در معرض آسیب‌های ناشی از سوءتغذیه و گرسنگی قرار دارند.

شانزدهم اکتبر روز جهانی غذا ست. تازه‌ترین گزارش سازمان 'نان برای همه' نشان می‌دهد که زن‌ها و بچه‌ها به دلیل سازوکارهای تبعیض‌آمیز، به مراتب بیشتر از مردان در معرض آسیب‌های ناشی از سوءتغذیه و گرسنگی قرار دارند.

تبعیض علیه زنان مقابله با گرسنگی را کند می‌کندشانزدهم اکتبر روز جهانی غذاست. تازه‌ترین گزارش سازمان"نان برای همه" نشان می‌دهد که زن‌ها و بچه‌ها به دلیل سازوکارهای تبعیض‌آمیز، به مراتب بیشتر از مردان در معرض آسیب‌های ناشی از سوءتغذیه و گرسنگی قرار دارند.

دو تشکل امدادی و حقوق بشری در آلمان به مناسبت"روز جهانی غذا" گزارشی منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد زنها و بچه‌ها در بسیاری از کشورهای دنیا، نسبت به مردان محرومیت‌های غذایی بیشتری دارند.مشروح این گزارش روز ۱۶ اکتبر، روز جهانی غذا، منتشر می‌شود.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

آتش‌سوزی در 6 هکتار از نخلستان‌های ‌رودان؛ 600 اصله درخت در آتش سوخت + فیلم- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

پوشش لحظه به لحظه ششمین روز حمله به کردهای سوریه؛ انتقاد روحانی از ترکیه🎥تصاویر پهپادی منتشر شده توسط ترکیه از حمله به یگان‌های مدافع خلق در سوریه آخرین تحولات را در ارتباط با ششمین روز حمله نظامی ترکیه به کُردهای سوریه را در وب‌سایت یورونیوز بخوانید: ادمین پفیوز درود! گروه تروریستی YPG تشکر_ارتش_ترکیه تشکر_اردوغان مرگ بر تروریستهای کورد

گزارش وزارتخانه‌های کشور و راه از خدمات ارائه‌شده به زائران در ایام اربعینگزارش وزارتخانه‌های کشور و راه و شهرسازی از خدمات ارائه‌شده به زائران در ایام اربعین حسینی در جلسه هیات دولت به ریاست معاون اول رئیس جمهوری ارائه شد.

۹نفر از رهبران جدایی طلب کاتالونیا به زندان محکوم شدنددادگاه عالی اسپانیا روز دوشنبه ۲۲ مهرماه، ۹نفر از رهبران جدایی طلب کاتالونیا به ۹ تا ۱۳ سال زندان محکوم کرد.\r\n به گزارش رویترز، این ۹ نفر از رهبران جدایی طلب کاتالونیا به اتهام شورش و اغتشاش به ۹ تا جدایی طلب را باید از تخم اویزون کرد

بازیگر سریال «برکینگ بد» پس از ناکامی در سینما به تلویزیون برمی‌گرددبازیگر سریال «برکینگ بد» پس از ناکامی در سينما به تلویزیون برمی‌گردد نخستین پروژه سینمایی اش «نیاز به سرعت» (Need for Speed) بود که مورد استقبال تماشاگران قرار نگرفت. حتی فیلم سه بعدی «خروج: خدایان و پادشاهان» نیز آن طور که انتظار می رفت در گیشه نفروخت

اینفانتینو: پیامی که این روزها از ایران به گوش می‌رسد، پیام امید استجیانی اینفانتینو، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال درباره ورود زنان ایرانی به استادیوم در بازی اخیر تیم ملی ایران و کامبوج گفت: «از این اتفاق بسیار خرسندم، پیامی که این روزها از ایران به گوش می‌رسد، پیام امید است.» گور باباش. اینم تماشا تشویق فوتبال از سوی زنان ایرانی. حالا مونده فقط موشک‌های بالشتی ک، چن تاهم سانتریفیوژ ir8 ناقابل البته خروج از سوریه ولبنان وعراق ویمن وافغانستان و... تا یه کشور عادی وسربه راه بشیم.

اعتراض زندانیان سیاسی زن از اوین به 'حاکمیت زن‌ستیز' | DW | 15.10.2019شماری از زندانیان سیاسی زن از اوین با انتشار بیانیه‌ای به 'ستم و بی‌عدالتی علیه زنان' اعتراض کردند. به گفته آنان، 'وجدان بیدار جامعه تاب این ستم‌ها را نخواهد آورد' و به‌زودی 'رهایی مادران رنج‌کشیده' را فراهم خواهد کرد. زنان تحت ستم ولایت فقیه تحت ستم جنسی تحت تبعیض جنسیتی در عین حال پیشتازان مقاومت در ایران ازاین اوین لعنتی همین عکس فقط وجود داره😤 پانزدهم اکتبر زادروز فیلسوف، شاعر، منتقد فرهنگی،جامعه شناس، آهنگساز و فیلولوژیست کلاسیک بزرگ آلمانی فردریش نیچه گرامی باد

جهان تبعیض علیه زنان مقابله با گرسنگی را کند می‌کند شانزدهم اکتبر روز جهانی غذاست.Aa شش روز از حمله نظامی ترکیه به گروه‌های کُرد در شمال شرق سوریه می گذرد و خروج قریب الوقوع یک هزار نفر از نظامیان آمریکایی باقی مانده همچنین ورود ارتش دولت مرکزی سوریه به مناطق شمالی، راه را برای رویارویی مستقیم میان سربازان دو کشور ترکیه و سوریه فراهم کرده است.به گزارش ایسنا، براساس گزارش وزارت کشور، در ایام محرم برای جابه‌جایی چهار میلیون نفر به کشور عراق، مدیریت جمعی و هماهنگی خوبی انجام شده است.نظرات بیشتر مهر ۲۱, ۱۳۹۸ سردرگمی مقامات جمهوری اسلامی درباره سرنوشت پیوستن ایران به کنوانسیون پالرمو، دو روز بعد از هشدار مایک پمپئو قرار بود مجمع تشخیص مصلحت نظام تا ۱۸ مهر نظر خود را درباره مصوبه مجلس اعلام کند.

تازه‌ترین گزارش سازمان"نان برای همه" نشان می‌دهد که زن‌ها و بچه‌ها به دلیل سازوکارهای تبعیض‌آمیز، به مراتب بیشتر از مردان در معرض آسیب‌های ناشی از سوءتغذیه و گرسنگی قرار دارند. دو تشکل امدادی و حقوق بشری در آلمان به مناسبت"روز جهانی غذا" گزارشی منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد زنها و بچه‌ها در بسیاری از کشورهای دنیا، نسبت به مردان محرومیت‌های غذایی بیشتری دارند. سازمان ملل نیز در گزارشی اعلام کرد بیش از ۱۶۰ هزار نفر از ساکنان شمال شرق سوریه آواره شده اند. مشروح این گزارش روز ۱۶ اکتبر، روز جهانی غذا، منتشر می‌شود. از عمده مشکلات موجود برای خدمات‌رسانی به زائرین، توزیع آب در آن سوی مرز بوده که حدود ۲۴ تانکر آب‌رسانی و یخ ارسال و روزانه حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار آب بسته‌بندی‌شده توزیع شده است. در گزارش سازمان پروتستانی"نان برای همه" و شبکه مبارزه برای اولویت‌ غذا"FIAN" آمده است:  «زنها به دلیل وظایف کلیدی در کاشت و برداشت کشاورزی و تهیه خوراک، نقش مهمی علیه عدم امنیت غذایی و گرسنگی دارند، اما اکثر کسانی که از سوءتغذیه و گرسنگی رنج می‌برند، همین دخترها و زن‌ها هستند. آخرین تحولات مرتبط با ششمین روز تهاجم نظامی ترکیه به شمال سوریه را در این صفحه دنبال کنید.» برنارد والتر، کارشناس سازمان"نان برای همه" می‌گوید: «تبعیض‌های اجتماعی گسترده و عدم تساوی حقوقی زنان برای دسترسی به زمین و منابع دیگر، باعث شده که زن‌ها بیش از مردان در معرض عدم امنیت غذایی قرار داشته باشند.» پالرمو، لایحه پیوستن ایران به کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان‌ یافته فراملی است و ‌‌تی.

» طبق اعلام سازمان جهانی خواروبار (فائو)، شمار افرادی که گرسنگی می‌کشند یا از سوءتغذیه متوسط یا شدید در رنجند، بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ بیش از ۳۰۰ میلیون نفر افزایش داشته و به دو میلیارد نفر رسیده است. بنا بر اعلام استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل، آقای گوترش از همه طرفهای این درگیری خواست که اختلافات خود را از مسیری مسالمت‌آمیز حل کنند. همچنین براساس گزارش وزارت راه و شهرسازی از وضعیت حمل و نقل در ایام اربعین امسال، در بازه زمانی ۱۰ تا ۲۰ مهر مجموع خروجی مرز‌های چهارگانه تعداد دو میلیون و ۳۱۰ هزار و ۲۷۵ نفر و مجموع ورودی از این مرز‌ها تعداد ۵۵۹ هزار و ۲۳۵ نفر بوده است. به این ترتیب از هر چهار نفر در جهان، یک نفر هر روز درگیر این مسئله است که آیا فردا غذای کافی و با کیفیت برای خوردن دارد یا نه. بند اول ماده ۱۱ میثاق بین‌المللی حقوق اقتصادی- اجتماعی و فرهنگی سازمان ملل، حق غذا را یک حق بنیادین بشری دانسته اما این حق معمولا نادیده گرفته می‌شود. آقای گوترش تاکید کرده است که هرگونه عملیات نظامی باید مطابق قوانین بین‌الملل انجام و از غیرنظامیان همچنین تاسیسات غیرنظامی محافظت شود. سازمان ملل در اهداف توسعه پایدار، موظف شده که تا سال ۲۰۳۰ حق دسترسی همگانی به خوراک و منابع غذایی را تضمین کند. نهادهای عمومی غیردولتی، نهادها و مؤسسات غیردولتی و سازمان های صنفی و حرفه ای، مانند نظام‌های پزشکی و پرستاری و مهندسی و کانون‌های وکلای دادگستری و اتاق‌های بازرگانی و تعاون، در زمره این اشخاص قرار می‌گیرند. در همین زمینه: . او گفت: «ما امروز با یک حادثه‌‌ای در شمال سوریه مواجه هستیم که حادثۀ خوشایندی نیست؛ نه برای منطقه، نه برای مردم کرد سوریه و نه برای دولت سوریه. در همین گفتگو اما این نماینده مجلس گفته که مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌تواند برای مهلت قانونی توجیه بیاورد.