تبریک ظریفانه و ابراز علاقه به مذاکره با بایدن

19/08/1399 10:28 ق.ظ

محمدجواد_ظریف، در توییتر تلویحا از انتخاب جو_بایدن به عنوان رئیس‌جمهور بعدی آمریکا استقبال کرد. شاید توییت ظریف را بتوان با اغماض تبریک او به سبک غیرمستقیم به سناتور پیشین ایالات متحده ارزیابی کرد. یادداشت فرامرز داور👇 پشت_صحنه_یک_توییت راستی_آزمایی

«محمدجواد ظریف»، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی، تلویحا از انتخاب «جو بایدن» به عنوان رئیس‌جمهور بعدی آمریکا استقبال کرده است.

مقام‌های جمهوری اسلامی به طور معمول به برندگان انتخابات ریاست‌جمهوری تبریک نمی‌گویند، اما شاید توییت ظریف را بتوان با اغماض تبریک او به سبک غیرمستقیم به سناتور پیشین ایالات متحده ارزیابی کرد که سال‌ها پیش از پیروزی در انتخابات، به دفتر نمایندگی جمهوری اسلامی در نیویورک رفت‌وآمد داشته است.

ظریف در توییت خود نوشته است: «مردم آمریکا حرف‌شان را زدند و جهان در حال تماشای این است که آیا رهبران جدید از بی‌قانونی فاجعه‌آمیز رژیم‌شان دست برمی‌دارد یا خیر و چندجانبه‌گرایی، همکاری و احترام به قانون را می‌پذیرند؟ این اقدام و عمل است که بیش از همه چیز مهم است. سابقه ایران [روشن است]: عزت‌مداری، منافع ملی و دیپلماسی مسئولانه.»

پیش از روشن شدن نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا هم از میان مقام‌های جمهوری اسلامی فقط ظریف بود که عبارت رسمی نظام در تفاوت نداشتن بین نامزدها را تکرار نکرده و گفته بود بین «دونالد ترامپ» و جو بایدن تفاوت وجود دارد. headtopics.com

خواهیم دید

ادامه مطلب:
iranwire »