تبدیل یک بنای تاریخی در باغملک به محل نگهداری گوسفندان

14/08/1399 10:41 ب.ظ

«نسرین کریمی» دبیر انجمن میراث دوستان باغملک از بی‌توجهی به آثار باستانی شهرستان باغملک در استان خوزستان گلایه کرد و گفت یک بنای تاریخی به نام «سرای_ارغوان» به محلی برای نگهداری گوسفندان تبدیل شده است. اخبار_ایران خوزستان

در باغملک متاسفانه با توجه به آثار فراوانی که در آن وجود دارد، آنگونه که باید به حوزه‌ میراث فرهنگی توجه نمی‌شود.

دبیر انجمن میراث دوستان باغملک گفته است تعداد زیادی از بناهای تاریخی این شهر «به امان خدا رها شده‌اند» و حد و حدود هیچ‌یک از محوطه‌های تاریخی باغملک مشخص نیست.

باغملک شهر باستانی کوچکی در شمال خوزستان است که طی سال‌های گذشته همواره با معضل حفاری‌های غیرمجاز قاچاقچیان آثار باستانی مواجه بوده است. فعالان میراث فرهنگی خوزستان می‌گویند کمبود نیروی یگان حفاظتی در اداره‌ میراث فرهنگی باغملک باعث شده است که قاچاقچیان با فراغ بال در این منطقه به فعالیت بپردازند.

خانم کریمی تعداد کل نیروی یگان حفاظت شهر باغملک را دو نفر اعلام کرده و گفته است مدیریت میدانی محوطه‌های تاریخی این شهر با وجود این‌همه قاچاقچی کار مشکلی است.

ادامه مطلب:
iranwire »

سابق، در شهر دهدشت و در مکان شهر قدیم دهدشت هم من با چنین صحنه ای مواجه شده بودم عیبی نداره تازه شده مثل کاخها و عمارتها مردمانی که غم فرهنگ خود را نداشته باشند باید در چنین شرایط سخت و رنج آوری زندگی کنند چون با ارزش ترین میراث یک کشور و ملت فرهنگ آن کشور است، وقتی فرهنگ کشوری را لگد مال کرده و از بین می برند کاملا عادی است از آثار باستانی ایران به جای طویله برای نگهداری گوسفندان استفاده شود.

پرزیدنت ترامپ از توافق اسرائیل و مراکش برای عادی‌سازی روابط‌شان خبر داد: «یک دستاورد تاریخی دیگر!»🔴خبر فوری| پرزیدنت ترامپ از توافق اسرائیل و مراکش برای عادی‌سازی روابط‌شان خبر داد: «یک دستاورد تاریخی دیگر!» رئیس جمهوری ایالات متحده همچنین اعلام کرد که با امضاء یک فرمان اجرایی، آمریکا حاکمیت مراکش بر صحرای غربی را به رسمیت شناخته است. خبر این که عشقتون جو بایدن رییس جمهور نمیشه هم ایشالا زودتر کار کنید چیه؟!تعجب کردین؟!عادت کردین به دموکراتهای چپول و جنگ و خونرویزی تو منطقه؟!میبینید که، عادی سازی روابط و صلح کار پیچیده‌ای نیست، ۸سال حضور اوباما فقط جنگ و خونریزی بود! جان مردم جهان بازیچه سیاستهای دول چپ و گلوبالسیتها شده مراکش یکی از پایگاه های تحرکات موساد برعلیه اهدافی در جبهه مقاومت است امروز همکاری با صهیونیستها را علنی میکنند ...

اتفاقی تاریخی؛ یک فرانسوی برنده جایزه ۲۰۰ میلیون یورویی بلیت بخت آزمایی شدپیش از این بیشترین مبلغی که در جریان قرعه کشی‌های «یورومیلیونز» پرداخت شده بود، ۱۹۰ میلیون یورو بود. خوش شانس‌ترین فرانسوی که تا کنون بزرگترین پول یک بلیت بخت آزمایی را به جیب زده بود نیز برنده یک لاتاری ۱۶۹ میلیون یورویی در سال ۲۰۱۲ میلادی شده بود. به به، نوش جونش 🎉

سانسور و سرکوب هفتگی؛ یک محقق بهایی برای نوشتن کتاب‌های تاریخی به زندان رفت

رقابت تاریخی در تیم ملی فوتبال ایران؛ پنج ستاره برای یک دروازه - BBC News فارسیدر حالی که تیم ملی ایران در بعضی پست‌ها گزینه کاملا مطمئنی در اختیار ندارد، در یک پست موقعیت بی‌نظیری پیش آمده است. دراگان اسکوچیچ چندین گزینه مطرح و شایسته در پست دروازه‌بانی در اختیار دارد، بازیکنانی که هرکدام از آن‌ها می‌توانند به راحتی تبدیل به دروازه‌بان اول تیم شوند. حق رشیده عابدزاده مطمعن تر نشون داده در حال حاظر عابدزادع با لک اماده ترن

حزب سبزهای آلمان؛ روایت تصویری یک موفقیت تاریخی | DW | 21.04.2021حزب_سبزها زمانی از ائتلاف چند انجمن و شخصیت تشکیل شد که طرفدار محیط زیست بود و با خارجی‌ها و همجنس‌گرایان همدلی می‌کرد. این حزب اما در تازه‌ترین نظرسنجی‌ها به قوی‌ترین حزب آلمان تبدیل شده است. مروری تصویری این موفقیت: مرگ بر جهانی سازی مرگ بر حقوق زن مرگ بر بهایی ها مرگ بر دولت بنفش مرگ بر مرفه(چه اخوند چه کراواتی) مرگ بر سلبریتی

استان وایر- «نسرین کریمی» دبیر انجمن میراث دوستان باغملک از بی‌توجهی به آثار باستانی شهرستان باغملک در استان خوزستان گلایه کرد و گفت یک بنای تاریخی به نام «سرای ارغوان» به محلی برای نگهداری گوسفندان تبدیل شده است.گفته است

در باغملک متاسفانه با توجه به آثار فراوانی که در آن وجود دارد، آنگونه که باید به حوزه‌ میراث فرهنگی توجه نمی‌شود.

دبیر انجمن میراث دوستان باغملک گفته است تعداد زیادی از بناهای تاریخی این شهر «به امان خدا رها شده‌اند» و حد و حدود هیچ‌یک از محوطه‌های تاریخی باغملک مشخص نیست.

باغملک شهر باستانی کوچکی در شمال خوزستان است که طی سال‌های گذشته همواره با معضل حفاری‌های غیرمجاز قاچاقچیان آثار باستانی مواجه بوده است.

فعالان میراث فرهنگی خوزستان می‌گویند کمبود نیروی یگان حفاظتی در اداره‌ میراث فرهنگی باغملک باعث شده است که قاچاقچیان با فراغ بال در این منطقه به فعالیت بپردازند.

خانم کریمی تعداد کل نیروی یگان حفاظت شهر باغملک را دو نفر اعلام کرده و گفته است مدیریت میدانی محوطه‌های تاریخی این شهر با وجود این‌همه قاچاقچی کار مشکلی است.

او در خصوص یکی از بناهای تاریخی شهر باغملک به نام سرای ارغوانی می‌گوید: «سرای ارغوانی روز به روز بیشتر تخریب می‌شود. هیچ برنامه ترمیمی از طرف اداره کل میراث فرهنگی استان خوزستان تاکنون برای این بنا تعریف نشده است. این بنا با هر بار بارندگی با درصد تازه‌ای از تخریب مواجه می‌شود. به دلیل بی‌توجهی به این بنا در بعضی از فصول سال از آن به‌عنوان محلی برای نگهداری گله‌های گوسفند و انبار کاه و علوفه استفاده می‌شود.»📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: