تبدیل ۱۰۰۰ هکتار از کوره‌پزخانه‌ها و زمین‌های مزروعی به مناطق مسکونی/ استفاده از ظرفیت زمین‌های ذخیره شهری برای تامین مسکن

15/08/1400 05:02 ب.ظ

در گفت‌وگو با ایلنا اعلام شد: تبدیل ۱۰۰۰ هکتار از کوره‌پزخانه‌ها و زمین‌های مزروعی به مناطق مسکونی/ استفاده از ظرفیت زمین‌های ذخیره شهری برای تامین مسکن

«عبدالرضا گلپایگانی» معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره جزئیات تشکیل کارگروه مسکن توسط شهرداری و وزارت راه و شهرسازی گفت: کارگروه تشکیل و دو ماموریت ویژه در آن تعریف شد.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران افزود: جلسه بعدی نیز در خصوص تامین مسکن بود. از نظر معاونت معماری و شهرسازی در شهر تهران ظرفیت‌هایی وجود دارد که می‌توانیم درخصوص این ظرفیت‌ها در چند محور عمل کنیم.

ادامه مطلب:
ilnanews »

پرداخت بیش از ۱۰۰ هزار پوند به دفتر خامنه‌ای در لندن از سوی دولت انگلیس

درخواست سناتورهای آمریکایی از بایدن برای دفاع از حقوق زنان افغانجمعی از سناتورهای زن آمریکا در نامه‌ای به جو بایدن، خواهان تدوین یک طرح جامع برای حمایت از حقوق سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و اساسی زنان افغان شدند. - خبرگزاری آناتولی

آیا افزایش استفاده از انرژی اتمی می‌تواند مانع از گرمایش فاجعه بار زمین شود؟رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای بار دیگر بر نقش انرژی هسته‌ای بر کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای، تاکید کرد. موضوع استفاده از این انرژی که سال‌ها با مخالفت جریان‌ها و احزاب سبز در اروپای غربی و آمریکای شمالی روبه‌رو بود، هم‌اکنون به مبحثی مورد اختلاف بدل شده است. AmirbehnamM اگه غرب و شرکا استفاده کنن جلوی گرمایش زمین رو میگیره و اگه ایران استفاده کنه همش باعث گرما میشه

نظرسنجی گالوپ: بیش از دوسوم بزرگسالان آمریکا از قانونی شدن مصرف ماری جوانا حمایت می‌کنندافزایش تمایل به قانونی شدن مصرف این محصول، منجر به رونق صنعت ماری جوانا در آمریکا شده است؛ به طوری که فروش این ماده مخدر در سال ۲۰۲۰ میلادی به ۱۷.۵ میلیارد دلار رسید که ۴۶ درصد نسبت به سال ۲۰۱۹ افزایش نشان می‌داد. 😐😐😐🤦‍🤦‍🤦‍ اتفاقا خوبه . بهتر از مواد صنعتی و فراوری شده است . ماری جوانا خود طبیعت دو سوم یعنی 66.6 %

درخواست سناتورهای زن کنگره آمریکا از بایدن برای محافظت از زنان و دختران افغانستانهمه ۲۴ سناتور زن کنگره آمریکا از هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه در نامه‌ای از جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده خواستند تا از حقوق زنان و دختران افغانستان که در پی خروج آمریکا از این کشور بشدت نادیده گرفته شده، محافظت کند. یعنی قبلا حضور امریکا در افغانستان باعث محافظت از زنان و دختران افغانستان بود. ! از بایدن فقط باید درخواست کرد به خوابش ادامه بده. اگه بیدارش کنند همه دنیا را بهم میریزه. همون بدبختی که چند ماه های اول ریاست جمهوریش برای کشورها ایجاد کرده دهه‌ها طول میکشه درستش کرد. 'سيري العالم أجمع ما هو إسلامي الحقيقي الذي طبقته قبل 1400 عام بعون الله ، قلت نعم إن شاء الله. أنا طوع أمرك.' - من أحلام محمد قاسم. كثير من الناس يدعون أنه الإمام المنتظر المهدي.

درخواست نمایندگان زن سنای آمریکا از بایدن برای حمایت بیشتر از زنان و دختران افغانستاندرخواست نمایندگان زن سنای آمریکا از بایدن برای حمایت بیشتر از زنان و دختران افغانستان بیش از بیست تن از نمایندگان زن در سنا با ارسال نامه‌ای به جو_بایدن رئیس جمهوری آمریکا خواستار اقدامات بیشتر دولت او برای حمایت از زنان و دختران در افغانستان شدند. لابد بایدن هم تعهد میکنه که مثلا برای 100 نفر از دختران افغان جهیزیه تهیه کنه می گویند طالبان جنگ را در افغانستان برد و ما شکست خوردیم و ما فرار کرديم و حالا می خواهند پس از فرار از افغانستان از راه دور از زنان و دختران حمایت کنند.

«عبدالرضا گلپایگانی» معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره جزئیات تشکیل کارگروه مسکن توسط شهرداری و وزارت راه و شهرسازی گفت: کارگروه تشکیل و دو ماموریت ویژه در آن تعریف شد. ماموریت نخست درباره استفاده از ظرفیت‌های قانون جهش تولید مسکن است و دومین ماموریت نیز حل مشکل تعارضاتی است که در حریم شهر تهران وجود دارد.

او ادامه داد: بعد از آن جلسه‌ای در مورد تعارضات حریم با حضور نمایندگان وزارت راه و شهرسازی و استانداری تهران داشتیم و تصمیماتی درباره حریم شهر تهران نیز گرفته شد.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران افزود: جلسه بعدی نیز در خصوص تامین مسکن بود. از نظر معاونت معماری و شهرسازی در شهر تهران ظرفیت‌هایی وجود دارد که می‌توانیم درخصوص این ظرفیت‌ها در چند محور عمل کنیم.

گلپایگانی با اشاره به سه محور مورد بررسی در زمینه تامین مسکن اظهار کرد: یک محور بحث مقاوم‌سازی یا نوسازی بافت‌های فرسوده است، دومین محور تامین سرانه‌های خدماتی در شهر و محور سوم تامین مسکن است که به عنوان سه نیاز خیلی حیاتی در شهر تهران مطرح هستند. امیدواریم با این ظرفیت‌هایی که شهر تهران دارد و با همکاری بین شهرداری و وزارت راه و شهرسازی بتوانیم تحرکی در زمینه مسکن ایجاد کنیم.

او در واکنش به اینکه این ظرفیت‌ها همیشه مورد بحث بوده است، اظهار کرد: ظرفیت‌ها همیشه بوده اما آنگونه که باید از آن‌ها استفاده نشده است. برای مثال نزدیک به هزار هکتار زمین در مناطق ۱۸ و ۱۹ داریم که یا کوره پزخانه هستند و یا در قدیم زمین‌های مزروعی بودند، اما اکنون محدودیت‌های قانونی برای استفاده سکونتگاهی از این زمین‌ها وجود دارد.

گلپایگانی ادامه داد: اگر با کمک وزارت مسکن برای این محدودیت‌ها اصلاحیه دریافت کنیم، یک ظرفیت هزار هکتاری به شهر تهران اضافه می‌شود که از آن برای تامین سرانه‌های خدماتی، نوسازی بافت‌های فرسوده و تامین مسکن استفاده خواهیم کرد.

او درباره شرایط تامین مسکن گفت: تامین مسکن هم در زمینه فروش جهت تملک و هم برای تامین مسکن برای اجاره و اجاره‌داری توسط نهادهای دولتی از جمله وزارت راه و شهرسازی و شهرداری مطرح است.

معاون شهردار تهران با تاکید بر اینکه نیازمند نگاه و توجه ویژه به این ظرفیت‌ها هستیم، اضافه کرد: ظرفیت زمین‌های ذخیره شهری نیز یک ظرفیت ۵ هزار هکتاری است که برای تامین مسکن و مقاوم‌سازی و تامین سرانه‌ها باید از این ظرفیت نیز استفاده کنیم و در این راستا همکاری شورای عالی معماری و شهرسازی و شهرداری تهران حتما می‌تواند اتفاق خوبی را رقم بزند.

گلپایگانی در واکنش به اینکه چه تضمینی وجود دارد، اتفاقی که در مسکن مهر رخ داد در اینجا نیز تکرار نشود، گفت: دیدگاه ما این است اتفاقی که در مسکن مهر افتاد، نباید تکرار شود و باید از آن تجربه درس گرفته باشیم.کلانشهر نباید به ظرفیتی که قانون ایجاد کرده مانند ظرفیت مسکن مهر پشت کند و بگویند چون معایبی داشته بنابراین به سمت آن نمی‌رویم.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران افزود: باید ببینیم جدای از معایبی که دارد چه ظرفیت‌هایی دارد و آن‌ها را مورد توجه قرار دهیم. کسانی که به دنبال تامین مسکن هستند اولویت اول را ساخت مسکن در جایی که نیاز شهروندان است قرار می‌دهند و اولویت این است که ساخت مسکن با ساخت شهر باشد، نه اینکه مسکنی بسازیم که به شهر آسیب بزند.

او در پایان گفت: این ظرفیت وجود دارد اما کار سخت و دشواری است و نیاز به پیگیری مجدانه و هماهنگی بین افراد ذی نفوذ دارد و گفت‌وگوهایی که انجام شده برای پیگیری حل مشکلات به صورت مشترک بوده است.