تبدیل کرونا به مساله امنیتی؛ بازداشت گسترده کاربران شبکه‌های اجتماعی

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 59 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 63%

فعالان شبکه‌های اجتماعی از تهران تا شهرهای دیگر به دلیل نوشتن درباره کرونا در روزهای اخیر از سوی نهاد قضایی یا امنیتی بازداشت یا مواجه با «ارشاد» و «اخطار» قضایی شده‌اند. گزارش نیلوفر رستمی niloufarrostam1 را بخوانید👇 اخبار_ایران خبرنگاری_جرم_نیست

ایران اخبار, ایران سرفصلها

فعالان شبکه‌های اجتماعی از تهران تا شهرهای دیگر به دلیل نوشتن درباره کرونا در روزهای اخیر از سوی نهاد قضایی یا امنیتی بازداشت یا مواجه با «ارشاد» و «اخطار» قضایی شده‌اند. آن‌ها به دلیل نوشته‌هایی که مغایر با اخبار صداوسیما و خبرگزاری‌های رسمی است با توبیخ و بازداشت و پرونده قضایی مواجه شده‌اند.

«محمد اولیایی‌فرد»، وکیل درباره بازداشت‌های مکرر و ادامه‌دار روزنامه‌نگاران و شهروندان به دلیل نوشتن از کرونا در شبکه‌های اجتماعی می‌گوید، درستی یا نادرستی نوشته‌های آن‌ها نیست که منجر به این اقدامات قضایی می‌شود بلکه نگاه حکومت ایران و امنیتی شدن ویروس کروناست که آن‌ها را به این حرکت غیرقانونی با توجیهات حقوقی سوق می‌دهد.

«محمدجعفر منتظری» با میان کشیدن «امنیت ملی و مصالح کشور» حجت را تمام کرد و هر اظهارنظری مخالف درباره کرونا را با اتهام امنیتی یکسان دانسته است. همچنین در این اطلاعیه آمده بود که اطلاعات سپاه فارس به تمام مدیران گروه‌ها، کانال‌ها و صفحات شبکه‌های اجتماعی این استان هشدار داده که با آن‌ها در این زمینه برخورد قاطع خواهد شد.

سردار «مهدی معصوم‌بیگی»، فرمانده انتظامی استان اصفهان همچنین خبر از حذف یا مسدود شدن «۸۵۰ خبر کذب» در فضای مجازی و «۵۷» مورد «تذکر» به مدیران سایت‌ها و کانال‌های «خاطی» داد. «زهره رستگاری»، همسر حاجتی یک روز بعد در تاریخ ۲۲ اسفندماه در توییترش اعلام کرد آقای حاجتی به دستور شعبه ۱۰ دادیاری دادگاه انقلاب شیراز بازداشت شده است. بازداشت مهدی حاجتی یک روز پس از اطلاعیه تهدیدآمیز دادستان کل کشور صورت گرفت.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

در روزهای کرونا زده؛ به ترانه کرونا گوش دهیداگر برای اینکه به ویروس کرونا خود را درون خانه قرنطینه کرده‌اید، کار بسیار خوبی می‌کنید، اما وقت خود
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

آمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 21 نفر رسیدوزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان دوشنبه 16 مارس اعلام کرد که آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در لبنان به 99 نفر افزایش یافت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار افراد مبتلا به کرونا در ترکیه به 47 نفر رسیدوزیر بهداشت ترکیه اعلام کرد تاکنون 47 در کشورمان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

به دلیل شیوع کرونا؛ تمامی مرزهای اتحادیه اروپا به مدت یک ماه بسته می‌شود‌ پس از شیوع ویروس کرونا در برخی کشورهای اروپایی «اورزولا فن در لاین» رئيس کمیسیون اتحادیه اروپا روز کرونا از عربستان شروع شده چون همه وهابیها یک کرونا بمب متحرک هستند ،عربستانیها رو بگیرید بمب به خودشون بستند . 🤣😂😂😂🤣🤣😂🤣🤣 اقا چرا هر خبری رو دوبار توییت میکنین؟!واقعا چرا؟!کدوم کسخلی پشت اکانته؟
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

شناسایی نخستین فرد مبتلا به ویروس کرونا در ازبکستان
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »