تا پایان سال قیمت بنزین افزایش نمی‌یابد/ شرکت هفت‌تپه به زودی به وزارت اقتصاد واگذار می‌شود/ تکلیف‌ صاحب شرکت را قانون مشخص کرده است

30/06/1400 08:44 ق.ظ

بابای کارنامی در گفت‌وگو با ایلنا: تا پایان سال قیمت بنزین افزایش نمی‌یابد/ شرکت هفت‌تپه به زودی به وزارت اقتصاد واگذار می‌شود/ تکلیف‌ صاحب شرکت را قانون مشخص کرده است

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس هرگونه افزایش قیمت بنزین را بر خلاف مصوبه مجلس دانست و تصریح کرد: تا پایان سال افزایش قیمت ممنوع است. وی افزد: با توجه به نگرانی‌هایی که وجود داشت و مسئله برای کارگران، سهامداران شرکت، نمایندگان مجلس و اهالی شهر هفت تپه، مهم بود، همه نگران بودند و این کار انجام شد.

بناست این کارخانه و سهام آن به وزارت اقتصاد بازگردد اما اینکه قطعی برمی‌گردد یا نه را باید منتظر بود تا نتیجه آن را در یک یا دو هفته آینده ببینیم.

وی درباره اینکه تکلیف مالکیت صاحب شرکت هفت‌تپه چه می‌شود، اظهار داشت: تکلیفی ندارد؛ تکلیف‌اش توسط قانون مشخص است، پولش پرداخت می‌شود و می‌رود. البته پولی هم پرداخت نکرده است، یعنی نسبت به ارزش سهام کارخانه که بالای ۸ یا ۹ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود، عددی پرداخت نکرده است. ۴.۵۰ میلیارد تومان پرداخت کرده که به صورت علی‌الحساب داده است. مثلا جنسی را از بازار بخرید و بعد بگویید که بعداً پول آن را می‌دهید.

نماینده مردم ساری با انتقاد از شیوه واگذاری سهام کارخانه‌های دولتی و نادرست دانستن آن، گفت: اگر سیاست همگن و حمایتی برای همه آن‌ها در کشور باشد، درست است. بحث خصوصی‌سازی را بسیاری از کشورها در دنیا شروع کرده‌اند اما بخش دولتی را به شکل رایگان به بخش خصوصی دادند و گفتند کار و فعالیت کنید و از محل سودی که ایجاد می‌شود، در اقساط ۵ تا ۱۰ سال بدهی دولت را پرداخت کنید.

ادامه مطلب:
ilnanews »

افزایش دو برابری شیوع دیابت در ۱۲ سال گذشتهافزایش دو برابری شیوع دیابت در ۱۲ سال گذشته بررسی‌های یک طرح تحقیقاتی ۱۲ ساله نشان داد که در ایران شیوع دیابت دو برابر شده و چاقی نیز ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش داشته است.

قیمت خانه در تهران از اروپا بیشتر شده است!قیمت خانه در تهران از اروپا بیشتر شده است! یک کارشناس بازار مسکن با بیان اینکه قیمت خانه درتهران با برخی شهرهای اروپایی برابری می‌کند وبعضا بیشتر شده،گفت: از سال ۹۰ به بعد دچار رکود ساخت‌وساز شدیم که نتیجه آن به شکل رشد لجام گسیخته قیمت مسکن بروز پیدا کرد 😂😅🤣ساعت خواب😉کمی دیگه بخواب 🤨☹️ چا بدبخت مردمانی! فکر کن پول خونه ی توی اروپا رو بدی ولی تو این خراب شده ی تحت زعامت آخوند زندگی کنی.

قیمت "بلیت پروازهای اربعین" نجومی شد!- اخبار سفر - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnimقیمت بلیت پروازهای اربعین نجومی شد! تمامی پروازهای ارائه‌شده به‌مقصد نجف صرفاً از طریق ایرلاین‌های خارجی با قیمت ۲۳ تا ۳۱ میلیون تومان در حال فروش است احیانا نمیخواید یه تشری به رستم قاسمی بزنید؟؟ این بود مدیریت جهادی؟ نمیتونه گوش ایرلاین ها رو بپیچونه؟

افزایش چهار مرکز شبانه‌روزی تزریق واکسن در تهران/ تزریق ۷۰۰ هزار دز واکسن در ۱۰ روز آیندهاستاندار تهران از افزایش چهار مرکز شبانه‌روزی تزریق واکسن در تهران خبر داد وگفت: تزریق ۷۰۰ هزار دز واکسن در ۱۰ روز آینده انجام خواهد شد.

منافع جمهوری اسلامی ایران از تسلط طالبان بر افغانستان در چیست؟آمریکاستیزی که سنگ بنای جمهوری اسلامی و ایدئولوژی اصلی‌، به ویژه بین هسته سخت قدرت و «نیروی میدان» است جمهوری اسلامی را به طالبان نزدیک کرده است. عدم حضور آمریکا در مرز شرقی ایران حمایت ایران از طالبان فقط بر محور آمریکا ستیزی ایران قابل تعریف است ومسائل دیگری چون منافع شیعیان افغانستان برای ایران اهمیت ندارد. ایران به این باور است که خروج غیر مسوولانه آمریکا از افغانستان، اعتبار سیاسی این کشور را حد اقل در منطقه با پرسش وتردید مواجه می سازد. واتاحدی این باور درست هم می نماید، تنها ایران یک مقوله را در بحث افغانستان، بدون توجه کنار گذاشته واز آن غافل مانده است ویا نادیده گرفته [که ممکن خروج نیروهای آمریکائی از افغانستان وهموار کردن زمینه سقوط افغانستان بخشی از سیاست تغییر رویکرد خود آمریکادر قبال منطقه است]و

بنزین گران نمی شودبنزین گران نمی‌شود یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت که بنایی برای افزایش قیمت حامل‌های انرژی یعنی بنزین و گازوئیل در بودجه سال آینده وجود ندارد. بگید خایشو نداریم. شیخ بنفش اصلاحات که هرچی میگفت برعکس انجام میداد آقای رییسی حرفش سنده ولی این وعده عدم گرانی رو کی داد بدونیم تا فردا به اسم ایشون فاکتور نکنیم چون احتمال گذر از تحریم وجود داره اگر تحریم ها ادامه پیداکنن قطعا حامل های انرژی با نرخ افزایشی روبرو میشن.