تا لحظه آخر دست از کار نمی‌کشیم/ بعد انقلاب شاهد تحول بزرگی در بخش آب و خاک بودیم

13/08/2020 11:37:00 ق.ظ

روحانی در آیین افتتاحیه طرح‌ عظیم توسعه آب و خاک: تا لحظه آخر دست از کار نمی‌کشیم/ بعد انقلاب شاهد تحول بزرگی در بخش آب و خاک بودیم

جنگ تحمیلی, دفاع مقدس

روحانی در آیین افتتاحیه طرح‌ عظیم توسعه آب و خاک: تا لحظه آخر دست از کار نمی‌کشیم/ بعد انقلاب شاهد تحول بزرگی در بخش آب و خاک بودیم

رئیس جمهور گفت: زمان جنگ تحمیلی آروزی ما این بود یک روزی جنگ با پیروزی رزمندگان اسلام تمام و دشت‌ها آباد شود و مردم ما بتوانند از سرزمین خود به بهترین وجه استفاده و بهره برداری کنند.

رئیس‌جمهور  با اشاره به این‌که امید و آرزوهایی در ایام دفاع مقدس در ذهن ما بود و از این مناطق زیاد عبور می‌کردیم، عنوان کرد: آن زمان این مناطق میدان جنگ و زد و خورد بود، آرزوی ما این بود که یک روزی جنگ با پیروزی رزمندگان اسلام تمام و این دشت‌ها آباد شود و مردم ما بتوانند از سرزمین خود به بهترین وجه استفاده و بهره برداری کنند.

رئیس دولت دوازدهم افزود: در این افتتاح دشت‌های ازگله، جگیران، ذهاب شمالی و جنوبی و قراویز تحت تاثیر این سیستم آبیاری و زهکشی قرار می‌گیرد و مردم این منطقه شاهد آبادانی خواهد بود.وی یاد آور شد: یکی از آرزوهایی ما این بود  روزی فرا برسد و ما بتوانیم این مناطق را آباد کنیم، مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در سفرهایی که در این مناطق با هم بودیم این را  جزو آرزوهایشان بیان می‌کردند لذا ما در اواخر دولت آقای هاشمی در سال ۷۶ طرحی که امروز افتتاح شد را در شورای عالی امنیت ملی مورد بررسی قرار دادیم و اولین مصوبات آن مربوط به پایان دولت ایشان بود و بعد در سال‌های ۸۱ و ۸۲ این طرح را دنبال کردیم و مصوبات فراوانی را داشتیم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.'‎

‎BBC NEWS فارسی‎ shared a post on Instagram: '‎‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.‎'. Follow their account to see 66534 posts. ادامه مطلب >>

از کارگری تا جنگ با داعش؛ از لشکر فاطمیون تا بازگشت به کارگری

کرونا؛ از رکود اقتصادی در بریتانیا تا شیوع دوباره در لبنان - BBC News فارسیبا گذشت نزدیک به یک ماه از لغو بسیاری از محدودیت‌های مرتبط با کرونا در بریتانیا، این کشور رسما اعلام کرده که برای اولین بار بعد از یازده سال، دچار رکود اقتصادی شده‌است.

بزی با تفریحات متفاوت؛ از تختۀ موج سواری تا گردش با اتومبیلپیاده روی، اتومبیل سواری و گاهی سوار شدن روی این تخته موج سواری، از جمله تفریحات «آقای میهم» است.

شمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به از مرز 226 هزار نفر عبور کرد

سود مردم از خرید نفت در طرح گشایش اقتصادی کمتر از سود بانکی نیسترئیس دفتر رئیس جمهور تاکید کرد: سود مردم از خرید نفت در طرح گشایش اقتصادی کمتر از سود بانکی نیست. مردم می توانند بسته به توان مالی خود از یک تا چند هزار بشکه نفت بخرند.

برآورد اولیه از میزان خسارات انفجار بیروت از زبان میشل عونرئیس‌جمهوری لبنان: برآوردهای اولیه از خسارات وارده به کشور علاوه بر خسارات مالی دیگر و ضررهای وارده به بندر بیروت و نیاز به مصالح ساختمانی جهت بازسازی محله‌های خسارت دیده در اثر انفجار بندر به بیش از ۱۵ میلیارد دلار می‌رسد

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت‌الاسلام حسن روحانی در آیین بهره‌برداری از طرح عظیم توسعه منابع آب و خاک در نواحی مرزی گفت: مردم ما امروز شاهد افتتاح یکی از طرح‌های بسیار بزرگ توسعه آب و خاک در مناطق مرزی کشور هستند.مقامات سیاسی افغانستان آمار دقیقی از جنگ‌جویان لشکر «فاطمیون» ندارند.در همین حال آمار بعضی از کشورها در روزهای اخیر حاکی از جهش کم سابقه تعداد مبتلایان به کروناست، از جمله در لبنان و آلمان.«آقای میهم» نام بزی است که گاهی به همراه صاحبش آلیسا کیلی، لذت سوار شدن روی تخته موج سواری را تجربه می‌کند.

رئیس‌جمهور  با اشاره به این‌که امید و آرزوهایی در ایام دفاع مقدس در ذهن ما بود و از این مناطق زیاد عبور می‌کردیم، عنوان کرد: آن زمان این مناطق میدان جنگ و زد و خورد بود، آرزوی ما این بود که یک روزی جنگ با پیروزی رزمندگان اسلام تمام و این دشت‌ها آباد شود و مردم ما بتوانند از سرزمین خود به بهترین وجه استفاده و بهره برداری کنند. رئیس دولت دوازدهم افزود: در این افتتاح دشت‌های ازگله، جگیران، ذهاب شمالی و جنوبی و قراویز تحت تاثیر این سیستم آبیاری و زهکشی قرار می‌گیرد و مردم این منطقه شاهد آبادانی خواهد بود. آماری از تلفات این لشکر در دست نیست، همان‌طور که معلوم نیست چندین نفر از آن‌ها به افغانستان بازگشته‌اند. وی یاد آور شد: یکی از آرزوهایی ما این بود  روزی فرا برسد و ما بتوانیم این مناطق را آباد کنیم، مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در سفرهایی که در این مناطق با هم بودیم این را  جزو آرزوهایشان بیان می‌کردند لذا ما در اواخر دولت آقای هاشمی در سال ۷۶ طرحی که امروز افتتاح شد را در شورای عالی امنیت ملی مورد بررسی قرار دادیم و اولین مصوبات آن مربوط به پایان دولت ایشان بود و بعد در سال‌های ۸۱ و ۸۲ این طرح را دنبال کردیم و مصوبات فراوانی را داشتیم.. روحانی گفت: حجم تحقق این طرح بسیار عظیم و بزرگ بود و همانطور که وزیر نیرو اعلام کردند بعد از انقلاب ۲۸ سد افتتاح کردیم و در دولت یازدهم و دوازدهم ما در طول ۷ سال گذشته ۲۴ سد جدید را احداث کردیم و تونل بسیار عظیم و بزرگ مهم نوسود را که از شگفتی‌های مهندسی مادر منطقه بود را به بهره‌برداری رساندیم. بسیاری برای درآمد و وعده‌های جمهوری اسلامی به این لشکر پیوسته بودند و برخی از روی باورهای ایدئولوژیک. وی تاکید کرد: این طرح برای ما بسیار مهم است و در طول این سال‌ها آن را پیگیری کردیم من در اینجا باید از مقام معظم رهبری تشکر کنم که در سال ۹۳ هنگامی که این طرح را برای ایشان توضیح دادم و خدمتشان گفتم برای تکمیل این طرح ما نیازمند به کمک صندوق هستیم و باید از تسهیلات آن استفاده کنیم، ۸ میلیارد دلار  نیاز داریم ایشان همان جا بلافاصله موافقت کردند .

روحانی با بیان اینکه این کار در سال ۹۳ تحرک اصلی خود را پیدا کرد، اظهار داشت: امروز شاهد افتتاح بخش بزرگی از این طرح هستیم. او می‌گوید به خاطر «مقدسات» علیه «داعش» جنگید اما حالا، بعد از هفت دوره شرکت در جنگ، ناچار شده است به کارگری بازگردد و دیگر از حمایت‌های مالی جمهوری اسلامی خبری نیست. برخی تونل‌ها و سدها در برنامه‌های قبلی افتتاح شده و امروز به محصول رسیده است. امروز ۲۳ هزار هکتار افتتاح شد و امیدواریم تا پایان سال به ۳۵ هزار هکتار برسد. *** «روز سختی بود؛ همان‌روز که برای آزادسازی پالمیرا با داعش می‌جنگیدیم. در سال آینده هم هر مقدار امکان‌پذیر باشد آن را دنبال می کنیم.   وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: بخشی از امسال و بخشی هم از سال گذشته که با ویروس کرونا مواجه بودیم دیدیم که کشورهای مختلف در مساله مواد غذایی چقدر حساسیت به خرج می‌دهند اما این یکی از افتخارات ملی ما است که در بخش آب و خاک و کشاورزی تحول بزرگی در طول بعد از انقلاب و این هفت سال را شاهد بودیم. فکر کنم ساعت دو بعدازظهر بود که مقاومت دشمن شکست خورد.

رئیس دولت دوازدهم تاکید کرد: استان‌های کرمانشاه و ایلام که در زمان جنگ تحمیلی آن همه مصائب را شاهد بودند، امروز شاهد یک تحول بسیار بزرگ در امر کشاورزی هستند و مهم است که خودکفا باشیم. امروز کشاورزان با این طرح‌های کشاورزی در دو و سه نوبت می‌توانند از زمین‌ها استفاده کنند. فرمانده هم زخمی شده بود اما حاضر به عقب‌نشینی نبود. بسیار مهم است که کشاورزان محصولی را درو کنند و سه ماه بعد محصول دیگری را کشت کنند.   وی با بیان اینکه در دنیا کشت دیم بخش بزرگی از محصولات را تامین می‌کند، گفت: حدود ۱۸ درصد محصولات از زمین‌های آبی است اما همین مقدار کم کشت دیم، ۴۰ درصد مواد غذایی را تامین می‌کند با اجرای این طرح‌ها تولید محصول در این منطقه به ۴ برابر می‌رسد. برای من بحث مالی مطرح نبود. باید این طرح‌ها را ادامه دهیم و با حساسیت تکمیل آن را تا پایان امسال و تا پایان این دولت دنبال می‌کنیم.

تا لحظه آخر همه کارگزاران، استانداران، مهندسان و پیمانکاران دست از کار نخواهند کشید.» پنج سال از زمان عضویت او در لشکر فاطمیون گذشته است. ادامه دارد.. ۲۲ سال دارد.. . اگرچه خاطراتش از جنگ و به ویژه روز پاک‌سازی در پالمیرا سوریه تلخ و برایش آزار دهنده است اما شکست داعش را نتیجه فداکاری‌های لشکر فاطمیون می‌داند.