تا زمانی که مسأله امام موسی صدر به نتیجه نرسد، همه ما مقصریم/ مخالفان خرید نفت از ایران جایگزین ارائه کنند/ می‌خواهند مردم از مقاومت متنفر شوند/ مخالفت‌های اسرائیل با برجام نشان می‌دهد این توافق به نفع ایران است

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نماینده جنبش امل در تهران در گفت‌وگو با ایلنا: تا زمانی که مسأله امام موسی صدر به نتیجه نرسد، همه ما مقصریم/ مخالفان خرید نفت از ایران جایگزین ارائه کنند/ می‌خواهند مردم از مقاومت متنفر شوند

به گزارش ایلنا، جنبش امل به عنوان باسابقه‌ترین حزب شیعه لبنان که در سال ۱۹۷۴ توسط امام موسی صدر شکل گرفت، امروز به ریاست نبیه بری، رئیس پارلمان این کشور از احزاب تاثیرگذار در تحولات لبنان و جبهه مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی است.

تحولات لبنان را از پایان آغاز می‌کنم؛ پس از کش و قوس‌های فراوان، در روز جمعه دو هفته گذشته میشل عون رئیس‌جمهور لبنان، فرمان تشکیل کابینه جدید به ریاست نجیب میقاتی متشکل از ۲۲ وزیر را امضا کرد. برای پاسخ به این سوال اول باید از وضعیت لبنان بگویم که چه شد که به اینجا رسیدیم. ما قبل از کرونا، وضعیت خوبی داشتیم و وضعیت به شکلی بود که با مشکلات مسیر را طی می‌کردیم اما متاسفانه وقتی دیدند که با جنگ نظامی مقاومت از بین نمی‌رود، به سمت روش‌های دیگر رفتند که ببینند از چه طریقی می‌توانند مقاومت را تضعیف کنند و تنها راهی که وجود داشت، این بود که تلاش کردند با فشار اقتصادی، ملت را در برابر مقاومت قرار دهند و تفرقه ایجاد کنند.

از ما می‌پرسند چرا از سعد حریری برای نخست وزیری حمایت می‌کنیم در حالی که وی مخالف ماست، ما می‌دانیم ۵۰ درصد سنی‌های لبنان حامی وی هستند و برای اینکه فتنه بین مسلمانان و شیعه و سنی شکل نگیرد خواهان وحدت هستیم. امام موسی صدر می‌گفت مهمترین عامل پیروزی ما وحدت ملی است. مقاومت برای پیروزی نیاز به وحدت ملی دارد؛ این فقط مقاومت نظامی نیست بلکه مقاومت فرهنگی است. امام موسی صدر وقتی به لبنان‌ آمد با فقر و بی سوادی مبارزه کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شمار افرادی که در چین واکسن کامل کرونا زدند از یک میلیارد نفر گذشتمقامات چینی با وضع تعطیلی‌های هدفمند، محدودیت سفر، آزمایش جمعی و تعطیلی مدارس قبل از تعطیلات عمومی یکم اکتبر که دوران اوج گردشگری یک هفته‌ای در این کشور است، کار مهار بیماری را آغاز کرده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سفیر ایران در عراق: زائران ایرانی از طریق اقلیم کردستان وارد عراق نشوندسفیر ایران در عراق تاکید کرد: به هیچ وجه زائران ایرانی از طریق اقلیم کردستان وارد شهرهای زیارتی عراق و مناطق جنوبی این کشور نشوند چرا که این اقدام از نظر قانون عراق تخلف محسوب می‌شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وزیر خارجه جمهوری اسلامی از تایید شدن عضویت دائم ایران در سازمان همکاری شانگهای خبر دادهمزمان با اجلاس سازمان همکاری شانگهای، وزیر خارجه جمهوری اسلامی خبر داد که عضویت دائم ایران در این سازمان به «تایید سران» رسید.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

احتمال بازگشایی حضوری مدارس در ایران از آبان ماهسرپرست وزارت آموزش و پرورش ایران اعلام کرد که بازگشایی حضوری مدارس در این کشور به اختیار مدیران مدارس و انجمن اولیا و دانش آموزان است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار قربانیان کرونا در ایران از 116 هزار نفر گذشتبا فوت 453 بیمار کرونایی در ایران طی شبانه‌ روز گذشته، شمار قربانیان این ویروس به 116 هزار و 72 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی خیلی پدر سوخته اید،شما دختراتون رو توی انتالیا و ...دارید عرضه میکنید بخاطر پول ، بعد اینجا اومدی عکس موکب گذاشتی، برو از مادرت سوال کن ببین پدرواقعیت مال کدوم کشوره، جز حرامزاده با علی و ال علی دشمنی نکند.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تانکرهای سوخت ایران در میان استقبال هواداران حزب‌الله از سوریه وارد لبنان شدندورود نفت ایرانی با اسکورت حزب‌الله و در میان شادی هواداران آن، یک «پیروزی جدی» برای جریان تحت رهبری حسن نصرالله به شمار می‌رود. قدیما از کیسه خلیفه می بخشیدن این روزا از کشکول درويش از کجا میتونید مردم عادی رو از هواداران حزب‌الله تفکیک کنید؟ الله يحفظكم و يسلمكم و يهنئكم يا اهلنا و يا احبابنا في لبنان الغالية العزيزة
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »