افغانستان, خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان, نشست صلح افغانستان, گفت و گوهای صلح میان طالبان و آمریکا

افغانستان, خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان

تا بیستمین سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر نیروهای آمریکایی از افغانستان خارج می‌شوند | DW | 14.04.2021

روند خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان پیش از اول مه آغاز و تا ۱۱ سپتامبر پایان می‌گیرد. طالبان گفته تا خروج کامل این نیروها در هیچ کنفرانسی شرکت نخواهد کرد. نشست بعدی قرار است پایان این ماه در ترکیه برگزار شود.

14/04/2021 12:00:00 ب.ظ

روند خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان پیش از اول مه آغاز و تا ۱۱ سپتامبر پایان می‌گیرد. طالبان گفته تا خروج کامل این نیروها در هیچ کنفرانسی شرکت نخواهد کرد. نشست بعدی قرار است پایان این ماه در ترکیه برگزار شود.

روند خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان پیش از اول مه آغاز و تا ۱۱ سپتامبر پایان می‌گیرد. طالبان گفته تا خروج کامل این نیروها در هیچ کنفرانسی شرکت نخواهد کرد. نشست بعدی قرار است پایان این ماه در ترکیه برگزار شود.

به گفته یک نماینده دولت آمریکا ممکن است روند خروج سربازان آمریکایی از افغانستان پیش از ۱۱ سپتامبر تمام شود.در  قراردادی که ترامپ رییس جمهوری پیشین ایالات متحده در ماه فوریه و در دوحه پایتخت قطر با طالبان امضا کرد، مقرر شد که تا اول ماه مه نیروهای آمریکایی از افغانستان خارج شوند. طالبان تهدید کرده در صورتی که این کار انجام نشود، حمله به نیروهای ناتو را آغاز خواهد کرد.

آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیم اسرائیل خواستار «لغو فوری» حضور نماینده اتحادیه اروپا در مراسم تحلیف رئیسی شد روحانی سرقت اسناد هسته‌ای از سوی اسرائیل را تأیید کرد | DW | 02.08.2021

یک عضو دولت آمریکا گفته خروج نیروهای این کشور از افغانستان با همکاری متحدان آمریکا در ناتو صورت خواهد گرفت. به گفته او همانگونه که همه این نیروها با هم به افغانستان رفته بودند حالا هم با هم از آنجا خارج می‌شوند.امروز چهارشنبه ۱۴ آوریل قرار است جو بایدن رسما برنامه خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان را اعلام کند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیددر حال حاضر حدود ۲۵۰۰ سرباز آمریکایی در افغانستان حضور دارند. ۱۰ سال پیش تعداد این سربازان ۱۰۰ هزار نفر بود.گروه طالبان شرکت در هرگونه مذاکرات صلح را منوط به خروج کامل نیروهای بین‌الملل از افغانستان کرده است. سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در دوحه روز سه‌شنبه ۱۳ آوریل در توییترش نوشت تا زمانی که تمامی نیروهای خارجی به طور کامل از افغانستان خارج نشوند، این گروه در هیچ کنفرانسی برای تصمیم گیری درباره افغانستان شرکت نخواهد کرد. headtopics.com

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدقرار است پایان ماه میلادی جاری کنفرانس صلح افغانستان به ابتکار آمریکا  در ترکیه برگزار شود تا روند مذاکرات سرعت بگیرد. در روزهای گذشته مشاوره‌های زیادی میان نمایندگان آمریکا، ترکیه، سازمان ملل، دولت افغانستان و طالبان به منظور آمادگی برای این کنفرانس چندروزه صورت گرفته است.

این کنفرانس قرار بود اواسط آوریل شروع شود ولی تا پایان این ماه به تعویق افتاد. ادامه مطلب: DW فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

طالبان ریده به آمریکا و آمریکا پرستان مغز فندقی فقط موندم با چه رویی اینو خبر زدید

'نیروهای آمریکایی تا ۱۱ سپتامبر از افغانستان خارج می‌شوند' - BBC News فارسیوزارت خارجه ترکیه تاریخ برگزاری کنفرانس صلح افغانستان در استانبول با شرکت‌ مقام‌های بلندپایه دولت افغانستان و طالبان را اعلام کرده است. در اعلامیه‌ وزارت خارجه ترکیه آمده که کنفرانس استانبول از ۲۴ آوریل تا ۴ می ۲۰۲۱ برگزار می‌شود. در همین حال، رسانه‌های آمریکایی گزارش داده اند که آمریکا تا ۱۱ سپتامبر ۲۰۲۱ تمامی نیروهای این کشور را از افغانستان خارج می‌کند.

جو بایدن قصد دارد تا ۱۱ سپتامبر همه نیروهای آمریکایی را از افغانستان خارج ‌کندبه گفته یک مقام آگاه جو بایدن تاکید کرده که سربازان این کشور «بدون هیچ شرطی» تا ۱۱ سپتامبر یعنی بیستمین سالگرد حمله تروریستی به برج‌های نیویورک و ساختمان پنتاگون، خاک افغانستان را ترک خواهند کرد. جزئیات بیشتر🔽 بوش پسر کجاست به گوه خوردن افتادن امریکایها را در افغانستان و خاورمیانه ببیند

اعلام رسمی خروج نیروهای ناتو از افغانستان: اول مه تا ۱۱ سپتامبر | DW | 15.04.2021دولت آمریکا به همراه هم‌پیمانانش در ناتو تصمیم گرفتند که خروج این نیروها از افغانستان را از اول ماه مه آغاز و تا ۱۱ سپتامبر پایان دهند. بایدن گفت هدف آمریکا از حمله ۲۰ سال پیش به افغانستان برآورده شده است. دموکراتها از گسترش جنگ تو خاورمیانه لذت میبرم و سادیسمشون آروم میشه. دوره اوباما سوریه/عراق بود و حالا افغانستان! جای تاسفه که اروپا هم باهاشون همراهی میکنه بیچاره مردم خاورمیانه این به معنی تشکیل یمنی دیگر است. مردم بی دفاع افغانستان یک قتل عام و نسل کشی بزرگ توسط طالبان وحشی و قومش را در پیش دارند خدا به داد اینها برسد

بایدن: نظامیان آمریکایی تا 11 سپتامبر افغانستان را ترک خواهند کردرئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که تمامی نظامیان این کشور تا 11 سپتامبر 2021 افغانستان را ترک خواهند کرد

از تایپه تا توکیو؛ راهپیمایی روز جهانی حمایت از بهار میانمارراهپیمایی‌های اعلام همبستگی با معترضان میانمار و قیام خونین آنها روز یکشنبه در ۴۱ شهر از ۱۸ کشور جهان به ویژه در توکیو، پایتخت ژاپن و سئول، پایتخت کره جنوبی برگزار شد.