تا بیستمین سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر نیروهای آمریکایی از افغانستان خارج می‌شوند | DW | 14.04.2021

14/04/2021 12:00:00 ب.ظ

روند خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان پیش از اول مه آغاز و تا ۱۱ سپتامبر پایان می‌گیرد. طالبان گفته تا خروج کامل این نیروها در هیچ کنفرانسی شرکت نخواهد کرد. نشست بعدی قرار است پایان این ماه در ترکیه برگزار شود.

افغانستان, خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان

روند خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان پیش از اول مه آغاز و تا ۱۱ سپتامبر پایان می‌گیرد. طالبان گفته تا خروج کامل این نیروها در هیچ کنفرانسی شرکت نخواهد کرد. نشست بعدی قرار است پایان این ماه در ترکیه برگزار شود.

روند خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان پیش از اول مه آغاز و تا ۱۱ سپتامبر پایان می‌گیرد. طالبان گفته تا خروج کامل این نیروها در هیچ کنفرانسی شرکت نخواهد کرد. نشست بعدی قرار است پایان این ماه در ترکیه برگزار شود.

به گفته یک نماینده دولت آمریکا ممکن است روند خروج سربازان آمریکایی از افغانستان پیش از ۱۱ سپتامبر تمام شود.در  قراردادی که ترامپ رییس جمهوری پیشین ایالات متحده در ماه فوریه و در دوحه پایتخت قطر با طالبان امضا کرد، مقرر شد که تا اول ماه مه نیروهای آمریکایی از افغانستان خارج شوند. طالبان تهدید کرده در صورتی که این کار انجام نشود، حمله به نیروهای ناتو را آغاز خواهد کرد.

یک عضو دولت آمریکا گفته خروج نیروهای این کشور از افغانستان با همکاری متحدان آمریکا در ناتو صورت خواهد گرفت. به گفته او همانگونه که همه این نیروها با هم به افغانستان رفته بودند حالا هم با هم از آنجا خارج می‌شوند.امروز چهارشنبه ۱۴ آوریل قرار است جو بایدن رسما برنامه خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان را اعلام کند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

"رسانه داعشی بن‌سلمان" و شبکه سلطنتی انگلیس؛ پاسخ ملت متحد ایران علیه آشوب‌گری‌تان را دیدید؟- اخبار سیاست ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

طالبان ریده به آمریکا و آمریکا پرستان مغز فندقی فقط موندم با چه رویی اینو خبر زدید

'نیروهای آمریکایی تا ۱۱ سپتامبر از افغانستان خارج می‌شوند' - BBC News فارسیوزارت خارجه ترکیه تاریخ برگزاری کنفرانس صلح افغانستان در استانبول با شرکت‌ مقام‌های بلندپایه دولت افغانستان و طالبان را اعلام کرده است. در اعلامیه‌ وزارت خارجه ترکیه آمده که کنفرانس استانبول از ۲۴ آوریل تا ۴ می ۲۰۲۱ برگزار می‌شود. در همین حال، رسانه‌های آمریکایی گزارش داده اند که آمریکا تا ۱۱ سپتامبر ۲۰۲۱ تمامی نیروهای این کشور را از افغانستان خارج می‌کند.

جو بایدن قصد دارد تا ۱۱ سپتامبر همه نیروهای آمریکایی را از افغانستان خارج ‌کندبه گفته یک مقام آگاه جو بایدن تاکید کرده که سربازان این کشور «بدون هیچ شرطی» تا ۱۱ سپتامبر یعنی بیستمین سالگرد حمله تروریستی به برج‌های نیویورک و ساختمان پنتاگون، خاک افغانستان را ترک خواهند کرد. جزئیات بیشتر🔽 بوش پسر کجاست به گوه خوردن افتادن امریکایها را در افغانستان و خاورمیانه ببیند

اعلام رسمی خروج نیروهای ناتو از افغانستان: اول مه تا ۱۱ سپتامبر | DW | 15.04.2021دولت آمریکا به همراه هم‌پیمانانش در ناتو تصمیم گرفتند که خروج این نیروها از افغانستان را از اول ماه مه آغاز و تا ۱۱ سپتامبر پایان دهند. بایدن گفت هدف آمریکا از حمله ۲۰ سال پیش به افغانستان برآورده شده است. دموکراتها از گسترش جنگ تو خاورمیانه لذت میبرم و سادیسمشون آروم میشه. دوره اوباما سوریه/عراق بود و حالا افغانستان! جای تاسفه که اروپا هم باهاشون همراهی میکنه بیچاره مردم خاورمیانه این به معنی تشکیل یمنی دیگر است. مردم بی دفاع افغانستان یک قتل عام و نسل کشی بزرگ توسط طالبان وحشی و قومش را در پیش دارند خدا به داد اینها برسد

بایدن: نظامیان آمریکایی تا 11 سپتامبر افغانستان را ترک خواهند کردرئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که تمامی نظامیان این کشور تا 11 سپتامبر 2021 افغانستان را ترک خواهند کرد

از تایپه تا توکیو؛ راهپیمایی روز جهانی حمایت از بهار میانمارراهپیمایی‌های اعلام همبستگی با معترضان میانمار و قیام خونین آنها روز یکشنبه در ۴۱ شهر از ۱۸ کشور جهان به ویژه در توکیو، پایتخت ژاپن و سئول، پایتخت کره جنوبی برگزار شد.

در بیستمین سالگرد حمله به برج‌های دوقلوی تجارت جهانی در نیویورک، آمریکا نیروهایش را به طور کامل از افغانستان خارج می‌کند.کنفرانس صلح استانبول در ۲۴ آوریل برگزار می‌شود؛ 'نیروهای آمریکایی تا ۱۱ سپتامبر از افغانستان خارج می‌شوند' ۴۴ دقیقه پیش منبع تصویر، MFA/tr وزارت خارجه ترکیه تاریخ برگزاری کنفرانس صلح افغانستان در استانبول با شرکت‌ مقام‌های بلندپایه دولت افغانستان و طالبان را اعلام کرده است.Aa جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا قصد دارد تا ۱۱ سپتامبر سال جاری میلادی همه نیروهای آمریکایی را از افغانستان خارج ‌کند.جو بایدن رییس جمهوری آمریکا شامگاه چهارشنبه شب ۱۴ آوریل (۲۵ فروردین) در یک نطق تلویزیونی رسما خروج نیروهای این کشور و هم‌پیمانانش در ناتو از افغانستان را اعلام کرد.

خروج این نیروها تا قبل از اول ماه مه (حدود دوهفته دیگر) آغاز می‌شود و روز ۱۱ سپتامبر آخرین نیروها از افغانستان خارج می‌شوند. به گفته یک نماینده دولت آمریکا ممکن است روند خروج سربازان آمریکایی از افغانستان پیش از ۱۱ سپتامبر تمام شود. روز گذشته سخنگو طالبان گفته بود که نمایندگان این گروه هنوز در حال مشورت اند و نمی‌توانند در تاریخ ۱۶ اپریل در کنفرانس استانبول شرکت کنند. در  قراردادی که ترامپ رییس جمهوری پیشین ایالات متحده در ماه فوریه و در دوحه پایتخت قطر با طالبان امضا کرد، مقرر شد که تا اول ماه مه نیروهای آمریکایی از افغانستان خارج شوند. پیش از این و مطابق با توافق دولت ترامپ با نمایندگان طالبان، قرار بود همه نظامیان آمریکایی حداکثر تا اول ماه ۱ یعنی حدود دو هفته دیگر خاک افغانستان را ترک کنند. طالبان تهدید کرده در صورتی که این کار انجام نشود، حمله به نیروهای ناتو را آغاز خواهد کرد. در همین حال، رسانه‌های آمریکایی نیز گزارش داده اند که اداره جو بایدن فردا تاریخ خروج کامل سربازان این کشور از افغانستان را رسما اعلام می‌کند. یک عضو دولت آمریکا گفته خروج نیروهای این کشور از افغانستان با همکاری متحدان آمریکا در ناتو صورت خواهد گرفت.» در حال حاضر حدود ۹۶۰۰ سرباز ناتو در افغانستان حضور دارند که ۲۵۰۰ نفر آنها آمریکایی و ۱۱۰۰ نفر نیز آلمانی هستند.

به گفته او همانگونه که همه این نیروها با هم به افغانستان رفته بودند حالا هم با هم از آنجا خارج می‌شوند. در اعلامیه وزارت خارجه ترکیه آمده که دولت ترکیه، قطر و سازمان ملل متحد به عنوان دعوت‌کنندگان نشست، مقام‌های بلندپایه و همه‌شمول را به میزبانی ترکیه در استانبول برگزار می‌کنند.» او تاکید کرد که برنامه خروج، با هماهنگی دیگر نیروهای عضو ناتو انجام خواهد شد و همزمان به طالبان هشدار داد که در برابر هرگونه حمله به سربازان این کشور، «با قدرت» پاسخ خواهد داد. امروز چهارشنبه ۱۴ آوریل قرار است جو بایدن رسما برنامه خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان را اعلام کند. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید در حال حاضر حدود ۲۵۰۰ سرباز آمریکایی در افغانستان حضور دارند. ترکیه می‌گوید درباره شرکت در این کنفرانس و دستور کار آن مشورت‌های گسترده با طرف‌های افغان شده است. ۱۰ سال پیش تعداد این سربازان ۱۰۰ هزار نفر بود. گروه طالبان شرکت در هرگونه مذاکرات صلح را منوط به خروج کامل نیروهای بین‌الملل از افغانستان کرده است." ترکیه اظهار امیدواری کرده که کنفرانس استانبول فرصت مهمی را برای همه طرف‌ها برای تجدید حمایت از مردم افغانستان و راهی به سمت صلحی فراگیر، ثبات و رفاه این کشور فراهم کند. بایدن در نطقش گفت: «بعد از آن دیگر دلیل ماندن در افغانستان همواره نامشخص‌تر شده است.

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در دوحه روز سه‌شنبه ۱۳ آوریل در توییترش نوشت تا زمانی که تمامی نیروهای خارجی به طور کامل از افغانستان خارج نشوند، این گروه در هیچ کنفرانسی برای تصمیم گیری درباره افغانستان شرکت نخواهد کرد. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید قرار است پایان ماه میلادی جاری کنفرانس صلح افغانستان به ابتکار آمریکا  در ترکیه برگزار شود تا روند مذاکرات سرعت بگیرد. به گفته این رسانه‌ها قرار است آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا فردا، چهارشنبه این موضوع را رسما اعلام کند. در روزهای گذشته مشاوره‌های زیادی میان نمایندگان آمریکا، ترکیه، سازمان ملل، دولت افغانستان و طالبان به منظور آمادگی برای این کنفرانس چندروزه صورت گرفته است. این کنفرانس قرار بود اواسط آوریل شروع شود ولی تا پایان این ماه به تعویق افتاد. به نظر می‌رسد که بیشتر کشورهای عضو و متحد ناتو نیز نیروهایشان را همراه با آمریکا از افغانستان خارج کنند. در همین زمینه: . دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید بایدن همچنین قول داد که اگر نه به صورت نظامی اما هرگونه حمایتی را در آینده از دولت کابل دریغ نکند.