تا امکان دارد حوزه علمیه باید حضوری تشکیل شود

15/06/1399 12:47:00 ب.ظ

آیت‌الله مکارم شیرازی: تا امکان دارد حوزه علمیه باید حضوری تشکیل شود خود بنده تصمیم گرفتم که دروس با ۱۰ نفر تشکیل شود اگر حوزه هم مجازی شد، روی حضور و غیاب دقت بسیاری انجام شود نباید کلاس ها به شکلی برگزار شود که قید و بندی برای حضور وجود نداشته باشد

حضرت آیت الله مکارم شیرازی امروز در آیین بازگشایی حوزه های علمیه در پیام تصویری با تبریک آغاز سال حوزه، گفت: اولین حوزه علمیه به دست پیامبر اسلام(ص) گشوده شد. وی تصریح کرد: تعلیم پیامبر(ص) و امام علی(ع) در مسجد صورت می گرفت که این مساله تا زمان امام باقر و...

وی تصریح کرد: تعلیم پیامبر(ص) و امام علی(ع) در مسجد صورت می گرفت که این مساله تا زمان امام باقر و امام صادق(ع) ادامه داشت که حوزه علمیه شیعه گسترش عظیم پیدا کرد. پس از این حضرات مرحوم شیخ طوسی اولین نفری بودند که حوزه علمیه نجف را تاسیس کردند و در سایر شهرستان ها این روند توسعه یافت و سپس حوزه در قم تشکیل شد.

این مرجع تقلید بیان کرد: این میراث بزرگ، از زمان پیامبر اکرم(ص) برای ما باقی مانده است. حوزه علمیه سند افتخار ما است. اگر حوزه علمیه نباشد، اسلام به تدریج محو می شود. مکارم شیرازی تصریح کرد: سه موضوع مهم را در حوزه امروز نباید فراموش کرد. امروز شرایط بسیار سختی است. اگر می توان حوزه را به شکل حضوری و لو کم، برگزار شود، باید اینکار انجام شود . خود بنده تصمیم گرفتم که دروس با 10 نفر تشکیل و ضبط شود. این دروس باید با رعایت همه شئونات بهداشتی دنبال شود. اگر این این روند نشد نوبت به حوزه مجازی می رسد. پس تا امکان دارد حوزه علمیه را باید حضوری تشکیل داد.

وی افزود: نکته دوم اینکه اگر حوزه هم مجازی شد، روی حضور و غیاب دقت بسیاری انجام شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

پادکست رادیویی دیدگاه: خالی کردن سطل ماست روی سر زنان به دلیل نداشتن حجاب گفت‌وگو با معین خزائلی

روز جمعه ۱۱ فروردین ویدیویی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می‌داد فردی که از او با عنوان بسیجی یاد شده است، در شهر شاندیز مشهد سطل ماست را روی سر مادر و دختری که حجاب اجباری بر سر ندارند خالی می‌کند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

سال تحصیلی جدید حوزه‌های علمیه آغاز شد- اخبار قم - اخبار استانها تسنیم - Tasnimگروه استان‌ها ـ آیین آغاز سال تحصیلی حوزه‌های علمیه با حضور مسئولان و اساتید برجسته حوزه و پیام آیت‌الله مکارم شیرازی رسماً آغاز شد.

سال تحصیلی جدید حوزه‌های علمیه آغاز شد- اخبار قم - اخبار استانها تسنیم - Tasnimگروه استان‌ها ـ آیین آغاز سال تحصیلی حوزه‌های علمیه با حضور مسئولان و اساتید برجسته حوزه و پیام آیت‌الله مکارم شیرازی رسماً آغاز شد.

بازگشایی حضوری مدارس خراسان رضوی در وضعیت قرمزبازگشایی حضوری مدارس خراسان رضوی در وضعیت قرمز با وجود اینکه خراسان رضوی از نظر شیوع کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد، مدیر کل آموزش و پرورش استان از بازگشایی حضوری مدارس خبر داد.

اسکوچیچ: برای وقت تلف کردن به ایران نیامده‌اماسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران: *بازی نداشتن تیم ملی غیر قابل تحمل شده است *باید فکری به حال این موضوع شود *برای وقت تلف کردن به ایران نیامده‌ام *کرونا باعث عدم برگزاری خیلی از بازی‌ها و افت سطح لیگ برتر شده است

کرونا در فرانسه؛ ۲۲ مدرسه و ۱۰۰ کلاس درس باز نشده تعطیل شدبنا بر دستورالعمل فعلی دولت فرانسه، به محض آن که موارد ابتلا به کووید ۱۹ در یک مرکز آموزشی به بیش از سه نفر رسید، آن مرکز باید تعطیل شود.

تلاش ترامپ برای قطع بودجه شهرهای تحت کنترل دموکرات‌هابه گفته دونالد ترامپ دولت او اجازه نخواهد داد تا پول مالیات‌دهندگان آمریکایی صرف شهرهایی شود که به مناطق «بی‌قانون» تبدیل شده‌اند.