تا اسم رفراندوم می‌آید، می‌گویند ما هر سال انتخابات داریم/ تنها راه برون‌رفت از مشکلات موجود، همه‌پرسی است

10/11/2019 08:15:00 ب.ظ

سلحشوری: تا اسم رفراندوم می‌آید، می‌گویند ما هر سال انتخابات داریم/ تنها راه برون‌رفت از مشکلات موجود، همه‌پرسی است

سلحشوری

سلحشوری : تا اسم رفراندوم می‌آید، می‌گویند ما هر سال انتخابات داریم/ تنها راه برون‌رفت از مشکلات موجود، همه‌پرسی است

سومین نشست همایش ظرفیت‌های توسعه در قانون اساسی با رویکرد توسعه حقوقی با موضوع همه‌پرسی در بنیان قانون اساسی برگزار شد.

در این همایش پروانه سلحشوری در ابتدای صحبت‌های خود با اشاره به اصل ۶ و ۵۹ قانون اساسی گفت: اولین نکته‌ای که با آن مواجه می‌شویم این است که ما در قانون اساسی‌مان چنین ظرفیتی داریم که وقتی نخبگان جامعه به یک نتیجه نمی‌رسند می‌توانند به آرای مردم مراجعه کنند. در سال ۶۸ وقتی از این ظرفیت استفاده شد، کسی نمی‌گفت چرا از این ظرفیت استفاده می‌کنید.

وی تاکید کرد: چرا ما این موضوع را سیاسی کردیم؟ قانون‌گذار منافع ملی را در نظر گرفته بود و این راهکار را پیشنهاد داد. امروز یک جناح می‌خواهد رفراندوم برگزار کند و جناحی دیگر مخالف است.نماینده مردم تهران با اشاره به اظهارات رئیس‌جمهور درباره رفراندوم گفت: در قانون اساسی اتفاقا جنبه جمهوری‌خواهانه وجود دارد اما این جنبه دست بالا را ندارد از جمله مراجعه به نظر مردم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

خفه بمیر به توپ بستن مجلس موضوع خوبی برای رفراندوم است ۰۰۰ چرا یکی اینو با رؤساش نمی‌گیره خفه‌ش کنه؟؟؟؟؟

میلیاردر دموکرات در اندیشه نبرد با ترامپ، بلومبرگ سودای کاخ سفید دارددونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرده است که بسیار مشتاق رقابت با مایکل بلومبرگ در انتخابات سال ۲۰۲۰ است.

بولیوی با دستور اوو مورالس بار دیگر انتخابات برگزار می‌کندکارلوس مسا، رقیب اصلی اوو مورالس پس از پیام تلویزیونی رئیس جمهوری بولیوی از وی خواست تا فورا استعفا دهد و برای انتخابات بعدی نامزد نشود.

پمپئو: ایران برای ارعاب، بازرس آژانس انرژی اتمی را بازداشت کردمقام‌های ایرانی می‌گویند دلیل ممانعت از ورود بازرس آژانس به سایت هسته‌ای نطنز در هفته گذشته مثبت بودن وجود آثار «ماده منفجره نیترات» بوده است.

اختصاصی/ مصری: قالیباف نامزد انتخابات مجلس نمی‌شود- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimنائب رئیس‌ مجلس شورای اسلامی گفت که روز گذشته از آقای قالیباف درباره نامزدی‌اش در انتخابات مجلس سوال کرده و آقای قالیباف گفته است که قصدی برای حضور در این انتخابات ندارد.

فروپاشی دیوار برلین به روایت آلفرد یعقوب‌زادهدیوار برلین، نماد جنگ سرد، یک شهر را دو پاره کرد، تا این که سی سال پیش، مردم برلین شرقی بعد از سال‌های طولانی توانستند بدون محدودیت وارد برلین غربی شوند.

کره جنوبی: آمریکا از کره شمالی می‌خواهد به میز مذاکرات بازگرددکیم جونگ اون به ایالات متحده یک سال فرصت داد تا انعطاف بیشتری در جریان مذاکرات و پیشنهادها برای پایان برنامه هسته‌ای نظامی کره شمالی از خود نشان دهد. تاحالاشوخی بوده.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران در مجلس دهم، محمدجواد غلامرضاکاشی عضو هیات علمی دانشکده علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی، یوسف ملایی عضو هیات علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران و هادی وحید عضو هیات علمی دانشکده حقوق شهید بهشتی در این همایش به بیان نظرات خود پرداختند.Aa دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به احتمال نامزدی مایکل بلومبرگ، شهردار سابق نیویورک در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده تاکید کرد که وی «شکست» خواهد خورد.بولیوی از روز بیست اکتبر (۲۱ روز پیش) تا کنون صحنه تظاهرات گسترده معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری این کشور است.Aa مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده در واکنش به اقدام ایران در بازداشت موقت و اخراج یکی از ماموران آژانس بین‌المللی را تلاش «زشت و توجیه نشدنی» جمهوری اسلامی برای ارعاب توصیف کرد.

در این همایش پروانه سلحشوری در ابتدای صحبت‌های خود با اشاره به اصل ۶ و ۵۹ قانون اساسی گفت: اولین نکته‌ای که با آن مواجه می‌شویم این است که ما در قانون اساسی‌مان چنین ظرفیتی داریم که وقتی نخبگان جامعه به یک نتیجه نمی‌رسند می‌توانند به آرای مردم مراجعه کنند. در سال ۶۸ وقتی از این ظرفیت استفاده شد، کسی نمی‌گفت چرا از این ظرفیت استفاده می‌کنید.» وی افزود که شهردار سابق نیویورک فاقد ویژگی لازم برای ریاست جمهوری است. وی تاکید کرد: چرا ما این موضوع را سیاسی کردیم؟ قانون‌گذار منافع ملی را در نظر گرفته بود و این راهکار را پیشنهاد داد. بنا بر آمار منتشره، کارلوس مسا رقیب آقای مورالس از حزب سوسیال دموکرات «جبهه انقلابی چپ» با ۳۶. امروز یک جناح می‌خواهد رفراندوم برگزار کند و جناحی دیگر مخالف است. سخنان رئیس جمهوری آمریکا در حالی بیان شد که رسانه‌های این کشور روز پنجشنبه گزارش دادند که مایکل بلومبرگ به طور جدی در حال بررسی ورود به عرصه رقابت های مقدماتی حزب دموکرات است. نماینده مردم تهران با اشاره به اظهارات رئیس‌جمهور درباره رفراندوم گفت: در قانون اساسی اتفاقا جنبه جمهوری‌خواهانه وجود دارد اما این جنبه دست بالا را ندارد از جمله مراجعه به نظر مردم. این رویه بارها و بارها تکرار شد و متاسفانه نتایج یکسان بود و همه به یک بازرس خاص اشاره داشت.

وی با اشاره به اظهارات صدیقی امام جمعه موقت تهران که گفته بود رئیس‌جمهور قسم یاد کرده که پاسدار قانون اساسی باشد آیا با این قسم می‌تواند خواستار رفراندوم باشد؟ گفت: این تداخل‌ها باعث شده که نتوانیم از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم. نزدیکان او اعلام کرده اند که این میلیاردر نیویورکی بیش از پیش نسبت به توانایی نامزدهای کنونی حزب دموکرات تردید دارد و به همین دلیل در حال بررسی ورود به عرصه رقابت ها است.۵۶ درصد آرا به این معنی است که دور دومی برای این انتخابات در کار نیست. نماینده مردم تهران با اشاره به اظهارات ظریف گفت: ایشان گفت ما انتخاب کردیم که اینگونه زندگی کنیم که این حرف به ما به عنوان نماینده مجلس هم اشاره داشت. اینگونه یعنی چه؟ یعنی وضعیت اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی نابسامان؟ آیا ما انتخاب کردیم اینگونه زندگی کنیم؟ اگر مردم انقلاب کردند برای بیرون رفتن از این مسائل بود. مهلت ثبت نام برای رقابت مقدماتی دموکرات ها در ایالت آلاباما از دیگر ایالت ها زودتر تعیین شده است و به همین دلیل مایکل بلومبرگ برای شرکت در رقابت های این ایالت باید زودتر تصمیم گیری کند. وی گفت: امروز یکی از همکاران ما در نطق خود گفت به نظر می‌رسد که در بعد اسلامیت مشکل نداریم اما در بعد جمهوریت مشکل داریم و من فکر کردم که کدام جنبه فعالیت‌های  ما اسلامی است، سیاست؟ فرهنگ؟ اقتصاد ما؟ آیا این‌ها اسلامی است؟ گرایش به سمت اسلام در کشورهای دیگر زیاد است اما ما باید به زور ایدئولوژیک حجاب را حفظ کنیم. در روزهای گذشته چند گروهان پلیس به مخالفان پیوستند. سلحشوری گفت: میانگین کشوری طلاق سی درصد شده است. مایکل بلومبرگ که ثروت او ۱۷ برابر ثروت دونالد ترامپ، دیگر میلیارد نیویورکی تخمین زده می شود در صورت ورود به عرصه رقابت های انتخاباتی حزب دموکرات باید با ۱۷ نامزد دیگر از جمله جو بایدن، معاون باراک اوباما در دوران ریاست جمهوری وی رقابت کند.» آژانس بین‌المللی انرژی اتمی طبق توافق هسته‌ای ایران با جامعه جهانی، مسئول نظارت و راستی آزمایی اجرای تعهدات ایران است.

منفورترین عمل اینقدر به وفور وجود دارد. تنها راه برون رفت از مشکلات موجود همه‌پرسی است. ثروت مایکل بلومبرگ که ریاست شرکت بلومبرگ را برعهده دارد ۵۲ میلیارد دلار تخمین زده می شود. اوو مورالس از سال ۲۰۰۶ به‌عنوان نخستین بومی چپ‌گرا در مقام رئیس جمهوری، قدرت را در بولیوی در دست دارد. در جامعه شناسی پدیده‌هایی به هم مرتبط هستند. شاید در جامعه ما متاسفانه از آنجا که همه چیز سیاسی شده، این غلبه سیاست بر زندگی روزمره ما باعث شده دچار مشکلات عدیده شویم. مایکل بلومبرگ که در اصل عضو حزب دموکرات بوده است در سال ۲۰۰۱ به عنوان یک جمهوریخواه وارد عرصه رقابت برای شهرداری نیویورک شد. وی گفت: از سه فراکسیون خواستند که مهمترین مشکل را مطرح کنند. با وجود مخالفت ۵۱ درصد مشارکت‌کنندگان در رفراندوم با پیشنهاد آقای مورالس، دادگاه قانون اساسی بولیوی به نفع طرح رئیس جمهوری این کشور رای داد تا اوو مورالس بتواند برای چهارمین بار پیاپی در انتخابات ریاست جمهوری نامزد شود. بیشتر بخوانید:.

به اتفاق هرسه فراکسیون گفتند سیاست خارجی ما باید مورد بازبینی قرار بگیرد. او سال گذشته بار دیگر به عضویت حزب دموکرات در آمد. ما با آمریکا مشکل نداریم. اگر با آمریکا دشمن هستیم آیا باید مهر را از چین وارد کنیم؟ این چه مبارزه‌ای است که ما می‌گوییم ما با آمریکا مشکل داریم اما به جز سه چهار کشور همه کشورها رابطه‌شان با ما نامطلوب است. مایکل بلومبرگ با این حال بر اهمیت موضوع تغییرات آب و هوایی تاکید زیادی می کند. هم‌رسانی این مطلب:. کدام کشور درست و حسابی مسلمان رابطه‌اش با ما خوب است؟ پس ما فقط با آمریکا مشکل نداریم با دنیا مشکل داریم. آیا نباید حل شود؟ سلحشوری گفت:  اگر ما نخواهیم چنین روندی را اختیاری کنیم راهی است؟ مردم ما این وسط چه بهره‌مندی دارند. صاحبنظران بر این باور هستند که تضعیف موقعیت جو بایدن در رقابت های حزب دموکرات و ارتقای جایگاه الیزابت وارن با تصمیم اخیر مایکل بلومبرگ برای ثبت نام در انتخابات مقدماتی آلاباما بی ارتباط نیست.

آیا ما زباله‌گردها را نمی‌بینیم آیا اینان فرزند ما نیستند. آیا اصلا مفهومی به نام وطن برای ما وجود دارد؟ آیا این اولویت دارد؟ برخی مسائل را می‌توان به رفراندوم گذاشت. او معتقد است که فضای لازم برای عرض اندام یک نامزد میانه رو مانند شخص وی وجود دارد. جالب این است که رفراندوم با انتخابات مقایسه می‌شود. نماینده تهران گفت: تا اسم رفراندوم می‌آید می گویند ما هر سال انتخابات داریم. دوستانی که معتقدید ما در ۲۲ بهمن حضور داریم.

پس چه ترسی از رفراندوم دارید؟ هرکسی درباره همه‌پرسی حرف بزند باید از لحاظ رسانه‌ای با او برخورد تند شود. رئیس‌جمهور ما به اندازه کافی اختیار دارند و بقیه اختیارات پیش‌کش او. ولی ما می‌خواهیم اگر کشور وزارت ارشاد دارد که در آن اجازه داده می‌شود فیلم خانه پدری اکران شود دادستانی نتواند آن را توقیف کند. ما می‌خواهیم وقتی وزارت ارتباطات داریم و مجوز داده، کسی نتواند ۴۵ میلیون نفر را از شبکه اجتماعی محروم کند. وی افزود: ما می‌خواهیم از جایی برای ما تصمیم نگیرند که شما به چه موسیقی می‌توانید گوش دهید و چه موسیقی نمی‌توانید گوش دهید.

سلحشوری گفت: اگر بشود این کار را کرد ما می‌توانیم مرحله گذاری داشته باشیم تا این مشکلات سیاسی اقتصادی و فرهنگی را حل کنیم. ما کاری را شروع کردیم تا اصلاحاتی انجام شود ولی مسکوت ماند. در ادامه این جلسه سلحشوری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شما باید جواب دهید که چرا وضع اینچنین است گفت: رویکرد سیاسی من به معنای حمایت از آقای روحانی نیست. شما حق دارید این را از من سوال کنید. ما هم تا سه سال پیش کاره‌ای نبودیم که شما بخواهید بگویید که این مشکلات را سلحشوری معلم باعث شده است.

اما سلحشوری هم سعی کرده به نوبه خودش تلاش کند. من می‌توانستم نقد نکنم اما در آن مجلس تلاش می‌کنم که بتوانیم مسائل را حل کنم. .